Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(98)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Tunde...merci si la multi ani si vouanoi am facut 11 ani de la nunta ,suntem impreuna de 15

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Mayane deci sunt verde ca spanacul pe care il gatesc pe posturile tale multe. Eu am abonament la RCS si asta cred ca zice tot. Am atatea 'laude' la adresa lor incat as putea umple zeci de pagini povestindu-le. Colaborez de mult cu ei, atat in particular cat si profesional, le sunt client si mi-au fost client. Ce sa zic, din toate ipostazele sunt praf. Niste comunisti birocrati. In ultimul an mi-au scos 10 posturi. Cand am sunat sa intreb de ce au zis sa ma duc la un punct RCS sa fac reclamatie ca nu raspund la astfel de intrebari telefonic. Cand am vrut sa cer decodor HD au zis sa merg sa fac cerere la punct RCS (toate se intampla acolo, la telefon suni degeaba) cu titularul dupa mine. Titularul, tata, om trecut prin multe si care de cativa ani s-a pricopsit cu o semi-pareza pe partea dreapta, vine cu mine la renumitul punct RCS unde era o coada de 10 persoane. Plecam ca bietul om nu putea sa stea in picioare atat. Zic, hai sa revenim la o ora mai atipica. Revenim. Doar 4 persoane la ghiseul de 'probleme abonati', niciuna la biroul de 'contracte noi'. Dupa 40 min prima persoana era inca la ghiseu. Cineva din coada o intreaba pe d-ra de la ghiseul 'contracte noi' care isi facea unghiile: D-ra, nu puteti sa mai preluati si dumneavoastra din persoanele de la coada? Ea: Nu e treaba mea. Si isi cotinua pilitul unghiilor. Am plecat si de data asta.
Factura, in schimb vine disciplinar luna de luna si intr-o luna am uitat sa platesc. Pac, evident, luna urmatoare factura dubla. O platesc. Luna urmatoare iar factura dubla. Platesc doar pe o luna. A treia luna iar dublu. Am zis ca oi fi uitat ceva din urma si o platesc (dublu). Urmatoarea luna iar dublu. WTF??? Sun. Imi zice un dudui ca daca sistemul m-a inregistrat o data cu restanta asa va aparea pana la adanci batraneti, nu se poate corecta. Sa platesc doar cat stiu eu ca am de plata. Bun, si suma dubla pe care am platit-o si nu trebuia? Faceti dumneavoastra o reclamatie la un punct RCS ... In momentul ala am inchis telefonul. Deci eu cu astia defilez. Mai am multe povestiri cu ei, dar nu isi mai au rostul ca ati prins ideea.

Mergi la inceput