Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Fetele, voi puneti copilasii sa ragaie dupa fiecare masa, chiar si noaptea?
al meu daca e adormit nu ragaie si-l tin in brate si-l bat pe spate cam degeaba.


mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Pufi, cum mai e bubu mic la 5 luni? Mai zi ne ceva despre ce mai face el nou. Mai plange asa tare? Mai are colici?


Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Miha , nu mai plange, s-a linistit total . Mai are momente cand se mataie dar de colici am trecut deja de aproape o luna, pot manca orice si nu mai sunt probleme. Bine nici in cazul nostru alaptatul nu mai este exlucisv si asta numai ptr ca Eduard nu mai trage cum trebuie la san iar eu am rezistat cu pompa numai 3 saptamani .

M-am resemnat deja, ii dau san cat mai trage si cat o sa mai am laptic si mergem mai departe, am reusit totusi sa-l alaptez exlusiv 4 luni iar timp de 3 saptamani i-am dat un biberon de LP noaptea completare.....ma declar cat de cat multumita.

Ca ziceam de ce face nou, acum si-a descoperit piciorusele si se chinuie sa le bage-n gurita , oriunde-l pun are treaba cu ele, si cand mananca si cand facem baita si cand ne jucam .

Altfel ador fiecare minut petrecut cu el, ne jucam, "vorbim', rasfoim carticele, ascultam muzica, tragem de tot ce prindem si radem continuu

Cand vad cat de repede a trecut timpul si cum a crescut nu vreau sa pierd nicio secunda si ma trezesc ca stau si-l privesc si cand doarme si cand se joaca singurel, sunt minunati bebelusii

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel (02.06.2011)
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

pufi, dar de ce spui ca ai rezistat numai 3 sapt cu pompa? te intreb de curiozitate pt ca eu ma storc de doua luni la toate mesele lui Eric

ai dreptate, bebelusii si florile cred ca sunt cei mai cei.....nu te saturi sa te uiti la ei/ele


mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

Buna dimineata.un ceai, cafea...sau ce doriti, dam noi in dimineata asta.
Ruxiiiii, repercursiuni sociale nu ar trebui sa fie.Conform constitutiei ar trebui sa ne dam acordul pt vaccin(care este obligatoriu) , nu invers.

Gliana, pana la urma cum ati hotarat?

MihaH, cum a fost Imi noaptea trecuta?Tu te-ai mai odihnit?

Pt sani am folosit Garmastan.In 2 zile nu am mai avut nimic.
Si D la 2 luni si 3 sapt are 5700.deci nu e super gras...e in clubul "slabutilor"
va dorim o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Neata
Natalia a dormit de la 10jumate aseara pana la 7:15 dimineata, nu stiu ce o fi patit, pe la 7 m-am trezit eu si ma uitam la ea oare o fi patit ceva?

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(5ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Fetele, voi puneti copilasii sa ragaie dupa fiecare masa, chiar si noaptea?
al meu daca e adormit nu ragaie si-l tin in brate si-l bat pe spate cam degeaba.


mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)




Eu doar in prima luna o puneam sa ragaie la fiecare masa, acum daca dupa ce mananca nu a adormit o tin sa ragaie dar daca adoarme o las in pace sa doarma.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(5ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Vad ca iar a adormit dupa ce s-a jucat singurica si a gangurit in paput vreo ora. E asa dragalasa cand e asa cuminte . Ma duc sa fac ceva mancare pana nu se trezeste.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(5ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Neatza

6:50 azi trezirea! Si bineinteles ca seara adorm greu... ca am doare capul de somn...acum tipa in bucatarie cu taica-su...Are un ticnal mai nou, de zici ca e soprana!! O sa pun pe facebook sa vedeti si voi...

Fetele noi, nu am apucat sa va trec datele la prima pagina, asha ca va astept sa le scrieti iar, ca nu am energie sa caut in urma...

Va pup pe toate, frumoaselor! O zi superba va urez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Neatza!

Am dus-o pe Maria la gradi si sunt curioasa daca ii va placea sau nu. Bineinteles ca la inceput nici n-a vrut sa intre si mai e si in grupa cu cei mari. Educatoarea care are copiii de 4 ani nu vrea sa o ia la ea pt. ca are 28 de copii, cealalta avand 25-26. In Timisoara erau 34. Mi-e groaza! Daca n-o sa-i placa o sa o dau la o privata.

Gliana eu nu il tin la eructat noaptea, daca se foieste dupa ce a mancat il pun pe burta si am rezolvat problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

Neatza

Fetele noi, nu am apucat sa va trec datele la prima pagina, asha ca va astept sa le scrieti iar, ca nu am energie sa caut in urma...


Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)


ce date trebuie sa spun mai exact?


mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)


Mergi la inceput