Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(96)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:


eu am luat cat a incaput in lingurita aia pt coprocultura


Citat:
citat din mesajul lui bebelu86

stiu angi. am recippientu respectiv. dar ma gandesc cat kk trebuie?







poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Salutare! Perfuzii, cate trei pe fiecare vena! N-am dormit deloc. Hai, sa nu mint, cred ca , daca pun cap la cap minutele, scoatem o ora de somn. Raportez week-end cu dureri in gat si febra (la mine), diaree si febra moderata, in dimineata asta, la Miruna si masea cu dureri la musiu.
Maaama, cat ati scris, ptiu pe voi! Ma duc sa citesc din urma, pana nu da sefa cu taskuri in mine.

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebelu86

stiu angi. am recippientu respectiv. dar ma gandesc cat kk trebuie?







iei cat incape in lingurita aia a recipientului, dar din 3 locuri diferite din pempers, ca sa fie treaba -treaba! bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebelu86

lansez si eu un SZ:
cand si cum dezobisnuim copiii de suptu degetului??
naty numai asa adoarme. dc nu are degetu in gura, nu te intelgi cu ea. sau cand ii e foame, baga imediat degetu






Tot timpul am zis ca mai greu scapi de suptul degetului, decat al suzetei. Sora mea a suptdegetul pana pe la 3 ani(cand se uita la tv sau voia sa adoarma degetul in gura era nelipsit). Mama a apelat la santaj(sora mea isi dorea sa doarma cu mama). I-a promis ca doarme cu ea daca nu mai suge degetul si intr-o sapt a reusit.
Nush ce sa-ti zica incearca sa stai pe langa ea cand adoarme sa-i scoti degetul din gura, sa o magai pe cap pe spate, sa incerci sa ii dai o jucarie ceva. Stef adoarme deobicei cu suzeta, dar cand e obosit nici de aia nu mai are chef-pica lat de somn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Lori, Angi mersi mult

Laura o sa incerc, dar pana acu se enrva si plangea pana olasam cu el in gura. poate mai incolo o sa inteleaga si usor usor scapam de deget.

Off Anduta toti cu probl. sa treaca




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Bebelu, stiu ce zici, cu degetul suntem colege de suferinta. Situatia s-a agravat cand au aparut dintii, pentru ca facuse rana. Am incercat sa-l bandajez, dar mai mult de 5 minute nu rezista bandajul. Pana i-a trecut rana l-am tinut cu ciorapi pe maini.
I-am cumparat si suzeta noua, ca poate-poate... Acum zace pe sub patut. Si daca o foloseste, o foloseste sa roada manerul...
Am mai incercat si cu maneci lungi, ca de Mutulica. Nici asta nu prea merge.
Acum incerc sa-i tin mainile ocupate. Un mouse, un siret, o telecomanda, orice il distrage. Ziua nu mai tine degetul in gura asa mult, dar la somn - nu se poate fara. Inca...

Off-topic, am gasit o gramada de scame verzi pe covor... Ma gandeam ca naparleste patura. Pana cand am observat ca Darius smulge puful de pe patura cu 2 degetele. Cata pretzizie...Si ce nu baga in gura, imprastie pe covor.



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Eu am o alta dilema... cum adorm copilu fara tzitzi?! Ca nu mai vrea altfel si in ianuarie ma duc la munca si nu pot sa las tzatza acasa

Mayane, mercic de raspuns. cred ca pana la urma o sa fac asta http://www.gastrowiki.ro/Bors_de_varza_dulce_cu_carne_de_porc , eu o fac scazuta si e ca o mancarica. O dreg cu smantana si mananc cu ardei iute Iar la felu doi o sa fac o fripturica cu legume la cuptor.

iar lui Tudor o sa-i dau fructe (mango si para) cu cereale, iaurt si un fel de omleta din galbenus cu legume (dovlecel), reteta luata de aici
http://wholesomebabyfood.momtastic.com/eggsbabyfoodrecipes.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Deci l-am prins!
Se aseaza cu cracii in sus, se apuca de un crac de pantalon si trage, pana ii trece peste calcai. Pe urma duce piciorul la gura si apuca de pantalon. Si trage pana iese cracul. Apoi repeta si cu celalalt.
Booon... deci trebuie sa-i dau pantaloni scurti sau trei-sferturi...



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

acum a intrat Andrei in operatie.
Carmen e distrusa

Nu am cuvinte sa zic ce e in sufletul meu,daramite sa ma gandesc ce simt ei.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mayane

Deci l-am prins!
Se aseaza cu cracii in sus, se apuca de un crac de pantalon si trage, pana ii trece peste calcai. Pe urma duce piciorul la gura si apuca de pantalon. Si trage pana iese cracul. Apoi repeta si cu celalalt.
Booon... deci trebuie sa-i dau pantaloni scurti sau trei-sferturi...



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Problema asta o am si eu. Cel mai bine e cu o salopeta cu bretele, oricat s-ar chinui nu au cum sa o scoata. Eu am incercet si merge.

Mergi la inceput