Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(96)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Lipsa acuta de somn poate duce la ...pilote patate si copchii patati! O schimbam pe Ana si eu cand o schimb ii pun (cateodata) si alea 2 pic de vigantol; booon o pun pe Ana cu capul pe noua noastra pilota d ela ikea, ii zic "gurita maaare, 1, 2, 3 si" si poc ii umplu fatza de colargol, pilota si body-ul roz!!!! Nu era sticluta de vigantol!!!

Sper sa iasa de pe pilota ca e o sicla intreaga aproape.

Kitzy frumoase foc comorile tale, am vazut ca fetita te ajuta la bucatarie si baiatul...pe FB!

De ea Dna Sfat strikes again! Ma gandesc des la voi cand ii dau Anei sa pape, stiu cat de rau e prin ce treci tu si joi am luat d ela kaufland cereale cu biscuti de la Milupa, sunt de la 6 luni. mai, da, au un pic de zahar, dar vreau sa-ti spun ca le-a mancat zgatia cu 6 guri. Medeea papa cereale? Ca daca da, ii poti adauga si-n fructe si-n legume, mai ales ca ea are deficit la greuate, parca ziceai ca a slabit. Te pup mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza si multam' de cafea.
Raportez copil marait, ii mai iese un dinte(stanga jos-incisiv lateral)



sa fie totul bine cu Andreiutz


Shublino ia mai fa tu cateo vizita pe aici.

Azi sunt fara chef. E frumos afara, dar nu-mi vine sa ies din casa.
O sapt minunata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

sa-i spuna careva si lui Darius ca s-a modificat ora

carmen mami, numai ganduri bune catre voi,o sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Azinoapte, pe la 12 fara, stateam si ma gandeam ce a mancat copilul meu toata ziua... Si nu-mi iesea decat biberonul de dimineata si carnita cu legume si paste de seara... Deja ma vedeam la gazeta de perete la "ASA NU".
Din fericire pentru copil, (si nefericire pentru mama-Alois) ii dadusem si iaurtel, si biscuiti, si mar, si inca un biberon.
De fapt, daca ar fi fost flamand m-ar fi stiut tot blocul. Dar mami trebuie sa-si puna neuronul la munca. Se pare ca s-a atrofiat de tot.



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Lori..parca tu i-ai dat lui Ana colostrum..zi-mi si mie cum dozai sfertul ala de lingurita si cam la ce ora ii administrai,ca i-am luat si eu sa-i dau de maine...merci.pupyyyy

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Angie eu folosesc o lingurita mica de-a Anei (pe care eu o socotesc ca-i cat o jumate de lingurita normala) si cu aia ii pun jumatate in 5-7 ml apa plata, apoi dau cu seringa, Ana e innebunita dupa el, il suge din seringa. Ii dau cand imi amintesc, dimi, pranz, seara.

Raportam si noi dinte nr. 8!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Neata!!

Carmen suntem alaturi de voi sa iasa totu bine

ZUmzu nici nati nu stie ca s-a schimbat ora. asa k merge pe ora veche

Mayane felicitari pt notele bune. eu tocmai sa nu stau sa ma gandesc mai da copilu asta a mancat ceva azi? am facut tabel pe fiecare zi ce papa si cand doarme..am zis ca macar sa imi fac o idee care sunt orele de somn, papa..dar de unde??? tot cum are ea chef isi face prog zilnic. asa k...il tin mai mult ca scriu si ce mai face nou, ce picaturi i-am dat, etc..

Laura voi aveti si incisivi laterali de sus iesiti? sa treaca rpd

Ana te asteptam mai des p aci

Ralu ai niste copii superbi. sa-ti traiasca




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Angi asa fac sie u ca Lori.
numai ca pun intr-o lingurita mai are cu putin ceai sau apa, dizolv bine si torn p gat. cu seringa numai vrea decat panadolu. altceva, scuipa.
de obicei ii dau seara inainte de ultima masa.
pe timp de zi dau restul picaturilor: vigantol, vit c, fier.

app maine mergem la analize




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

merci Loriam si eu o lingurita mica de la avent din aia portocalie,cred ca merge 1/2 lingurita d-aia
si felicitari pt dintisor
Bebelu..merci mult si bafta la analize cu zgubi Naty cea mai dulce

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Angie se pp ca o lingurita are 5 ml, deci in sfert ar fi 1,25ml. Eu zic ca poti sa-i masori cu o seringa cantitatea.

[res]Ralu[/red] Stef are doar 5 dinti 3 jos si 2 sus, azi i-a spart gingia la al 6-lea tot jos. Ii ies invers fata de normal incisivii laterali, desi eu am fost convinsa tot timpul ca asa e ordinea fireasca:2jos, 2sus,2 jos, 2 sus. Am citit un articol acum recent pe o revista online Q bebe ca de fapt ordinea ar fi 2 jos, 2sus, 2 sus, 2 jos. Erau trecute si perioadele de timp cam cand ar trebui sa iasa.
http: //www.qbebe.ro/bebelusul/sanatate/aparitia_dintilor_la_bebelusi%3A_ghid_pe_luni
Asta e articolul(spatiu dupa http:)

Mergi la inceput