Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(98)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

doloress - ce scump e mosulica Patrick. f fain costumasul;

madalina- simpatic tati vostru cu spanacul vigilent.
al meu o treaba nu are, poa' sa ii crantane nisipul in dinti si nu si-ar da seama daca a fost spalat sau nu.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

bun bun spanac cu lapte!!! i-am dat si eu ilincai ptr.prima data si a papat de m-am si speriat!!!
miam,miam!!!

Citat:
citat din mesajul lui madalina_m

Chiar ca liniste pe aici.
Eu ma cinstesc cu un Fervex cu lamaie. Cred ca a pasat-o fi-miu si la mine, ca lu' ta-su sigur i-a dat-o.
Azi am luat spanac din piata sa fac maine si pentru el si pentru noi. Mie imi place la nebunie piureul de spanac cu lapte, dar de cate ori am facut am folosit din cel congelat. Cand a venit al meu si a vazut sacosa cu frunze ma intreaba 'Din-asta ai luat??? Stii ca asta se spala?' Hmmm, si eu care ma gandeam sa il pun la fiert cu tot cu sacosa. Ce parere are si sotul asta al meu despre mine.

Mami fericita de minune Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melanies spune:

phew v-am ajuns si eu din urma cu greu si verde de invidie ca la noi in batatura nu stau lucrurile ca in alte parti

Carmen ma bucur ca ati trecut de hopul asta si ca puiul mic se simte bine.

Fragrant sigur ca ne vedem daca mai ajungeti prin Ottawa. Va asteptam cu drag pe la noi. Puteti ramane si peste noapte daca vreti.

Am fost saptamana asta la controlul de 9 luni. Avem 9.5 kg si 75 cm. Nici nu-i de mirare ca am trecut deja la hainutele pentru 18 luni...

Am si eu un of ... si ca sa nu ma fac de ras pe tot forumul deschizand subiect separat intreb si eu la voi ca poate are cineva idee cum se explica fenomenul ... la mine in casa incep jucariile sa cante/vorbeasca singure in toiul noptii. S-a intamplat in repetate randuri cu jucarii diferite. A mai patit cineva? Tare mult imi doresc sa gasesc o explicatie logica.

Am fugit la nani

Simona, mami de Leah (28.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

neata
azi ies putin din butoi..dau cafeasi prajiturelepentru cine doreste
azi facem 11 ani de casnicie,Doamne cand au trecutfrumosi si fericiti ani,sper sa ramana asa
va pup si ma duc sa ma pregatesc ca avem sedinta foto la ora 2..trebuie sa-mi dau o fata umana si eu

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

La multi, multi ani inainte Angi. Sa fiti sanatosi si fericiti! Puiul vostru sa va fie lumina in fiecare zi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

neata, vreau si eu multa s-a trezit copilul la 5.30, sunt moarta de somn;
Madalina mi-a zis o prietena ca pentru muci este foarte bun Opftamesone N (exista si fara N, dar cel cu N are antibiotic), eu nu i-am pus lu strumf inca pentru ca i-am pus Garasone;
Angi , multi ani inainte;
Roxx, Praga oauuuuu este superb;
la toata lumea, ma duc sa imi fac un teraflu ca mai nou sunt racita si eu;

Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

neata si de la mine!

Aseara am fost la tae-bo. prima oara in viata la sala, si am inceput cu tae-bo. ne-a zis toata lumea, incepand de la receptie si terminand cu instructoarea ca nu e indicat sa incepi cu cel mai greu. io, m-am tinut tare pe pozitii, oricum dadusem deja banii, nu voiam sa ma imbrac si sa ma intorc acasa - asa ca am rezistat fix jumate de sedinta de tae-bo - 25 de minute
mie mi s-a parut chiar stoic, desi cand am cedat am cedat mai degraba psihic. mi se pare ca tipele alea de acolo erau mai goale ca o nuca seaca, si se uitau cumva deranjate la mine, ma tot puneau sa ma duc mai incolo...
ma rog. voi incepe cu aerobic si pilates. apoi zumba, si prin primavara abia tae bo. adevarul e ca uneori ma lasau pur si simplu genunchii. si am patit ceva ciudat. pentru ca niciodata pana acum nu-mi mai folosisem asa intensiv plamanii, am inceput sa tusesc chestii din alea de la fumat. prietena mea medic mi-a zis ca se deschid unele alveole nefolosite.
per total, mersul la sala sau alergatul in parc mi se pare vital si ma voi si apuca - dar inceputul e tragi-comic


LORI am iesit si io din butoi, ca mi se pare ca Pute,Pute,Pute!!!
ce comica ai fost cate ai patit tu in butoi!

ZUMZU - imi cer mii de scuze, nu stim de kkt e senzorul ala. dar asa cum bine ti-a zis cineva, mi-a zis si Marius ca nu exista senzor sa nu fie sensibil taman la gaze. nu conteaza marca, toate piuie intruna si din-te-miri-ce. asa ca ori nu e montat bine, ori e ceva cu el, dar nicidecum cu marca lui.
asta ca sa sterg nitel din faptul ca am promis ca vin alataieri seara cu informatii si m-am dat lovita....

PISCOTEL - iti promit si tie ca si lui ZUMZU - voi reveni cu cresele. pe la inceputul saptamanii viitoare le sunam, momentan triem...
weekendul asta nu voi putea intra pe forum, este over-booked

DOLORESS la cat te laudam si te pomenim zilnic nu putem pune umarul la ridicarea selfesteem-ului tau? atunci hai mai cu spor, fetele! sa afle si DOLORESS ce fata deosebita este!!!

MAYANE - nu te mai uita la TV, mai ales la stiri. Noi tocmai am anulat abonamentul de tv - chiar m-am saturat tot felul de babe violate si cumnati ucisi cu bestialitate cu toporul, si am zis Pana Aici. Halt! adio tv.

MELANIES ce tare e asta cu jucariile care vorbesc singure noaptea
daca sunt fisher-price, atunci sa stii ca si mie mi s-a intamplat sa ma sperii de moarte in toiul noptii la cate o melodie din aia care e haioasa ziua dar noaptea devine brusc creepy... si de fiecare data faptasul era un fisher-price.
acum mai am unul singur FP dar vad ca tace, ma asteapta la cotitura...

p.s. si noi avem hainute de 18 luni, dar avem mai multicel ca voi, cred - nu stiu de ce nu ma invat minte sa nu cumpar MULTE de aceeasi generatie si raman cu ele nepurtate...

ANGIE MULTI ANI FRUMOSI INAINTE, cu intelegere si muuulta iubire! fa-te fromoasa si sa ne pui si noua poze cu voi


acum fug. va doresc un weekend frumos ca voi, si poate-poate mai intru, desi slabe sanse
o zi frumoasa sa avem!


ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor
DAU DIN CASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

P.S. ma ajutati, va rog, cu o sfara-n tara despre chestiile pe care le am de vanzare?
Daca auziti pe cineva sa vrea premergator, scaun de masa, si chiar.. o masina, spuneti-i va rog de mine

tara vesnic recunoscatoare!

ziki, de doi pestisori flavia si felix

4 in cuibusor

DAU DIN CASA

never play leapfrog with a unicorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

o sa fiu atenta la urmatoarele analize
Daca ma uit pe rezultatul ultimelor analize nu prea stiu ce sa zic
am doua seturi repetate la interval de 3 zile

primul rezultat - leucocite 250 leu/ul si la sediment urinar - relativ frecvente leucocite izolate
al doilea rezultat - leucocite absente - la sediment urinar - absente leucocite

si repet-analize repetate dupa 3 zile

Sa vedem ce o sa iasa acum
sunt optimista
Bag seama ca laboratoarele astea sunt "razna"



Citat:
citat din mesajul lui vasilasanita

Neata!

Wudy la sumarul de urina , daca e infectie, nr de leucocite e peste 10 sau cateodata chiar peste 7. Ei probabil zic ca contaminezi tu proba de urocultura de te pune sa o repeti.



Lili, mamica de Stefan (12.01.2011) !


Mergi la inceput