Strugurasi de sept-oct 2011 **01**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

neatzaaaaaa

brumarei, multa bafta si nasteri usoare!

andra, cred ca ar fi bine sa incepi sa ii faci un program.
eu ii dau la 3 ore. incepe ea sa tipe de foame. dar ii dau o tzatzica si o biba cu laptele din celalalt fiindca adoarme la san si nu mananca tot. daca o las asa ar manca din ora in ora.
numai noaptea suge ca lumea la ambii. culmea

seidana, hai, revino-ti, stii ce rau mi-am facut singura cu panicile. nu fa si tu la fel ca mine

mamica de Beatrice Ana - 26.09.2011

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Buna dimineata!
ce buna e cafelutza in casuta noua

Lali, asai... acum cresinam fata si in decembrie facem petrecerea deoarece cumnatul si un cumatru sunt la munca in stainatate.... si rem sa fie toata lumea acasa.

Ionela felicitari pt bebe Tudor, tie iti doresc recuperare rapida si mult laptic... iar la bebe sa fie mancacios, fara colici si sanatos


De azi Darius merge din noua la gradinita, acum cand nu e acasa ii simt lipsa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Zubi.. am inteles ce ai vrut sa zici ieri... numai ca imi trebuie determinare sa pricep singura ,,, degeaba aud ca apa curge, trebuie sa o si vad

Lali.. in primul rand pofta mare.. al meu sot e in delegatie , si suntem singure 2 zile, joi vine mama...de dimineata mi-a aratat ca pe desktopul laptopului lui sunt eu cu minunea: fetele lui
Cu mama , da , eu o las sa o schimbe , o tine mai mult in brate decat mine cand suntem impreuna, insa imi reproseaza ca eu o tin in brate prea mult, daca plange de ce o las sa planga, nimic nu e bine, incerc sa o protejez , insa nu prea imi iese din cate vad, cred ca ar trebui sa o las pe Elena ei sa o creasca, eu stiu ca sunt cam dificila, zic lucrurile in fata si nu vb numai sa nu tac, si acu ma vede fara respect ca nu tac in fata ei, insa cica noi suntem prietene , i-am zis ca o prietenie e la bine si la rau nu numai cand ii convine .. nu am cu cine insa, nu stiu cum sa mai procedez, daca u fac cum zice ea, imi zice ca eu le stiu pe toate, ca nu e de ajuns instinctul meu si ca imi iubesc copilul.. chiar nu stiu ce vrea de la mine.. adik stiu : sa imi cresc copilul dupa cartile din 70, dupa care am crescut noi..
Nu ai fost aspra in mesaj deloc, cel putin nu am simtit asta, mi-am dat seama unde gresesc si sper sa incetez cu prostiile.. inca zici ca sunt nebuna uneori.. joi si vineri o sa ies mai mult , poate mi-i se oxigeneaza neuronul blond

May.. imi revin eu... nu vreau sa ratez momentele astea superbe...

Probabil toata starea asta e si o mica depresie dupa primele zile de spital.. stiti ca l inceput ea nu a respirat si mi-a adus-o abia dupa 30 h, ceilalti copii erau adusi in salon dupa 4-5 h , asta a fost primul soc (mai ales ca eu eram doamna cu fetita asfixiata, cea de la oxigen etc), apoi dupa catev h impreuna o asist imi zice ca fata are icter patologic si mi-o ia iarasi, a meu imi citeste de pe net toate porcariile.. 2 zile cat a stat la lampa (aik 36h) am bocit in continuu, iar cand dr imi da acum trimitere la neuro, vin citesc ce e apgarul mic, nici nu mi-i se pare ciudat sa rabufnesc, insa totusi trebuie sa fiu tare ...pt papusa mea.. pt ca ea nu merita labilitatea mea

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andr@ spune:

may si eu vreau sa-i fac program,dar cum? ca de fiecare data cand ii bag tata in gura zici ca nu a mai mancat de 2 zile dimineata tot asa, imi adorme la tata, suge iar mai adoarme, si o tinem asa cam o ora, apoi ii dau lp cat vrea el, cam 50-60 ml imi suge, apoi o ora sta cum sta, dar apoi iar, foameeee!!!! si ii bag repede tata si tot asa, acelasi prog de mai sus; la 12 iesim afara pana la 14 si imi doarme, nu plange de foamne nu nimic, dar cum am intrat pe usa cum gata, foamee; si de la 14 pana seara la 22 cand imi adoarme numai asa o tinem, cu mami toata ziua cu tata in gura, si fara timp nici sa manance? ce ma sfatuiti sa fac, ca o iau razna? nu am timp de nimic, si plus de asta nici el nu e linistit, nu stiu dc?

SFINTE NECTARIE AJUTA-NE PE NOI TOATE

CEA MAI FERICITA MAMICA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

m-a luat valul in casuta noua si am uitat sa o felicit pe ionela pentru bebe Tudor.
Felicitari, un bebe sanatos, papacios, necolicios si vesel !

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

andra, sfatul meu, nu stiu daca e cel mai bun. dar in ritmul asta o s-o iei razna.
ia-ti o pompa. nu-i mai da lp. da-i de-al tau.
mulge te si da-i 120 ml sa manance cu laptele tau. apoi vezi cat sta dupa asta.
poate plange de altceva, nu neaparat de foame,
plus ca daca ii dai mereu papa stomacul lui e dat peste cap. ca=s niste sucuri gastrice pe acolo care tre si ele sa functioneze cumva.
si a mea cred ca la fel ar face daca nu i-as da biba ca sa-i umflu stomacelul


mamica de Beatrice Ana - 26.09.2011

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Neata

Aveti niste povesti minunate .

Lali, tu esti inteleapta

O sa scriu si eu scurt povestea mea:

Eu pe 1 febr am vazut 2 liniute, eram in baia de la serviciu si am inceput sa bocesc. Imi venea sa tip, sa strig, sa plang sa rad, toate in acelasi timp.
Sarcina a fost foarte frumoasa si usoara in afara de o raceala crunta din primul trimestru cu febra peste 38
In rest aceiasi mandrie ca si la voi, hainute mulate, poze am facut din primele saptamani cand inca nici nu se vedea burtica
Au fost si stresuri ca nu creste, dar asa a fost ea mignona, de ce nu inteleg asta medicii?
Am nascut la exact 40 sapt (cum calculam eu), medicul a avut o eroare de 2 zile [:P]
Acum sunt cea mai fericita, am cea mai dulce fetita, cea mai cuminte si cea mai isteata... imi mai fac si eu griji ca Sei, dar doar asa ca sa ma aflu in treaba, am avut o prietena care imi tot repeta ca zen-ul meu este foarte important si asta s-a vazut. Am si bocit uneori sa ma descarc dar mi-a trecut repede.

Si eu am venit foarte tarziu in odisee, sincer nici nu stiam. Tot intram pe site si vedeam alaturate odiseiei din care faci parte, dar nu ma prindeam ce trebuie sa fac. Mai intai am intrat pe un forum legat de maternitatea unde am nascut, apoi m-am prins ce e cu odiseea si am venit.
Sei si m-a facut sa ma simt ca acasa, pentru asta ii multumesc mult si o pup dulce dulce.

Apoi incetul cu incetul am legat conexiuni si cu alte fete. Va pup dulce pe toate

Am invatat foarte multe de la voi, tin sa va multumesc la toate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Andra si la mine mananca din ora in ora sau chiar mai des ziua, noaptea e la 3h.

Eu nu am cum sa o tin mai mult k face urat dak nu ii dau tzitzi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Bun gasit in noua casuta , sa fie intr un ceas bun

ionela , felicitari , bun venit bb Tudor cel voinic

seidana , eu te inteleg mult prea bine , stii ca si T a avut probleme serioase la nastere si dupa , deci stiu prea bine despre ce vorbesti...
dar nu trebuie sa ne mai facem griji , copii nostri sunt PERFECTI , pt ca sunt ai nostri

marryan si pe tine te inteleg la fel de bine
si eu m am luptat cu infertilitatea 5 ani de zile , si eu am o frica interioara ca poate pateste ceva copilul , efectiv uneori tremura carnea pe mine si mi se inmoaie picioarele , mai ales ca si T , ca si Ela de seidana a avut probl si de aici panica asta ingrozitoare
mai trebuie sa ti marturisesc , ca si eu am fost cu un picior in depresie , o saptamana zi si noapte am plans non stop , si acum am vasele de sange sparte la ochi
dar cum spuneam , trebuie sa lasam gandurile negre , copiii nostri sunt bine si se vor face mari si sanatosi si vor fi mandri de mamele lor

may aia mi au adus copilul inapoi
iarasi e bazait , morcovit si nu i convine nimic

rach , zubi , hellena , mikka , nana ,lali , oana


_


bb T. 28.08.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Hehe, nici nu mi vine sa cred ca am incheiat odiseea!

felicitari Ionela pt bb grasun! Pana la urma te ai incadrat in timp. bb a asteptat pana la limita.

ma duc sa schimb gogoasa ca a facut un kk de zile mari..

Azi m am emotionat prea mult de la mesajele voastre. o sa scriu si eu unul cand imi mai revin.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput