Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(97)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

roxx la noi erau toate 3 locurile ocupate, eu cu darius, sotu si inca un tip pe care l-a rugat stewardeza sa se mute ca sa putem noi iesii mai usor, (era un loc liber fix in fata ) si locurile erau cu loc.
acuma nu stiu..si eu m-am gandit la faza cu masca. paote ne zic fetele din canada cum e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

pai depinde de companie si de traseu. companiile civilizate, acorda locurile alea primele parintilor cu bebelusi, pentru ca e mai mult loc pt picioare, etc.

dar la alitalia mi-au spus ca trebuie neaparat sa fie o masca de aer libera pt copil, altfel nu se poate.

acum nu stiu, eu cu flavia am mers cu alitalia si cu wizz.
cu wizz avea locul ei, avea deja 2 ani jumate, deci nu pot spune decat ce stiu de la primul zbor...

ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor
DAU DIN CASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Bebelu, te-ai gandit ca poate esti tu agitata ca esti singura si de asta e si ea maraita? Ca atunci cand mai e cineva esti mai relaxata si mandra se poarta ca atare?
Despre manutele la cap nu stiu ce sa-ti zic. Darius se tine des de o falca, sau tine mana la ureche, dar nu cred ca-l doare ceva. Cred ca se descopera... Acum a uitat de cap, ca a gasit putza.

Azi dimineata copilul meu era marait rau. L-am lasat fara pantaloni si fara pampers. A mancat, s-a jucat, a dormit, a cantat, a dansat - n-a mai marait de loc

Roxx, zburati direct la Praga sau cu escala la Frankfurt? Noi ar fi trebuitsa mergem la o intalneala la Praga. Avionul direct era foarte scump, iar cel cu escala la Frankfurt, desi costa pe jumatate, dura mai mult decat dublu. Nu stiu daca in avioanele astea continentale au locuri diferite, poate doar ruta difera... Oricum ar fi, calatorie placuta!

La multi ani sarbatoritilor zilei



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

La multe lunite Catalina, Darius, Diana, Florin si Adriana!

Lori ai idee, pt un exudat imi trebuie trimitere sau ma duc eu la policlinica si le zic sa ia proba de muci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

tuturor sarbatoritilor de azi. sa fiti sanatosi si norocosi

Mayane nu cred ca e asta. e agitata de aseara de cand am plecat la fini si ea a ramas cu mamaie sa doarma.eu abia azi de dim am aflat ca voi ramane singura. deci nu prea are legatura..




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Singura care ar putea aduce balauri in casa e soacra-mea. Ea e babysitter la o fetita care se si duce la gradi cateva ore pe zi. Chiar azi eram invitati la fetita, fiind ziua ei, dar au contramandat ca aia mica a racit. Iar soacra-mea e si ea coapta. Sambata a fost si a stat cu Razvan toata ziua.
Nu stiu ce o sa ma fac cu soacra-mea ca e super bolnavicioasa. Toate se lipesc de ea. Nu o sa mai fie asa expusa daca nu se mai duce la fetita, dar tot poate sa ia balauri de prin mijloace de transport, parc, piata ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina_m

Singura care ar putea aduce balauri in casa e soacra-mea. Ea e babysitter la o fetita care se si duce la gradi cateva ore pe zi. Chiar azi eram invitati la fetita, fiind ziua ei, dar au contramandat ca aia mica a racit. Iar soacra-mea e si ea coapta. Sambata a fost si a stat cu Razvan toata ziua.
Nu stiu ce o sa ma fac cu soacra-mea ca e super bolnavicioasa. Toate se lipesc de ea. Nu o sa mai fie asa expusa daca nu se mai duce la fetita, dar tot poate sa ia balauri de prin mijloace de transport, parc, piata ...

Mami fericita de minune Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica




acu' de-i poti zice sotului ca maica-sa aduce balaurii si asa raceste Razvan glumesc, ca-l stiu pe al meu ce sensibilos e la subiectu' maica-sa..

serios acu, zi-i soacrei sa ia niste catina, ceva propolis, naturiste de-astea.. sanatate si lui razvan si socrelei!

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Mada insemna ca socrela i-a adus "cado" un virusel, nu cred ca un stafilococ, pt aia treb mai multa munca, din nou, depinde de copil, cat de rezistent e. Dar eu stiu ca de ex daca ai stafilococ auriu in gat racesti mai des, faci mai des infectii de astea de nu ti le poti explica. Oricum, nu stiu cu trimiterile, noi i-am tot facut lui Robert, gratuit, direct la med de familie ca e si pediatrul nostru, daca te duci in alte parti s-ar putea sa platesti... sau poate merge cu trimiterea, imi pare rau, nu stiu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

of andutza imi pare rau pt pitica ! Doamne ajuta sa se faca bine repede !
madalina si pe Razvanel mucios...intr-adevar nu-i a buna cu mucii astia ! eu cred ca pt exudat iti trebuie trimitere, altfel platesti . cred, nu stiu sigur. sanatate
lorich ce ee iti fa aac copchi i ii ?
roxx ce misto ca mergeti la Praga !!
bebelu al meu cand e marait si sunt singura il las pe jos prin living si hol unde e gresie. moamaaaa deci se potoleste instantaneu !! rade si merge de'a busilea si da tare cu palmele de gresie ! si face be be be, mai si scuipa cateodata !!! sau il pun la geam ! iarasi e innebunit sa vada pisa, cutu, masini etc.

La multe lunite tuturor bebelusilor zilei !!!

monika mie imi place ideea
irinuka ce mai zici ?

angie cum te mai simti ???!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Andutza..ce sa bag bre ??

Catalina...ai pm

Roxx..sa ne zici si noua cum e cu pasaportul,actele..in ian facem si noi pentru toata trupa

il avem pe tati acasa..deci facem toti nani de amiaz

Angie




Mergi la inceput