Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(97)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Imi merge gura mult astazi seara. Ma pun la somn.
Noapte buna buburuze si mamici de buburuze

PS: Daca v-ati intrebat vreodata de ce mananc litere, si pun semne de punctuatie aiurea si alte de acest fel e pentru ca am un laptop cu tastatura diferita de cea normala. E cumparat din Italia. Il am de multa vreme dar inca nu stiu tot. Si ma ajuta si pitica: a scos niste taste pe care am reusit sa le pun la loc dar nu mai sunt cum au fost. Pentru exprimarea ciudata nu am scuze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxx26
Am program noaptea cu sotul - culcam mandra, , apoi un episod din serialul asta, cascam ochii amandoi Apoi io-s chioara a doua zi, el nu va mai spun, ca merge si la serv...dar asta e. Macar am redescoperit bucuria zilnic, ca-n tinereturi Sa vedem cat ne-or tine salele...

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina






zilnic? zilnic????
tot repetam 'zilnic' prin casa si ma intreaba al meu;
ii spun, cica 'ce depravati!' stiti bancul?
se insoara doi si fac sex in noaptea nuntii; totul super..a doua zi il intreaba taica-su pe el cum a fost; foarte bine, raspunde tipul; la care taica-su: unii depravati o fac chiar si de doua ori pe an!

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

nu mai stiu mare lucru din ce-am citit..
sanatate andreiului!
tunde, magnetism, condoleante!
gabiromt, la multi ani cu intarziere!! sa traiesti (bine), sa infloresti! si sanatate ca-i mai buna decat toate!
noi am umblat creanga zilele astea, ca iar am avut 19 grade, ne-am 'balacit' in soare; azi a fost si sarbatoare nationala, au astia (spaniolii) atatea libere in an..ptiu, niste lenesi. au pauza de pranz, mananca vreo ora jumatate si cand se termina programul, o intind, nici un minut peste.
hai ca am deviat. io nu m-as silicona, dar probabil dupa bebe doi mi-as ridica sanii; oricum, L cand termina de mancat laptic, trage cu gingia de tzitzi cat poate ea de tare (si e puternica..) noroc ca n-avem dinti inca; sau ghinion, nu Vanilia? (apropo, am gasit niste homeopate pt dinti aici, altele: Chamodent). luam de 2 zile, sa vedem..
suzi nu prea vrea, decat in carucior afara. cam atat, in rest, tzitzi, cu care si adormim.
noi ne-am uitat la Veridian Dynamics (un serial american, cu doar 2 serii, care nu a prins la public in State, asa ca nu l-au continuat); acum suntem la How I Met your mother
gata, bagam film, dupa nu stiu...


Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

a, Roxx: a mea nu scuipa (ptiu, ca atat mi-ar trebui), dar baga mana in gura si apoi ce are pe mana ajunge pe masuta, pe haine, pe pernuta de sub fund (nu-mi explic cum); bine ca are scaun de masa si ca avem apa curenta

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Bai!!Eu nu ma mai joc..
Roxx;ia posteaza si aici reteta minune cu care v-ati redescoperit..bai.sa-mi traduca si mie cineva ce inseamna "sex zilnic"..ca Io zau nu stiu ce-i aia..n-am gustat d'asta in viata mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

magnetism ca sa iti faci o idee ... era tot umarul lui acoperit de hemangiom si era crescut cam cat un mar mediu asa . bine ca am scapat de el . si bine ca a fost pe umar. ca era o fata in salon cu noi , avea o fetita de 11 luni cu hemangion la ochi...ii acoperea un sfert din fata si era si umflat putin . saracuta ! asa si tie bafta cu casa nr 2 !
roxx pai ce viata duci tu si noi iti plangem de mila pe aici ca esti in butoaie. bagi seriale si sex non-stop ! glumeam...ma bucu ca ti-ai revenit ! si tineti-o tot asa ! si al meu bebe sufla in lingurita cand i-o duc la gurita...dar doar cand e satul . si il amuza taaaaaaaaare .
andutza ce mai face pitica ? multa sanatate !
bebelu lasa draga ca e foarte bine sa mananci si sa nu pui . ti-ar placea mai mult sa tii cure ? eu de curand am inceput sa pun pe mine cam orice mananc. ajunsesem si eu din nou la 49 si acum iar am 51. imi amintesc acum 1-2 ani mancam orice si eram slim ! acum imbatranim si o sa fie din ce in ce mai greu sa ne mentinem.
mica_daria ouch...nu suna bine ce zici tu acolo de funduletul fetii . i-ai facut vreo analiza la kaki ? chiar asa sa fie intr-una iritata . mititica. cu baneocin ai incercat ? si al meu avea asa o data o iritatie cu piele jupuita. si a trecut doar cu baneocin crema+pudra. sanatate !

ma bag la un serial ca nu am mai vazut de ceva vreme !

noapte buna !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

asa......

so:
- premergatorul este pe post de sprijin, in el se sta foarte putin si rar, dar ca n scaun, rar se misca, nu stiu sa se miste cu el, nici nu insist, l am luat de gura lui dl M si a lui mamica si a mea, dar mai ales a lui
- de revel nu facem nik, stau acasa, ca de fiecare data, e o simpla zi, chiar ma scoate din sarite, ca tre sa gatesc si sa pun masa la comanda si sa cheltui bani....de parca nu mancam in fiecare zi
- tzatze...ha, le as ridica, de marit nici nu e vb, doamne fereste, m ar incomoda la maxim, dar n am bani, iar daca e sa fac ce ar zice M, bashti, n as tine cont de parerea lui, tre sa mi placa mie intai, apoi lui; nu mi e frica de operatii, anestezii, sunt maestru la capitolul asta, am 8 la activ, numa 6 sunt facute pe parcursul a 6 luni, atata timp cat nu ma doare, poa sa taie cat o vrea, apoi ii dam cu calmante si la o adik, sufera baba la frumusete; vb lui adri, mi as face si epilare cu laser si cu ce o fi numa sa nu mai vad fier de par si m as duce si la coafor si la masaj si la si la...etc etc, dar..........intr o alta viata cand o sa ma nasc intr o familie de miliardari si n o sa mi mai pese de nik............acum stau si ma gandesc ce sa fac si cum sa fac sa sparg o banca, bani ciuciu si vine si iarna
- in oglinda nu ma uit ca se sparge
- raluca iti cedez eu vreo 10-15 kg cu multa placere
- nu scuipa mancarea nici unul, RAzvi mai baga cate un degetel in gurita si mai scoate din mancare, dar rar, Robi manca frumos, deschide gura mare, mesteca, inghite, Razvi deschide o gurita mica mica...ma scoate din minti cateodata, dar bine ca manca, incet dar manca
- scaunele astea mici, boostere, fac toti banii din lume, nu se misca in ele, nu se pot ridica, sunt sigure, deocamdata nu le a prins pe scaunele obisnuite, le folosesc ca atare, ii pun ori pe canapea, ori chiar jos pe covor
- reclamele sunt the best, mai ales cele cu copii si aia cu gaina......marfa, belesc ochii mari si casca gura ca roboteii, imediat se termina castronul cu mancare si nici nu tre sa le mai agit vreo alta jucarie, iar cand nu s reclame, traiasca scooter si gumi bear

mai era ceva???

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Mica_Daria, sora mea locuieste in Sibiu. Ea are o reteta de crema care a dat rezultate cand cele din comet nu functionau. Am preparat-o si eu dar nu mai stiu cand expira a mea ca nu se mai vede decat anul 2011 (am rupt eticheta), deci poate a expirat deja, eu nu o folosesc, ca ti-o trimitem tie dar mi-e teama ca nu mai e buna.
Daca vrei reteta poti sa mergi dupa ea la sora mea si o prepara la farmacie la Cedonia, parca Sanmarco se numeste farmacia.
Costa vreo 10-15 lei si daca mergi dimineata seara e gata. Din ce stie ea nu contine cortizon.
Daca te intereseaza da-mi un mesaj sa-ti dau telefonul ei, locuieste la Ciresica (Siretului).


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

cum bai roxx, zilnic????
zilnic as in fiecare zi????
as in lunea-martea-miercurea-joia etc... si duminica?????

ntz, ntz,ntz...curat depravati...

aveti grija mai baieti, sa nu patiti ceva...

tunde, ti-as explica eu cum vine treaba asta cu sex zilnic, dar am ramas fara cuvinte; si ti-as face un desen, dar nu mai stiu cum arata "treaba aia"

da bine, mai, roxx, voi faceti "treaba aia" zilnic, si tu vii si vrei loc in butoi? fetele din butoi, eu zic tradare si iar tradare!!!
scoteti-o afara pe roxx, ca va inghesuie acolo degeaba...

acuma, ar mai fi o explicatie pt butoi: daca tu ai dat in burnout de la atata sex? ca s-au vazut cazuri de depresii din epuizare fizica...

si revin - aveti grija, ca e periculos ce faceti voi...

si eu care aveam o zi buna azi...da citesc de de-al de bebelu ca nu se-ngrasa, de roxx care se iepureste zilnic...
na, ca vreau si eu in butoi acum!

locul lui roxx e al meu! am zis, am spus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

sophic a rezistat fix 12 minute pe ceas la gradi; dupa care m-a sunat tanti sa ma duc sa o iau, ca s-a invinetit de plans.
eu zic ca tot e bine pt prima zi;
maine am sa stau eu cu ea pe acolo, pana se mai obisnuieste.

Mergi la inceput