Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(98)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Zumzu eu ii recunosc ca sunt dusa si sa nu ma bage in seama ca vorbeste din mine, dar acum zis si peste 5 min o iau de la capat.
Dar de azi INCERC sa ma abtin. Sper sa reusesc.

Ai gasit combinezon gros? - ca si eu caut ceva calumea si nu prea am avut succes pana acum.

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

adryii super tare Elena cu pute pute ...vorba irinukai, poate schimba vreo litera, sa te tii atunci
angie o mare si un mare sa iti revii repede ! o s aincerc si eu reteta, multumim.
madalina somn usor
zumzu nu stiu sorry !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Salutare si de la mine! Finnaly a adormit mandra, ca pana acum nici sa mananc nu am putut. Si mie mi se par de domenioul SF-ului copiii care stau singuri. Miruna-nici gand! Nu numai ca trebuie sa ma vada, dar eu abia reusesc sa fac patul cat sta ea in patut... Dar sanatoasa sa fie, a trece si asta, nu a sta agatata de mine pana se marita. Zic eu.

Multumesc pentru raspunsurile legate de antibiotic. Pana la urma i-am dat, e doza unica/zi, timp de 4 zile. Si Miruna e muult mai bine. Incepe sa-si recapete vocea, tuseste mai putin si nu mai e subfebrila. De o saptamana facea cam 37.9, zilnic, si eu am zis ca e de la dinti. Dar uite ca dupa prima doza de antibiotic (eu asa cred, ca de la ala e), nu a mai facut deloc.Nici azi noapte (a si dormit mult mai bine). Cred ca e de la antibiotic, pentru ca altceva nu i-am facut. I-am mai dat sirop de tuse ieri, dar mai mult l-a scuipat/vomitat.
Am stat in dubii, dar am zis ca asta e, poate mai rau fac daca trebuie si nu i-l dau decat daca nu trebuie si ii dau 4 doze.
Lori , o sa treaca, tu stii!Da' nu mai zic nimic, sa nu ma iei la bataie!
Adryiii, am murit de ras! Al meu sot injura mult, nu stiu, asa se manifesta el cand e nervos (si e nervos destul de des, berbecul de el) si il tot avertizez ca nu va fi un cuvant frumos primul pe care il va spune Miruna.
Madalina, si mie imi cade parul. Am folosit serul de la Gerovital de se da dupa baie. Aia cu pulverizator. Si sampon Orzene, ca se discuta pe aici. Nu mi-a trecut decat vaaag,pica intr-o veselie (nu a mea). Trebuie sa curat toata baia ca la curatenie generala dupa ce ma spal pe cap.Oricum, daca e hormonal, tot va pica pana isi face damblaua, dar e important sa folosesti ceva regenerator intre timp. Sa creasca la loc. De asta eu inca folosesc ala de la Gerovital.
Monika, eu nu mananc gluie, nu-mi place deloc. Nici sa nu o simt in ciorbe.Deci nu i-am dat nici ei.
Angie, sper ca esti mai bine!
Mai, cu cenzuratul... Eu -asa si asa. Eu nu-s eu foarte vulcanica, musiu e, in schimb eu sunt critica (doar sunt fecioara ). Dar ne asemanam la ceva: ne cerem scuze dupa. Nu stiu daca asta e calea aia buna, dar la noi functioneaza. El stie ca sunt obosita, eu stiu ca el e obosit, asa ca oricum nu mai tin certurile asa mult ca inainte. Ca ne calmam repede. Si vorbim deschis despre asta: "am luat-o razna, scuze".
Nu mai stiu ce-am vrut sa mai scriu, ca eu si mananc intre timp.
Sanatate la muciosi si bolnaviori!



Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Carmen e socrela da a lucrat pana acu 3 ani in cazino pe la romana (vizavi de ase, nu stiu cum se numeste) si acu la hotel. e super femeie, nu am ce zice.

si mie imi cade paru INCA dar nici nu am timp sa pun vreo masca sau sa fc cine stie ce tramtam. asa ca...las sa pice. mom are de unde

Lori greu cu gradi, nu stiu ce sa-ti zic. rabdare mami

Mada somn usor

Irina bn ca ati stabilit macar data. Doamne ce mai trece timpu. parca ieri era un punctulet in burtica, dupa o mica gagalice in brate de mi-era frica sa o ating, iar acu deja da sa o ia la pas




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Neata!

Am avut o noapte tare proasta. Catalina a facut nani cumintica, dar mami nu a putut dormi mai deloc. O fi de la tortul de ciocolata cu care m-am indopat? Eu n-am avut pb cu insomnii de cand ma stiu, cred ca imbatranesc...Acu-s rupta de somn.

ADRYIII, ce-am mai ras cu ”pute” Cred ca e cel mai complicat cuvant rostit de o buburuza pana acum

LORI, nasoala treaba cu gradinita asta...nici nu stiu ce sa-ti zic, doar sa ai nervi de otel!

MADA, ce simpatic e Razvanel, mi-l si imaginez...

Noi cred ca rupem turta mandrei in a doua zi de Craciun, nu e inca batut in cuie, dar pe acolo...





_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

andutza ma bucur ca miruna e mai bine !!!
bebelu asaaaaaa mai stiam eu ca de acolo ne cunoastem. acolo lucreaza sotul...si eu . da, super femeie, blanda asa si la locul ei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Locul preferat de joaca: sub scaunul de masa;
Jucariile preferate: berile lui tati;
Dovada: www.dropshots.com/patrickcristian01#date/2011-10-30/10:32:17" target="_blank">aici
Marfa nu?

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

IRINUKA, ce s-a blonzit Patrick! E frumusel foc!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Neata!

Wudy la sumarul de urina , daca e infectie, nr de leucocite e peste 10 sau cateodata chiar peste 7. Ei probabil zic ca contaminezi tu proba de urocultura de te pune sa o repeti.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

andutza eu stiu ca NU e ok sa-i dai doar 4 doze...adica doar o parte din cat ti s-a dat pe reteta. atat ti-a zis doctorul? eu stiu ca chiar daca simptomele dispar tb dat tot pentru ca daca nu pot face un fel de imunitate la antibiotice si nu-si mai face efectul. poate vb prostii ,ai grija totusi. poate la tine e vb de alta situatie si m-am bagat eu ca musca

Mergi la inceput