Aspirante optimiste FELICITARI FELICITY! HAI LIA!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

esti normala, nu esti frigida, ii doresti sotul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

alex


ce tare esti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Fetele in jumatate de ora sau cand imi vine cheful plec in oras si la farmacie ce sa iau tantum verde sau ce altceva pentru gat?

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

fetelor sunt disperata
nu stiu ce sa fac

acum m-au sunat niste colege ca si-au dat demisia la zi
adica au plecat din timpul programului

ca cica a venit sefa nervoasa rau si a inceput sa urle si sa jigneasca si colegele nu au mai suportat, e umilinta mare

acum nu stiu ce sa fac, daca sa mai rezist umilintei
ca nu se merita deloc

ma gandeam sa incer pe cat posibil sa mai rezist pana duminica cand ar trebui sa-mi vina ca poate nu mai vine si si daca e bb imi bag risc maternal

ce sa fac fetelor
ma simt si cam rau, ma simt lesinata, fara vlaga desi am mancat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

miha ia trachisan
e foarte bun
eu imadiat m-am facut bine
dar vezi ca nu stiu daca e compatibil cu sarcina
intreaba si tu farmacista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yna85 spune:

Buna fetelor!

Stefulici - concediu placut...cu greturi si varsaturi dar sa fie bebe bine...asta e cel mai important!

EllaR - sa te auda bunul Dumnezeu si sa fie in scurt timp fff multe liniutze duble rosii!

mrenescu - Oaaaa...4z intarziere...super...mai fa maine un test sau daca ai rabdare pe 4 ...te asteptam cu II!

Lia - nastere usoara si sanatate multa si tie si la bebe!

Bob - ma bucur ca ai raspuns..stiam ca esti alaturi de noi, dar vroiam sa stim si noi de tine! Felicitari pentru ousoarele multe si babane!Asteptam testul si de la tine pe 11 cu II

Miha - ma bucur ca esti increzatoare, sa ramai tot asa, am si eu cateva din simptomele care le ai si tu: mancatul foarte des - dar sunt pofticioasa din fire, durerea de spate - dar de obicei ma doare spatele, la cel mai mic pui de frig dar secretia aia e cea mai ciudata, la mine e albicioasa transparenta, ceva de genu si a inceput de ieri, si vad ca tot e...nu stiu ce e cu ea...ca nu mai stiu daca data trecuta am avut-o! Offf....ce bine ar fi sa fim toate cu II in cateva zile!

http://lagf.lilypie.com/zFnw.png
http://lt2f.lilypie.com/ofWb.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Mihaela, pe mine ma ajuta Propolis cu Vitamina C (pastile)...fara Vitamina C nu pot sa iau ca sunt gretos de dulci.
Lore, pai daca tot visez, sa fie cu folos, nu? Acum serios vorbind, nu mi-am facut griji, m-am gandit ca sunt pe acolo prin creierul meu niste conexiuni intortocheate.
Ma tot gandesc la chestia asta cu spottingul meu lunar, la mine tine vreo 3 zile, la voi cat tine? Oare o trebui sa iau ceva mai puternic, sa fac injectii cu progesteron? Eu nu mai am ginecolog acum...am mers la unul care se pricepe la trombofilie o singura data si a zis ca ma asteapta gravida...tot aman sa merg la el...e vorba de bani si de faptul ca nu mai am putere sa merg la medic. Intre timp am ajuns la alt ginecolog, ma trimisese urologul sa excludem ca as avea infectii si mi-a zis la fel, ca-s ok si ma asteapta gravida...el stia de spotting...


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile
pentru

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

Lore, rezista.poate e bebe.
te rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alan Turing spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Sa fie un capitol cu noroc.
Eu am visat saptamana trecuta soareci si stiu ca soarecii si rochia de mireasa prevestesc sarcina si azi noapte am visat 2 sobolani, unul l-am omorat si unul incercam sa il prind.
Fetelor am o secretie foarte abundenta, mult mai abundenta si ca la ovulatie dar e mult mai cremoasa si alba nu incolora, cred ca semnele mele incep sa se inmulteasca.Sanii nu ma dor pe laterale dar sunt sensibili la atingere, si spatele incepe sa ma doara un pic
Lore ce sa iau pentru durere in gat?

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.



secretia aia poate fi semn de sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yna85 spune:

Lore - ma bucur ca si tu esti increzatoare, sa ramai asa, ca sa o gaseacsa bebe pe mami optimista! Cat despre visele tale, sunt de acord cu cea a spus Histamina, si punele in practica cat mai repede!

Alex - la 11z dpo, poate fi sangerare de implantare...super! Chiar s-ar putea face o odisee. Iar in leg cu visele tale...poate e sotul tipul din vis, chiar daca nu il vezi ... pastreaza el un pic misterul acolo in vis!

Va pup tare pe toate!

http://lagf.lilypie.com/zFnw.png
http://lt2f.lilypie.com/ofWb.png

Mergi la inceput