Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

neatza fetele

buburuzul meu se trezeste iar la max 5 ore. da, nu e ca inainte la 3 ore, dar era asa de bine cand dormea 6-7 ore...
azi suntem foarte matinali, ne-am trezit pe la 8 din motive de mucisori. indiferent ce pompa folosesc urla de zici ca il tai! a, si mai nou face la fel cu urlatul si la schimbat. sta cuminte la pampersi, atat. dar fereasca sfantul sa incerc sa pun o pereche de ciorapei, niste pantalonasi, un body... ne stie tot blocul de 8 etaje

azi noapte in timp ce alaptam cautam subiecte interesante pe dc si am gasit un subiect (in arhiva) despre obiceiuri ciudate... am ras cu lacrimi. cel mai tare mi s-a parut asta:

Da eu cu WC-ul asa fac. Pun clor si detergent las sa se fac o reactie, clatesc si apoi cu spirt si dau foc. Acelasi lucru il fac si in concedii. Ce ma dispera pe mine sunt cazile de dus. Acolo frec de innebunesc si apoi cu detergent, clor si se lasa cu foc. Cazile de dus nu prea sunt frecate cum trebuie de femeile de servici. Acolo sunt o gramada de ciuperci.
Asternuturile sunt ale mele, nu am folosit niciodata prosoapele lor, desi sunt curate si frumoase, nu jerpelituri.
Un loc unde uita orice femeie de servici sa dezinfecteze este telefonul. Acolo spal cu apa si detergent si apoi cu spirt, nu mai dau foc acolo. La birou dezinfectez dupa fiecare angajat.

oi fi eu aia nebuna?? eu nu dau foc la baie, wc, dus, cada dupa ce le spal, nici nu merg cu sticla de domestos dupa mine. un prosop imi iau si eu in vacanta, dar atat! nu ma car cu tot trusoul dupa mine, ca ma duc in VACANTA, nu la spitalul de nebuni.
acum serios. sunt eu aia mai ciudata? pe subiectul in cauza multe femei am vazut ca faceau chestia cu spirt+dat foc.
inseamna ca la spital ar trebui daramat din temelie, dat foc la ramasite, scrumificate, si construit peste unul nou. eventual in fiecare an, sa nu mai faci curatenia de paste


Oana, mami de strumf Casian Octav (29.07.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

pai astia de la gradinitele de stat au voie sa zica NU?
intreb, ca nu stiu, n-am ajuns inca la capitolul ala

Oana, mami de strumf Casian Octav (29.07.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Dragele mele drage mi-e tare dor de voi...insa din lipsa de timp si mai ales dispozitie nu reusesc sa intru deloc.
In ultimul timp simt ca m-a cam apucat o depresie ciudata si meschina si simt ca am ajuns la capatul puterilor. Am rezistat eroic sa nu ma plang insa ...simt ca daca nu dau totul afara o sa ma aleg cu o frumoasa depresie de o sa imi ia ani sa imi revin.

Acum sincer nu am timp, insa diseara o sa imi fac timp sa intru ...nu-s multe de spus, nu-s multe evenimente care au determinat aceasta schimbare de atitudine...ci pur si simplu, singuratatea, grijile si noptile mai mult sau mai putin dormite au dus la aceasta stare de fapt.

Acum va pup cu drag pe toate...sper sa redevin din nou activa...candva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Ireth au voie pt ca legea zice 20 de copiii park,si tot se ajunge la 30,din lipse de gradinite...si educatoarele au voie sa mai refuze pt ca e foarte greu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

E tare asta cu datul foc!!! Femeile astea clar mor dc se urca intr-un troleibuz :)))) Sunt chestii psihice, dc e sa iei ceva, iei oricum, poti sa te dezinfectezi si pe tine+foc :))))

Felicia, ne bucuram ca ai mai intrat, dar imi pare rau ca esti intr-o dispozitie asa rea! Suntem aici pt tine dc ai nevoie sa te descarci!

Nici eu nu o tin pe eliza sa ragaie noaptea, mai mult de frica sa nu o trezesc sincer!

Ca si date, vroiam pt lista de pe prima pagina, cum au si celelalte fete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Cat despre gradinite, stiu ca exista liste de asteptare, pe care avansezi daca "dai din coate"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

trebuie sa dai din coate generos. auzisem de lantisoare+pandantive de aur, cristale nu-stiu-de-care, matase pura... nu parapazlacuri!

Oana, mami de strumf Casian Octav (29.07.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

a, si tot la capitolul dat din coate - chiar daca nu are legatura cu gradinita - nasul meu imi zicea ca pentru a-si transfera baiatul de la un liceu foarte bun la un liceu foarte foarte bun, trebuie sa dea echivalentul unui logan. simplu si usor.

felicia, te asteptam sa te descarci. pupici!

Oana, mami de strumf Casian Octav (29.07.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Ireth m-am amuzat de la prima ora, si mie imi place curatenia dar totusi nu exagerez. Sa stii ca eu compatimesc oamenii care sufera de mania asta a curateniei exagerate, cred ca le este foarte greu sa fie relaxate intr-un loc nou, probabil vad microbii peste tot .

Nici nu stiam de metoda asta cu dat foc , nici nu incerc vreodata asa ceva ca la cat sunt eu de ametita mi-e ca dau foc casei .

Gliana toata stima tie si Robertei care se mulge de 3 luni jumate si tuturor celor care o fac, mie din pacate nu prea mi-a iesit.

Pentru mine alaptatul a fost o binecuvantare, nu am intampinat niciun fel de problema, adoram fiecare minut pe care il petrecea eduard la sanul meu, a fost frumos si natural.
La 4 luni a inceput sa refuze sanul, astfel ca m-am vazut nevoita sa ma mulg, imi lua destul de mult timp si nu reuseam sa fac provizii astfel ca eram mereu legata de pompa.
Sfarcurile ma dureau deja ingrozitor si trebuia sa rup din timpul petrecut cu edu sa ma mulg.
Eu sunt singura cu el de dimineata pana seara si el dormea max 1 ora, casa era vraiste si nu mai aveam deloc timp de mine, incepusem sa pic usor usor in depresie . Am zis ca mai important este sa fim amandoi linistiti, acum papa noaptea doar san si ziua primeste completare.




mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel (02.06.2011)
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Oana m-am uitat la filmuletul cu Eliza, este super dulce si haioasa , e clar ca va imbratisa o cariera de soprana .

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel (02.06.2011)
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput