Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (14)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Gliana, multumesc frumos de reteta. M am dus la magazin si mi am luat orez si azi ma apuc si eu de gatit: ciuperci cu smantana, bors si ca desert am sa fac budinca asta de orez cu mere. Sa vedeti si voi ce mananc, ca daca nu functioneaza treaba cu biberonul, poate e dieta. Dar credeti ma ca mi o observ acum si cum zicea si Roberta, parca e prea tarziu pentru colici.

Da, locuiesc in Anglia, Gliana. Tu locuiesti in Suceava? Eu m am nascut in Suceava. Am locuit in blocul turn de la studenteasca. Dar nu mai locuiesc in Londra din aprilie 2010. Ne am luat casa la vreo 70 km de Londra, localitatea se cheama Basingstoke. Daca veniti in UK, sa ma contactezi.

Ma uit pe ACASA si vad ca la povesti adevarate o sa zica de un mos care si a ucis nevasta in bataie. Cica nevasta i a daruit 13 copii, iar mosul s a iubit cu tot satul. Interesant!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

La multi ani, Iustin si Matei!
La multi ani, Filip!

Miha eu alaptez exclusiv si nu ma mulg. Si Alex a avut o perioada de 4-5 zile cand urla incontinuu si parea ca nu se satura, dar de acum o luna nu a mai patit asa ceva. As mai avea o sugestie pentru tine... Noi i-am cumparat lui Alex colacul de inot despre care spunea Pufi si de joia trecuta de cand il folosim doarme neintors de la 22 pana la 3, apoi se trezeste si suge 5-10 minute, dupa care se culca la loc pana la 8-9 dimineata. I-a crescut si pofta de mancare dupa ce sta in cada cam 30 minute pe zi. Poate o sa va ajute si pe voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana


Andra, si eu ii dau ceva sirop din Ro pe baza de propolis, dar inca nu vad rezultate. Eu sunt pro homepat.
Exemplu cel mai bun, barbatelul meu: in fiecfare an se racea saracu, de vreo 10 fara exagerare. medicamente peste medicamente plus antibiotice( la recomandarile cumnatei). Acu' 2 ani am zis punct. i-am facut o cura de sirop de catina cam prin noiembrie. Nimic nu a avut toata iarna, nici macar muci...nimic. Iarna trecuta la fel. Acum deja bea catina si sper sa treaca repede si usor peste iarna asta. P.S. Catina este f bun si in regenararea parului. Din pacate cea pe care o am eu are in continut alcool si de acea nu o folosesc acum si eu.

Na, va ...dar sunt pe aici

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)


ce spui tu e fitoterapie, homeopatia e altceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

MihaH, la fel e si Filip, il torturez daca-l pun in carut.
Am inteles ca nu doare mulsul, dar deocamdata nu ma despart de bebelus, asa ca n-am de ce sa incerc experienta asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxybarbu

Citat:
citat din mesajul lui Laura13

a doua varianta a ei a fost refluxul. la care eu zic f revoltatat: dar alex nu vomita!!!! si mi-a explicat asa: toti bb-lusii au reflux. unii mai grav, altii mai putin grav, la unii se ridica pana in gat (esofag), la altii pana in gurita s
asa ca, din seara asta, suntem pe tratament, cu un medicament, un antacid, nexium. daca in 7-10 vedem o ameliorare atunci clar asta este si vom face tratamentul complet, 30 de zile, minim.
vom vedea.
am povestit, oricum spuneam, dar cu mesajul dedicat tie, ca tare mi se pare ca imi cam face la fel, cu multe treziri si cu putine metode de consolare.





Si noua ne-a recomandat doctorul Nexium.Am inceput tratamentul de 10 zile,dar la noi a avut ceva efecte secundare adica de cand facem tratamentul au revenit colicii si nu mai mananca deloc cum trebuie,iar primele 2 zile au fost groaznice,a plans in continuu
Mie mi-a spus sa-i dau 8 ml cu jumatate de ora inainte de prima masa,tu cum il dai?

de printesa Alexia Carla (28.06.2011)




5 mg (ca e praf) tot inainte de masa de seara cu 1/2h.
azi noapte am stat cu el de la 00.00 pana la 4.30 cand am cedat si i-am dat biberon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Fac eu capitol nou...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2011 spune:

Capitol nou nout!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui MihaelaV

La multi ani, Iustin si Matei!
La multi ani, Filip!

Miha eu alaptez exclusiv si nu ma mulg. Si Alex a avut o perioada de 4-5 zile cand urla incontinuu si parea ca nu se satura, dar de acum o luna nu a mai patit asa ceva. As mai avea o sugestie pentru tine... Noi i-am cumparat lui Alex colacul de inot despre care spunea Pufi si de joia trecuta de cand il folosim doarme neintors de la 22 pana la 3, apoi se trezeste si suge 5-10 minute, dupa care se culca la loc pana la 8-9 dimineata. I-a crescut si pofta de mancare dupa ce sta in cada cam 30 minute pe zi. Poate o sa va ajute si pe voi.

Mihaela


Mihaela multumesc pentru sfat si chiar m ar tenta sa incerc si metoda asta. Are cineva o poza cu acest colac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Caci eu am gasit pe net acst site unde zice ca acest colac e pentru bebei de la 6 luni in sus.
http://cufarulcujucarii.shopmania.biz/cumpara/colac-inot-swimtrainer-classic-rosu-8-18-kg-6luni-4ani-1280399


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Caci eu am gasit pe net acst site unde zice ca acest colac e pentru bebei de la 6 luni in sus.
http://cufarulcujucarii.shopmania.biz/cumpara/colac-inot-swimtrainer-classic-rosu-8-18-kg-6luni-4ani-1280399
Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Nuuu asta e colacul, e un colac care se pune in jurul gatului, fac eu poza diseara lui Eric


mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)


Mergi la inceput