Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(96)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

lori.....esti de belea
zumzu poi sa le facem o nota informativa

io s mama denaturata
nu le am mai dat nik, nici vigantolete, nici fier, nici vit c, nici calciu

dar au mancat 3 zile ficat cu vita, ca le am gatit si eu pt 3 zile, deci destul fier
cu asta m am scos

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

loutzy...sar'na si tie
mai si noua ne-au iesit 2 jos si apoi 4 odata sus si acum vreau o pauza sa mai dorm si eu macar o luna sa-mi incarc bateriile

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Loutzy colostrumul ala e un praf, asta e dilema cu el!
Oricum, fiind putin la suta colostrum si mult probiotic, eu zic ca nu pateste nimeni nimic daca e mai mult un pic sua mai putin.Openea mea!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

aaa...exact asta vroiam sa zic...cum dreaq masor eu 2ml de praf???cred ca ma descurc cu lingurita ce cand ii scap 3 picaturi de vigantol plange cineva?

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Neata!

Abia astept vesti de la Carmen. Doamne ajuta sa se termine repede.

Nici Tudor nu stie care-i faza cu ora noua... S-a trezit la 7 Acum el doarme.. eu nu mai pot, ca am incercat.

Ziceti si voi, ce mai gatiti? tre sa fac ceva de mancare si nu stiu ce. Adica eu ma gandesc la o mancare de varza cu carne de porc, dar cred ca ar trebui sa mai fac ceva... Idei???

Lui Tudor cred ca-i fac ou cu ceva astazi... deci nici lui nu stiu ce sa-i fac Sunt zuzu azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Neata si de la mine!

Am lipsit ieri din motive de plimbareala dar m-am gandit toata ziua la voi, Carmen! Si azi m-am trezit cu voi in gand. Stai linistita, va fi bine, suntem atatea care ne rugam ptr voi si DD nu trece cu vederea pe unul singur d'apoi pe atatia. Asteptam vesti, fiti tari!

Va multumesc ptr felicitari si aprecieri...hmmm,cu blondul parerile sunt impartite dar barbate-miu m-a cunoscut blonda si m- luat, deci... Dar nu voi mai fi never ever. Stiti ce par aveam inainte de blond?? oho, un fir tare, o podoaba capilara bogata, fir sanatos si stralucitor. Dupa blond? cade, se rupe, se despica, se ingrasa, se lipeste de cap si nu sta niciodata cum vreau eu. E limpede nu?...Apropo: ati vazut ce slaba eram?

ieri am sarbatorit la socri aniversarea, ne-a facut soacra-mea surpriza si a facut o masa cu friptura de purcel la tava si tort...eh, frumos...o sa pun poze pe Fb in curand.

datina asta cu lasatul secului n-am auzit-o niciodata, in Moldova nu exista. La noi se fac coltunasi de lasatul secului.

Am si eu linkuri cu hainute din strainataturi sau purtate...imi convin preturile, rezerv si gata, mai ales ca mie nu-mi place sa aibe fata mea ce are tot orasul ca la noi e mic targul si e plin de aceleasi haine... si ce haine am vazutttt, mama-mama, dar noi luam doar strictul necesar. A! linkurile le-am gasit pe bazar.

Asa...si fiica-mea e pe ora veche...acu se trezeste la 5 juma.

Mayane, felicitari!

buunn...mai revin ca acu nu mai stiu nik.

O zi frumoasa si plina de vesti bune!

ptr Anreiut!

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

angi cred ca Razvi va pati acelasi lucru, sus sunt toti 4 umflati si gata de explodat
vai vai vai

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Mirela si eu eram mama denaturata si utiam sa=i dau picaturile.
pana am mres la ultimul control inc are a zis k trebuie sa facem analize ca ii se pare ca are ceva rahitism. pana acu i-0am marit doza de vigantol la 4 pic p zi. si incepe sa se vada dif.
asa ca ma tin de ele sa nu dam in altele

maine sa vdem ce iese si la analize. mai mult mi-e frica de intepatura




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

suntem alaturi de tine,Carmen! Doamne Ajuta-I sa treaca cu bine peste acesta incercare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

strig catalogul
anka???....absent
andutza??...absent
dolores?....absent
gabiv????.....absent
tunde??....absent
vanilia??.....absent

daca nu prezentati scutire serioasa, ramaneti corijente

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput