Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(97)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

Trimite-mi adresa ta pe PM,ma duc maine sa-ti fac,dureaza cam 3 zile pana e gata,sapt viitoare cred ca o ai.E 5 lei cutia de 50 gr,sa-mi spui cate vrei.
Eu zic ca e buna,o folosesc de cand s-a nascut Bogdanel si nu s-a iritat niciodata.
Deasemenea,daca mai vrea cineva,comanda e deschisa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

offf mamaaaaaaaaaaaa...ce activitate avem..poi cine poate tine pasul cu voi?

Shubulino;prin ce ai trecut si tu..bine ca esti frumoasa si tzatzoasa acum

Anka;Eu imi doresc sani frumosi..nu mari dar sa arat bine cu orice ma imbrac..Acum cat mai alaptez mai am ce baga in cupe..dar dupa...o sa fie neste tzatze de jaleSi sunt si fricoasa..mi-ar fi frica sa ma operez,..si nici n-am bani

Carmen;va pupicescma bucur ca ati trecut cu bine

Angie;descarca-te mami...hai scrie-ne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Daca ar fi sa aleg o operatie estetica as alege liposuctia, parca asa se cheama. Aveam si inainte burta si acu o am si mai mare. Tare mult mi as dori un abdomen plat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Bebelu;am o prietena care a patit exact ca tine..e slabaaaaaaa..da slabaaaa..si mananaca si noaptea!slanina ,ceapa..cotlete..dulciuri..si nu se pune nik pe ea..cica e cauza hormonala..daca vei lua anticonceptionale..s-ar putea sa te "regleze"

Noi am mancat super bine ieri..azi foarte prost..nu ma pot pronunta nici pozitiv nici negativ..azi mi-a scuipat toata mancarea..

Am facut o portie de dulceata din pere gutui..foarrrte buna

Incerc sa compensez cu suptul..cand mananca putin ,o pun la san mai des

Am avut o zi proasta..
Abia astept sa fie maine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Seara buna shi de la noi, gata inmormantarea shi pmana de dupa 134 de insi au fost la restaurant, Doamne bine ca s-a terminat cu bine.

va multumesc pentru gandurile buna, bunicul sotului meu era un om deosebit , un batranel din poveste care culmea era nascut chiar in ziua de Craciun.

mai traieste o singura bunica a mea din partea tatalui meu ce are 84 de ani shi se tine tare buine sa-i dea DD sanatate shi sa prinda suta.

carmen biune ca sunteti bine shi e totul ok cu cel mic!!! A propos cat de mare era hemangiomul? ca si cantitate ma refer!!!

Shubulina ma bucur ca ai scris shi tu!!!

Referitor la sani au luat ceva volum shi la mine dar dupa cel mare cand am salbit masiv au revenit la forma initiala, acum nu mai stiu cum va fi ca astept sa vad peste ceva luni cand sigur voi ma da jos ceva kg shi atunci va mai scadea un nr chiar doua la sutien.
De operat m-as opera nu mi-ar fi frica insa zilele de dupa is mai traumatizante ma refer la dureri.
maine dim lec la Bucuresti shi trec prin Brasov pe la sora mea sa-mi vad finutzul!!!!

Tunde imi pare rau de pierderea suferita!!!! Condoleantele mele!!!

Ziki te-am vista azi noapte eram intr-o casa nationalizata shi locuiam eu la etaj shi tu la parter!!!!

Ieri am stabilit cu sotul meu ca ne apucam la primavara de casa nr.2!!! pe prima o fac sediu de firma.Chiar ne amuzam ca de cand suntem impreuna nu am stat decat maxim 3 ani intr-o casa, in rest ne-am tot mutat, am inceput cu ap de 2 camere in care ne-am mutat in prima zi de cand ne-am casatorit civil, am stat singuri de cand ne-am casatorit fara parinti shi socrii, acum e alta situatie, apoi cu 4 camere, apoi casa nr. 1 shi urmeaza casa nr. 2 da Doamne sa o tremin shi pe asta!!
va pupam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Vanilia, prezent cu drame existentiale...si nedormita. Nu stiu de ce s-a trezit azi noapte E atat de mult. Ea se trezea o data, max de doua ori pe noapte si intr-un sfert de ceas era culcata la loc. Acum s-a trezit de trei sau de patru ori si a stat peste juma de ora aproape de fiecare data. Si peste zi a avut trei somnuri de cate juma de ora pe ceas...deci nu am recuperat nimic. Si eu nu functionez fara cateva ore amarate de somn pe noapte legate Si mai am si o durere crunta de capatana: fix in frunte m-a luat cu sageti. Mi-e rau, dau la rate (asta din cauza de oboseala si stres). Copila asta a mea maraie mereu, urla apoi se linisteste si o ia de la capat.

Asa...si ma gandesc la serviciu. Imediat vine peste mine. Si ma gandesc cu groaza. Chiar cugetam intr-o seara ca fetele plecate parca nu se plang atat, parca asteapta sa lucreze, parca o fac cu drag si nu cred ca e mai usor sa lucrezi in alta tara; dar cred ca e altfel atmosfera, traiul, programul, nu stiu...in fine...plus ca va veni socrela sa locuiasca cu noi pana o primesc pe fifi la cresa (la 1 an si 3 luni), plus ca o sa-mi vad minunea doar seara, plus, plus

Carmen ma bucur ca sunteti acasa si ca ati depasit momentul asta. Doamne da sa nu mai trecem nici una prin asa ceva.
Patricia, nu stiam ca ai fost in spital cu Vlad; bine ca e bine.
Mica daria, bietul fundulet de copil...nu stiu cu ce sa mai incerci...poate niste ceai de musetel la fundulet, e dezinfectant; si creme preparate in farmacie.
Andutza pt raguseala merg doua pufuri de tantum verde. E eficient. Sanatate Mirunei. Mult ma gandesc cum mergi tu la munca si nu dormi noptile...
Zumzu, bine ca esti teafara!
Bebelu, cat sub 50? Ce faci?
Roxx cea veche, unde esti mami? Tu asa sfatoasa si optimista si...unde esti?

Nu mai stiu ce am citit dar mai citesc si revin, sau dorm sa-mi revin. Si eu care credeam ca ce bine ca nu am avut depresie dupa nastere...asta se mai poate pune depresie postnatala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Si da, mi-as pune titi noi si faine daca as avea bani si daca m-ar lasa sotul. Dar nu-i loc. Nu imi interzice multe lucruri, dar asta e unul din ele. Problema e discutata demult.
Si m-as epila si cu laser, si m-as duce regulat la cosmetica si coafor, si poate si la sala...si multe as vrea sa fac...dar pe rand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

ADRYIII, habar n-am unde sunt..si io ma caut

MADA, am tot vrut sa-ti spun - geniala faza cu grisul cu fructe la cuptor. Mult mai gustos, mai simplu de facut, nu tre sa amesteci, nu se lipeste, nu face cocoloase - o minune, ce mai! Mersic de idee Tre sa incerc orez si cus-cus.

Mai vroiam sa va spun ca am inceput sa ma uit si la Desperate Housewives. Parca m-a prins mai mult decat nenea Grey. Am program noaptea cu sotul - culcam mandra, , apoi un episod din serialul asta, cascam ochii amandoi Apoi io-s chioara a doua zi, el nu va mai spun, ca merge si la serv...dar asta e. Macar am redescoperit bucuria zilnic, ca-n tinereturi Sa vedem cat ne-or tine salele...

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Bravo Roxx! Poate de aia ma doare pe mine capul si sunt stresata...
buna ideea, dar trebuie si un pic de chef si vointa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Si noi ne-am uita la un serial fain Parenthood. Am terminat. Acum suntem la o comedie: Razboiul de acasa
Si singura si rar ma uit la Neveste disperate. Nu prea am vreme.

Mergi la inceput