Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (14)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Gliana, salata de vinete??? Yammmmmm!!!!! Vreau si eu!! Mie imi place cu lapte in ea si cu maioneza.

Deja ma gandesc foarte serios la toate sfaturile pe care mi le ati dat!! Si toate vad ca spuneti la unison ca nu se satura! Sa vedem in seara asta si maine sun medicul! Sa vad daca nu cumva a fost si un puseu de crestere. In fine, chiar si daca a fost, cica de la 3 luni, health visitor ul mi a zis ca bebele ar trebui sa se scoale DOAR 1 data pe noapte, iar a mea nu mai zic de cate ori se scoala!!

Omibabaof, mi se rupe sufletul si de tine iubita!! Trebuie sa facem ceva sa ne odihnim si asta cat mai repede!!!!!!!

Mamutz, daca te mulgi poti face noduli? DA, ai retinut bine: intr o ora si 45 minute am scos 150 ml. Ma durea mana si de aia ma m dus azi la prietena mea si am luat pompa electrica. Stiu ca papa bine, dar am senzatia ca papa bine doar a biberon, la san nu e asa bine. Dupa ce m am muls ieri, am am udat rau de tot tricoul, cred ca sanul a produs mai mult lapte ca de obicei.

Talida, a mea e foarte cuminte in masina. Ii place mult, mai plange uneori, dar foarte foarte rar!! Si Imi are muci o tona sincer.... Eu folosesc aproape zilnic o solutie cu apa si sare!! E foarte eficienta si o data ce o administrez ies afara mucii imediat!!

Lorialexesti tare scumpa!!

SAVVY m ai facut sa zambesc cand ai zis daca ne mai amintim ca am fost disperate acum 2 luni de la colici!! Ce bine ca au trecut pentru majoritatea.... Eu inca nu sunt sigura daca la a mea au disparut, dar nu e asa rau ca acum 2 luni, intr adevar!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Ruxiiii, ce norocoasa esti cu Sara ta ca doarme atata!!! Wow, 8 ore pe noapte!! Visez undeva la asa ceva!!! In timpul zilei, Imi doarme 2 ore dimineata (de la 10 la 12) si dupa amiaza doar daca iesim afara... In rest nu prea doarme. Ce i drept se culca seara la 8 si doarme pana la 12.30-1. Tu zici s o culc mai tarziu de 8? M am gandit ca de la atata 'sport' nu ia in greutate, dar a mea are si reflux!!

Laura, urina lui Imi cam miroase tare. Oare sa colectez niste urina si sa ma duc la doctor pentru verificare? E o idee sa verific urina.... Cu refluxul, da.... Ai dreptate, dar noi deja luam gaviscon pentru asta de pe 19 septembrie.... Cica se regleaza pe la 4 luni si ceva cand muschii lor devin mai tari si pot sta in fundulet... Sau uneori mai poate sa treaca si cand introduci mancare solida.... Laura, sper si la voi sa se termine chinul cu ajutorul medicamentului. Felicitari pentru parametrii ca la carte ai lui Alex!!

Laura, nu am stiut ca bebe al tau are bubite!! Cred ca sunt un pic cam in urma cu cititul!! Imi doresc sa te reintorci acasa cat mai repede si sa treaba bubitele!!! Ce dulce a zis Dani!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

Toata ziua am incercat sa comand un centru de activitati si culmea exact ala s-a terminat la importator si in consecinta nu se mai poate gasi la niciun magazin online. Si eu doar pe ala il vreau. Vroiam sa il iau pt prima lui aniversare de nume.
M-a mancat undeva sa ii dau o cutiuta muzicala cu mulllttee butoane si acum trebuie sa ii apas intruna pe ele ca sa cante ca altfel face scandal. Da si el cu manutele dar ar trebui sa apese mai tare ca sa cante, uneori mai prinde cate un pumnisor.

Mami fericita de Petru Nectarie (30.06.2011)


Mamutz imi pare rau pentru ca nu ai mai gasit ce ai vrut! Mai urmareste si poate reapare. Eu tot vroiam sa i cumpar jucaria asta care mi a venit azi si o tot urmaream poate vine la reducere si uite ca a venit! O sa mai faca ei produsul ala! Cand e Sf Nectarie?
Dragalas cu cutia muzicala!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

[quote]citat din mesajul lui Gliana

Mihahegarty, am citit regulile si ce inseamna meditatia de care ai povestit ca ai practicat.....brrrrr...e prea dur pt mine tot ce spune, reguli prea stricte....nu as putea sa le respect....dar sunt sigura ca cine o face...are numai de castigat


mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)

Gliana, ma bucur mult ca ai citit despre vipassana. Intr adevar este o meditatie foarte dura, eu ajunsesem in 2005 sa merg la cursuri de 30 zile (am facut in total 2 cursuri de 30 zile). A se preciza ca la cursurile de meditatie vipassana nu se vorbeste deloc si cel mai scurt curs e de 10 zile, mergand spre cursuri de 60 de zile!! Imi aduc aminte de cursul de 30 zile din Anglia (28 iulie 2005-28 august 2005) ce profund a fost!!! Sa nu vorbesti 30 de zile si sa meditezi intr o celula, cate 12 ore de meditatie pe zi.........
Mi e dor, dar imi dau seama ca acum nu voi mai putea merge atata ceva vreme... Eu am avut un prieten cu care am fost 7 ani impreuna si el m a introdus in meditatia Vipassana. Calatoream in toata lumea si sincer eram o alta persoana!! Eu mi am dorit dintotdeauna copil si sot si el nu era genul si de aia ne am despartit intr un final (ca sa aflu dupa ca isi doreste acum sa se casatoreasca si sa aiba copil). Dar in 2008, in ianuarie am mers la ultimul curs de vipassana in Belgia. Dupa aia m am casatorit si m am luat cu altele. Si sotul nu mediteaza, deci mi e greu sa practic cand sunt singura. Cu celalalt dinainte era usor, ca ne luam amandoi cu meditatul, dar acum mi e greu si pare tare rau!!! Sper intr o zi sa reiau practica totusi....... Scuze de OFF TOPIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Mihahegarty, am citit regulile si ce inseamna meditatia de care ai povestit ca ai practicat.....brrrrr...e prea dur pt mine tot ce spune, reguli prea stricte....nu as putea sa le respect....dar sunt sigura ca cine o face...are numai de castigat


mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)




Eu prefer mersul la biserica, e mai linistitor.

Mami fericita de Petru Nectarie (30.06.2011)


Aici biserica romaneasca e la vreo 100 km de unde stau eu... Nu sunt asa multe ca n romania. Si cand am fost la botez, m am simtit foarte bine si i am zis sotului ca as vrea sa merg mai des la biserica... Si mi a zis acru ca e prea departe si costa motorina si tot gasea motive!! El e ATEU! Si normal ca mi s a acrit sa ma cert cu el pe tema asta si am lasat o balta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

Tot am vrut sa va povestesc cum colaboram noi la schimbat pempersul. Ii zic sa ridice funduletul si el ridica repede piciorutele spre gurita si funduletul sus, dupa ce il pun pe cel nou intinde piciorutele ca sa putem sa il prindem bine. Asa facem la fiecare schimbat de scutecel, o ajuta pe mami. Si cand vede ursuletul in care iesim afara il apuca o veselie si rade.

Mami fericita de Petru Nectarie (30.06.2011)


Frumos!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Corryce bine sa mai auzim de la tine vesti!!
Am intrat sa vad ce mai zic fetele la situatia lui Imi. Dar asa e, cred ca sunt dependenta de forum, imi place, ma relaxeaza... In timpul zilei nu pot dormi, pur si simplu nu ma prinde somnul decat daca sunt terminata.... Dar am sa incerc sa ma culc intr o seara mai pe la 9 macar, vorba ta, sa ma mai odihnesc acum cand ea mai doarme intins 5 ore!!
Ma bucur ca esti fericita!! Asta e cel mai important!!

Oxidonipoate te stiu daca ai terminat facultatea in Iasi. Ce ai terminat? Ai stat cumva in caminele din Codrescu? acum, ca mi ai zis ca ai facut facultatea in Iasi parca imi trezesti amintiri. Sper si la voi sa se linisteasca seara si noaptea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Lorialex, nici a mea nu sta in fundulet. Se burica sa exerseze sa stea, dar inca mai e cale lunga!!!

Anaemi, sa treaca repede momentele grele!! Revin o cand poti iubita!!

Gata, am fugit la somn si mai vorbim maine!! Sper ca daca intru mai mult in timpul zilei sa merg la somn mai repede cum zice Corry. Dar sa vedem, caci ziua poate fi solicitanta, caci Imi nu prea doarme mai deloc!!

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Miha,pai cred ca acel fost prieten nu vroia famili si copii ca pt copii trebuia sa faca sex si daca el medita asa mult, nu mai avea timp si oricum nu avea nici voie...Acolo ar trebui sa-l trimit pe tata ca e un mutalau, si nu i-ar fi greu sa taca ore in sir. Da, am citit de curiozitate si eu clar nu as putea , mai ales sa ma scol la 4.30....pt asta...doar pt bebe vad ca pot hahahahaha

Legat de spalatul sanului inainte si dupa...mie mi-a spus si nu un medic ci toti cu care am vb ca trebuie spalat, acuma fiecare face cum poate...noaptea e greu sa faci asta. Eu la Cristina am facut mastita si acum iminera tare frica sa nu fac si m-am tot informat cum sa evit..

Miha, Dumnezeule ...cineva zicea bine ca tu scrii mult si poate ar trebui sa dormi...hahahaha...Acuma cat esti atat de obosita, alege sa fugi repede la somn, ca noi tot aici stam si te asteptam. Eu seaea dupa ce pun pe Eric la culcare...nu stiu cum repede sa ma bag in pat, iar ziua, daca ma simt obosita, la fel ma bag repede langa el,.... nu te supara ca am intarit ce a spus cealalta mamica


mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Nu mai reusesc deloc sa tin pasul...Ma simt , inca , destul de rau. Azi noapte iar am avut crampe, mi-e mai mereu greata si ma simt ffff obosita.Plus ca de azi am inceput fizioterapia pt maini. Trebuie sa fac 10 sedinte,iar apoi dacanu se mai rezolva , alte analiz si eventual operatiemi-e tare dor sa va citesc si sa va raspund, dar sunt intr-o stare proasta....sper sa-mi revin mai repede pup pe toate! [pupAnamaria cu Filip (06.03.2007) & [b] http://lb4f.lilypie.com/BQzIp3.



imi pare rau ca ai atata suferinta si ma rog pt tine sa-ti fie bine. Doamne ajuta!



mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)


Mergi la inceput