Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(97)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Caaaarmenn Doamne, ti-am citit cu nesat fiecare litera!!!! Ufff..bine ca a trecut, sa ramana acolo, o amintire urata! Bravo Andrei, ai fost de milioane!!!!

L-am luat pe Robert, la 12 am fost acolo, iese educatoarea in prag si-mi zice "da nu-l lasati s amanance?" o intreb daca nu plange, zice nu, apoi stau eu si cuget ...mai bine il iau, cghiar daca nu plange, macar vsa se oftice ca nu a papat si el cu copiii. Pana mi-l aduce tanti, el avea deja lacrimile in barba, deci cum a vazut ciorba, cum a inceput suvoiu' I-au dat alea o felie d epaine, mi-a dat la pachet marul si prajiturica deser si am plecat, amintindu-i iara si iara ca uite..am venit, nu te-am lasat la nani, nu te-a obligat nimeni sa papi. Mi-a zis educatoarea ca-n restul zilei (in afara de dimineata) s-a jucat si nu a plans, vedem maine,m inca un episod.

ppisic sanatate multa si voua!!!

Si Condoleante Tunde si Lavinia, imi pare rau d epierderile suferite!

Andutastii ce-am obswervat eu la mine si la muuulte alte mamici??Suntem fete de comitet, vorbim, dezbatem, contarzicem, dar tptul pana la bebei, imediat se sesizeaza senzoru' (apropo, zumzu poveste d egroaza ai zis tu acolo, Doamne, bine ca v-a aparat!!) ...senzoru "cum???nu-s o mama perfectaaaa/bunaaa???" Si gata!!! explodam!!
Eu iti spun, bine, hai recunosc, eu -s mai suparacioasa de felul meu, cand aud ca-mi zice socrela "fa-i, da-i, dar de ce nu-i faci aia??? creste presiunea in mine mai ceva ca la oala mea tefal.

ma duc sa hranesc gastile....azi mi-au mai murit vreo 2 neuroni din cireada, din aia putinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

aditza ce mai face Mihai ?

simo,monika gata cu boceala frumoaselor !!!

roxx ce faaaaaaaaaaci ? sau ai scris si nu am vazut eu

lorich ce povestesti tu acolo de Robertel ! mititelul de el...credea ca il lasi acolo cand a vazut supa. of of of , mici mici dar stiu toate alea !!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Carmen, bine ca a trecut, sa dea DD sa nu mai aveti asemenea incercari!
Lori, aia e alta treaba!! Clar!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Ntz, ntz, ntz - n-am zis ca esti suparacioasa
m-am minunat cu cat stoicism ai rezistat la doua vesti nasoale



ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor
DAU DIN CASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Citat:
citat din mesajul lui ziki

Ntz, ntz, ntz - n-am zis ca esti suparacioasa
m-am minunat cu cat stoicism ai rezistat la doua vesti nasoale



ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor
DAU DIN CASA




Ca Vitoria Lipan!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andutza_B

Citat:
citat din mesajul lui ziki

Ntz, ntz, ntz - n-am zis ca esti suparacioasa
m-am minunat cu cat stoicism ai rezistat la doua vesti nasoale



ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor
DAU DIN CASA




Ca Vitoria Lipan!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)




deci pana acum ai fost Atlas, Lapusneanu, acuma Vitoria

ce de-a bovarisme, te crezi personaj de roman!



ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor
DAU DIN CASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Vezi ca Atlas te-am numit si pe tine!

Auzi, ma cred personaj de roman! Pai n-as putea fi? Am citit romane cu personaje mai plictisitoare!
Tot sper ca cineva imi va face o surpriza, sa scrie un roman despre mine!

edit: macar o nuvela. Un eseu. O compunere!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

BUna fetele

CArmen ma bucur enorm ca tot e bine. chiar nu am vrut sa scriu nimic pana nu citeam ceva depsre voi

Gabriela sanatate, bucurii si impliniri

Ana bine ca mai treci si p aici. sa mai intri, nu te da iar disparuta

Ziki felicitari pt mica karatista (stiu ca sunt ciudat, sorry)

deci:
1. cum puii mei mananca copchii vostri atat de mult frate??? vreau si eu nati papa bine lapte, doar seara. in rest..ca gugustiucu..mese solide cred k 50g fiecare si lapte 100..zici ca e in primele luni
2. am o fata.... curajoasa.. am mers la analize, eu cu tati transpirati, cu morcovii in cur, eu cu geamantanu de jucarii sa ii distragem atentia..fata mea nu a zis nici pas. in schimb numai vroia sa dea drumu la elasticu ala colorat de il pusesela manuta (imi scapa acu cum ii zice). caca si ppi nu am reusit sa recoltam. ne mai chinum azi cu kk poate poate face macar un partmic. iar cu pipi maine de dim. ca cica tre prima urina..

sunt p aci..chiara de somn.. donsoara aseara ka 7.45 a picat lata, noi am tot asteptat poate poate se trezeste sa pape nitel..nimic..in s chimb la 6 era in pic cu chef de joaca acu bineinteeles doarme




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

LA MULTI ANI GABRIELA!!!

Bravo Andreeeeeiiiii! Carmen ma bucur enorm sa aud ca sunteti bine. Dumnezeu sa fie cu voi si sa nu mai treceti niciodata, dar niciodata prin asa ceva

Lorich, supa aia sigur nu era buna. Stia Robertel ce stia. Ce gateste mami este mai bun

Bebelu sa dea DD sa va iasa analizele bune. I-a luat sange din degetel sau...? din cate imi dau eu seama se pare ca din vena ...aoleu mititica curajoasa

Eu stiu ca astazi este sarbatoare doar la catolici, sarbatoare mare de altfel. Poate gresesc, nu stiu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Wudy din vena i-a luat. si eu speram din degetel. dar a zis ca nu se poate. i-a luat 2 eprubete

daaa azi e sarb doar la catolici. la ortodocsi e doar sambata pomenirea mortilor
cand e cu cruce rosie nu se spala.




Mergi la inceput