Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(98)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Neatza si de la mine

Acum vre-o 2 luni, furnizorul de televiziune a facut o treaba super. A marit lista programelor de desene animate de la 3 la 6-7. Dar ce e mai important, a marit lista programelor stiintifice. Din care, cel mai tare mi se pare Da Vinci Chanel.
De ce e tare?
In primul rand pentru ca mai de dimineata are programe pentru copii. Explica matematica, fizica sau chimia la modul distractiv. Si emisiuni despre istorie sau biologie asa cum nu gasiti in manuale. Si inca ceva, ce mi se pare foarte tare - nu au o limba preferata. Adica au emisiuni in engleza, farnceza, germana, spaniola, portugheza, sar si in ceha sau japoneza.
Mai pe dupa-amiaza, mai pe seara, au emisiuni pentru oameni mari. La fel de interesante. Documentare din toate domeniile, in special despre istorie si stiinta.

(aici firul gandurilor imi este intrerupt de "Bormasina contraataca")

Ieri mi-am luat inima in dinti si m-am mutat la desktop. Si pentru ca Darius se simtea neglijat, i-am pus scaunul de masa intre scaunele noastre si i-am improvizat si lui un calculator. Va pun poze pe FB



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

neata
La multi ani Angie! sa fiti sanatosi si sa va iubiti mult, o zi frumoasa sa aveti si te asteptam cu pozeeee!

Doloress,eu te admir muuult, de fapt cred ca toate te admiram,hai iesi afara din butoi, ai vazut ce a spus Elena....PUTE!

Melanies,nush ce sa zic,nu le opresti seara adik nu le pui pe off?

eu ma simt ca naiba, racita, Eva e ok, n are nimic
azi mergem la controlul de 10 luni si noi, abia astept, am listuta cu intrebari pt dr

pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

va multumesc fetelor,sunteti tare dulcice m-as face fara voi?

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata

Angie, la multi ani fericiti impreuna cu sotul drag, cu puiul tau iubit si cine stie, paote mai pueti acolo de-o puica, ceva!!!

Ziki, Melanies hai ca va rezolva mama misterele...1. ca astea mai fac asa, pe nebunele cand li se termina bateriile, cand sunt "pe gata", ia schinbati bateriile sa vedeti daca mai aveti fantome in casa si 2. pe oitza vtech scria ca s-ar putea sa interfereze cu diverse electrocasnice din casa, asta nu stiu ce inseamna, tre s acaut si eu Da vinci channel ala.

Wudy deeeci, e ok???

Aseara am fost la cumparaturile saptamanale in kaufland (apropo, super oferta la cereale, 2 milupa 7 cereale 28 lei cu o cutie cadou si lingurita ceva, dar in general o cutie e pe la 15-16 lei)..aseaa..si pune Robert ochii pe o masina de curse, el cam primeste cate o jucarioara mica cam mereeu (sechele a lu ta-su de cand era copil mic si nu avea)..ieri ii suier printre dinti sa nu cumva sa i-o ia, ca-i explic eu copiluli de ce. La casele de marcat, Robert miorlaia, eu ma duc frumos la el, ma pun la nivelul lui, cu Ana in mei tai cu tot si-i zic, ca nu a primit masina d ecurse pt ca dimineata nu a ascultata de mami si tati, care l-au rugat sa mearga la gradi, unde merg toti copiii etc etc.
A inteles si a inceput ca vrea la gradi, sa pimeasc amasina de cuse

Azi dimineata initial a zis ca nu merge, apoi i-am amintitn ca a promis ieri (promisese) si ca daca promiyi ceva treb s ate tii de cuvant...as aca cu juma de corp/gura a zis ca merge, ca a pimeasca masina de cuse. I-am mai explicat o data, s anu fie confuza, ca masina o primeste de la mami si tati daca e cuminte, o luam de la "cumparaturi"
M-a sunat tati c anu au fost probleme, a mers fara nicioun "mar", numa ca alea acolo is tare..tari d ecap, o cretina de asistenta nu intelege frate ca vrem sa nu manance acolo o perioada, ca are nah..psihoza cu mancarea asta, i-a explicat Cristi ca sa-l lase, ca a mancat acasa ea, cu mutra de tuta "da, dar treb sa mamanmce si aici, Robert iti aduc de mancare??"...reia, reexplica-i...ca naiba , zicea si Cristi te uiti la ea si vezi ca nu poate pricepe frate...

Doloress mi-ai dat de treaba cu costumul ala de Craciunei, e musai!!! musai d emusai!!!

Fug,azi sarmale, curatenie...multe!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza.

LA MULTI ANI Angie!!!! sa fiti sanatosi si sa mai traiti 1000 de ani.

Mayane m-ai facut curioasa ce distribuitor de cablu ai? Vreau si eu!!!!

LA MULTI ANI si sarbatoritilor de azi!!!!

Eu am o stare nasoala, n-am chef dee nimic. Nu ma bag in butoi ca acolo e varza(si nu-mi place cum miroase). Sunt prin preajma.

Pupici si o zi minunata.

PS: Hanuitele de pe site-ul dat de Monika sunt si site-ul de la imbracamintecopii.com cu vreo 5 lei mai ieftine. Oricum ca si Irinuka nu avem ce cumpara fie sunt prea mari, fie sunt de fetite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

se poate prinde si online:
AICI

ziki, de doi pestisori flavia si felix

4 in cuibusor

DAU DIN CASA

never play leapfrog with a unicorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Loutzy, n-am vrut sa le fac reclama Am IPTV de la romtelecom.



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Mayane am inteles. Merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Angie, la multi ani fericiti si impliniti


Mai, nu-mi mai apare grupul buburuzelor pe lista... V-am plictisit si m-ati dat afara?



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

mie imi apari in grup, ce haioasa esti cu "m-atri dat afara"
ia zi, ce setari ti-a facut Dariusica la laptop???

Mergi la inceput