Strengari de Martie- Aprilie 2012 - 9

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

am vazut ca multe fete sunt racite sau nu se simt bine, o solutie ar fi sa mancati de exemplu catina. Dintre toate fructele, catina contine cea mai mare cantitate de vitamina C, mai mult decat macesul si de aproape zece ori mai mult decat citricele. La noi la Brasov inca mai era in piata. Eu mananc si miere zilnic ori in ceai ori cu catina pentru ca este foarte acra. Polenul este foarte bun pentru intarirea sistemului imunitar.
Este adevarat ca si o alimentatie corecta in general ajuta mai mult organismul dar incercati si variante naturiste. Cat de multe fructe si ceaiuri in aceasta perioada. Eu avut gripa ultima oara acum vreo 5 ani iar de racit nici nu imi aduc aminte.
Singura problema o mai am asa de vreo doua ori pe an cand mi se usuca gatul foarte tare probabil am ceva un microb nu stiu in rest nimic.
Multa sanatate tuturor mamicilor

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Apropo de vise, acu vreo 38 ani pe cand mama mea aducea pe lume primul copil care de fapt erau 2 fetite gemene, a visat ca avea 2 flori in mana iar una se ofilea... Drept urmare in urma unui soc puternic, din cauza unui individ ce se aruncase in fata trenului atunci, mama mea care se afla pe peron insarcinata in luna a 8-9-a a dat nastere unei singure fetite vii, cealalta fiind fara viata. Placentele erau separate.
Pe vremea aceeea nu stia ca va naste fetite, deci acestea erau "florile" ei.



2004- ovarectomie dreapta din cauza unui chist; urmari: ocluzie intestinala si multe aderente!
-tratament 2 luni cu clostybegit fara rezultat +20 kg acumulate gratis
-2010- 3 inseminari nereusite la clinica Promed + 1 FIV nereusit
2011-ET reusit la clinica Promed

Multumesc Bunului Dumnezeu!
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

eu de cand am ramas insarcinata am visat de 2 ori flori si-s tare curioasa daca intr-adevar asta inseamna ca am fetita
si mai e o chestie: aia cu forma burtii, daca-i tuguiata e baiat si daca e rotunda e fata, oare asa o fi? a mea se rotunjeste pe zi ce trece

Monica, fericita 19+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelli spune:

FAZA CU FLORILE NU E CHIAR ASA SIMPLADEPINDE CE FLORIK POATE SEMNIFICA BAIETEL IN UNELE CAZURI

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelli

FAZA CU FLORILE NU E CHIAR ASA SIMPLADEPINDE CE FLORIK POATE SEMNIFICA BAIETEL IN UNELE CAZURI

14+


serios?? si care flori inseamna baietel?
o data am visat un buchet mare de crini si a doua oara am visat ca primeam flori de mai multe feluri (trandafiri, orhidee, garoafe si nu mai stiu ce erau pe acolo ca erau amestecate)

Monica, fericita 19+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emmaella spune:

Nu stiu care e faza cu florile in vis , la mine s-a intamplat sa visez ,la prima sarcina ,ca am fetita si am avut baietel iar acum m-am visat cu un baietel de mana iar la ecograf( atat la 12 saptamani cat si la 16) ni s-a spus ca o sa avem fetita.Curios este ca si verisoara mea a visat cam in acelasi timp cu mine ca ma plimbam cu un baietel si m-a sunat fericita sa-mi spuna ca ea crede ca voi avea o fetita.Doamne ajuta sa avem copii sanatosi!
Emma ,mami de Andrei(7 ani) si 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelli spune:

BAIETEL POT FI : LILIACUL;TRANDAFIRII;BUJORI;CRINIEU INAINTE SA RAMAN AM VISAT MULT LILIAC; ARBUSTI INFLORITI SI POMI INFLORITIAPOI FETITA CAREIA I-AM VISAT SI NUMELE; APOI BAIETEL DE MAI MULTE ORI SI DE CURAND CRIZANTEME; CRENGUTE INMUGURITE ; POMI INFLORITI SI MULTE ZAMBILE POATE INK NU S-A HOTARAT C AR VREA SA FIEGLUMESC DESIGUR BUBU STIE DE LA INCEPUT CE VA FIVA UREZ SANATATE MULTA BEBELUSI SANATOSI SI FRUMOSI SI VISE FRUMOASE

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emmaella spune:

Buna dimineata fetelor.
Pot sa declar oficial ca au inceput" insomniile".Aproape toata noaptea am fost la baie,m-am uitat la televizor, am citit si abia spre dimineata am adormit,nu mult,pentru ca la oara 7 a sunat ceasul asa ca m-am trezit sa-mi pregatesc copilul pentru scoala.Am vrut sa mai dorm putin dupa ce a plecat Andrei dar.... degeaba ...nu am mai putut.
Buburuza mea a inceput cu gimnastica de dimineataasa ca stiu ca suntem trezite amandoua.
De dureri,de toate tipuile,si greturi nu mai zic nimic,fac parte din viata mea...asta este..ne facem noi mari si scapam de ele..sper.Nu stiu cum e la voi dar mie mi-a crescut burtica destul de mult,mi-am dat seama ieri cand am fost sa-mi cumpar o rochie si cand am inceput sa probez am vazut ce mare e burta mea( stau mult in casa si ma imbrac lejer in haine normale care nu-mi dadeau impresia ca sarcina e asa vizibila).Nu am gasit ce-mi doream dar o sa mai merg si saptamana viitoare cand sper sa am mai mult noroc.
Pupburticile si va doresc o zi frumoasa
Emma, mami deAndrei si20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Buna fetelor.
La mine nimic nou, doar aceleasi greturi. Mai am putin si scap de ele.
Apropo de vise, acum cateva zile am visat o fetita blonda cu ochii albastri cu o floare in mana si ma striga mami. Eu plangand ma uitam la ea si ii spuneam ca nu eu sunt mami ei, ca doctorul sa inselat. Asa de mult am plans in vis si cu un sentiment asa de rau m-am trezit. Nu stiu ce poate semnifica visul, atat sper sa nu fie ceva cu bebelasul meu.

Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

buna
Felicitari Amy pt baietel sa fie sanatos si sarcina usoara incontinoare.
Noi suntem ok nu avem nimic nou de raportat, am facut cateva analize asteptam rezultatele si marti la ora 8 mergem la eco morfofetala, abia astept sa o vad pe piscotica in actiune .
pitica mea deja se face simtita de cateva ori pe zi , dar pe zi ce trece numai da asa finut cum dadea acum da cu putere , i-mi place la nebunie cand o simt pe pitica si da semne ca este in burtica.
va pup.


21+

Mergi la inceput