Strengari de Martie- Aprilie 2012 - 9

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LGabiL spune:

Monna3 multumesc. Am pus acum poze si eu.

Kovacsc eu il simt pe in stanga jos, sub linia buricului.

J.D. insanatosire rapida! Si eu primesc cadou de la fetita mea ce-mi aduce ea de la gradi..

Amy felicitari pt . Sa creasca sanatos! Si mie mi-a luat ceva timp sa ma obisnuiesc cu ideea ca e baietel, desi nu-mi doream neaparat fetita. Acum sper sa ramana tot asa si la urmatoarea eco. Parca am ceva emotii in directia asta, pt ca mi+a spus sexul la 11 sapt...sper sa nu fi fost prea devreme..

In ce priveste visele, eu nu mai cred nimic. Visez f mult si de obicei aiureli: hoti, catastrofe, copii furati, de+astea. Asa ca dimineata incerc sa uit repede tot ce+am visat.



15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Apropo de simtit bebelu, dr mele i-am zis ca l-am simtit la 15 saptamani si ceva apropape 16 prima oara... Si mi-a spus ca e un lux cand il poti percepe asa devreme. Asta nu inseamna ca nu a crezut.
Am reusit sa atasez o poza cu bebe, cam neclara si o burtica ...din profil ca din fata e urata rau ...



2004- ovarectomie dreapta din cauza unui chist; urmari: ocluzie intestinala si multe aderente!
-tratament 2 luni cu clostybegit fara rezultat +20 kg acumulate gratis
-2010- 3 inseminari nereusite la clinica Promed + 1 FIV nereusit
2011-ET reusit la clinica Promed

Multumesc Bunului Dumnezeu!
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelli spune:

scuze, fara intentie, nu mi-am imaginat k ar putea deranja pe cinevasanatate multa tuturor!

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

Oanace mi-a dat de facut: glicemia, calcemia, hemoleucograma, HIV, VDRL, culturi col( din secretia vaginala si pt. streptococ B), urina, si ceva anticorpi care mi-au iesit + in primul trimestru 1

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Lelu, imi pare rau ca nu te simti bine, eu de obicei mai verific tensiunea si glicemia la faze d'astea, sa vad daca am ce face, daca nu, astept sa treaca.

J.D. sorry de pricopseala cu bolile de gradi. Ce ti-a zis dr. sa faci?

16+

*MTHFR C677T Homozigot*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Am vazut noile poze, fete frumoase si copilasi la fel. Amy, da' recunosc ca nu stiu ce se vede in poza cu eco :P cre' ca nu ma pricep :P

16+

*MTHFR C677T Homozigot*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

Citat:
citat din mesajul lui dara76

Lelu, imi pare rau ca nu te simti bine, eu de obicei mai verific tensiunea si glicemia la faze d'astea, sa vad daca am ce face, daca nu, astept sa treaca.

J.D. sorry de pricopseala cu bolile de gradi. Ce ti-a zis dr. sa faci?

16+

*MTHFR C677T Homozigot*

dara, mersi de pont, glicemia se poate face pe nemancate?

15+ Doamne, ajuta-ne sa fie bine pana la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

buna fetele

emmaella si eu pot sa zic ca sunt in aceeasi barca cu tine, toata noaptea m-am foit
gabrielarusu te asteptam cu rezultate bune la analize
chito pai si eu de cand cu sarcina numai prostii visez, daca as tine minte as putea sa ma fac regizor de film
J.D. sanatate multa
Dara mai rar asa medici...
titi143 un frumos Edi sunt superbe foto
LGabiL scumpica printesa ta
Amy frumoasa pozica, i-am vazut fatuca din profil


pfiuuu... am ajuns la jumatatea sarcinii... nu-mi vine sa cred

Monica, fericita 20+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

De acord, la prima vedere poza e neclara fata de cea de la 12 saptamani.
Mi-am adus aminte ca am aratat poza baietelului unei prietene pe telefon si mi-a zis: "Nu-mi mai arata mateee...!"
A fost haios tare, dar cand i-am explicat unde-s picioarele si capul, a inteles.
La ultima poza se vede numai fatuca si manuta din profil. Restul era ascuns dupa placenta si nu se vede bine.



2004- ovarectomie dreapta din cauza unui chist; urmari: ocluzie intestinala si multe aderente!
-tratament 2 luni cu clostybegit fara rezultat +20 kg acumulate gratis
-2010- 3 inseminari nereusite la clinica Promed + 1 FIV nereusit
2011-ET reusit la clinica Promed

Multumesc Bunului Dumnezeu!
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Au venit si ultimele analize, se pare ca nu stau bine cu gena PAI si cu relativ cu factorul XIII (cel putin nu XIII in asociere cu PAI). Mergem mai departe, monitorizam coagularea si razbim intr-un fel :). Amy si Niko sunt in continuare eroinele mele de la noi de la odisee, pentru seninatatea cu care isi fac injectiile.

16+

*MTHFR C677T Homozigot; PAI polimorfism 675 4G/5G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot*

Mergi la inceput