Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(96)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

FRAGRANT ce tare "i'm too cute to scare"!! adooor tricourile cu mesaj!
p.s. cum a reactionat sophicul la mascati?
p.s2 - BLOOOOOOG!!!!

ANDRI31 sa stapaniti apart sanatosi!!

MAGNE si TUNDE - condoleante amandurora! sa aiba dumnezeu grija de sufletele lor!!


RSZ de MAYANE - al meu mananca suspect de MULT!!!
(juma de blender mare)


ANKA - zeeeennnnnnn

pot sa ma laud si eu olecuta?
a vorbit senseiul flaviei cu noi, si mie mi-a spus ca e foarte atenta si constiincioasa la ore, iar lui ta-su i-a spus ca sunt mari sanse sa intre la examenul din februarie, pentru centura galbena
cra-cra, karatista lui mama, de-acum fara ea nu ies din casa


ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor
DAU DIN CASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

fac capitol


ps: azi iar nu se spala ?
am si calcat deja,nu mai conteaza...dar zicea soacra ca de ziua mortilor nu se spala




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Va multumesc pentru raspunsurile cu mancarea. Deci ma cam incadrez in medie. M-am linistit. Noi avem inca 2-3 biberoane pe zi, dar nu ne alearga nimeni.

Cu pampersul m-am resemnat. Azi i-am pus pantaloni cu bretele, l-am tras in filmulet, peste 5 minute era cu pampersul la genunchi si cu pantalonii fluturand deasupra capului. Tata mi-a sugerat ca urmatoarea jucarie care i-o cumpar sa fie o olita Cu subiectul asta nu va mai plictisesc. Va anunt cand trece o saptamana fara sa evadeze din scutec. Aia ar fi noutatea.

Carmeeeen! Zi-ne ceva!



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Uitai sa zic de suzi. Noi suntem foarte buni prieteni cu suzi, practic orice necaz oricat de mare se rezolva cu suzi. Cu toate astea io nu vreau sa abuzez, deci fac tot ce este posibil sa o folosim numai noaptea la somn. Apropo, voi sunteti disperate cu tzitzi, io-s disperata cu suzi, ca nu se culca fara dracia aia in gura!
Si cand se scoala noaptea, daca se scoala, pac suzi! in 5 sec. a doarmit la loc. Daca urla de papa si io nu-s gata, pac suzi! daca nu mai vrea sa stea in carut (asta e rar, adora plimbarile) pac suzi! daca urla dupa mine si io-s la baie, suzi.
Pac, pac, vorba lui Jiji si s-a rezolvat orice problema.
Numai ca io incerc sa limitez pe cat posibil suzeta, deci in ultima vreme avem si urlete dupa suzi la care nu mai avem cum sa facem pac! astea se rezolva numai cu luat in brate.

p.s mi-am recitit mesajul de mai sus si am realizat ca s-ar putea sa fie ofensator pt. mamicile care stau acasa. Imi cer scuze, m-a cam luat valul si exprimarea a fost cam bolovanoasa. Sunt suparata pe tantile astea olandeze care duc copiii la scoala si p-orma freaca menta. Nu-mi permit sa judec nici o mama romanca, avand in vedere calitatea creselor si a joburilor din Ro.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mneata buna, comoarele mele ! Am avut o noapte foarte buna, am dormit 5 ore jumate legate!!
Miruna tuseste. Cred. Are un harait in gat ca de flegma. Am zis sa astept si azi, sa imi spuna fetele de la cresa cum a fost si poate mergem maine la dr. Alte manifestari nu are, legate de asta. DAR are diaree de vreo trei zile, cam cate 3-4 scaune/zi si o febra moderata...37.7 maxim. Nu are muci. Pot sa cred ca diareea si febra sunt de la dinti (iar?? altii?? ) si tusea nu are nicio legatura? Of, of. Asta e, trece si imunizarea asta, trec si dintii... si apar altele... Ma gandeam intr-o zi ca pt toate astea gasim un leac. Dar ce ne vom face cand va incepe sa sufere emotional din diverse? Oare voi sti sa o alin, sa o ascult, sa o sfatuiesc? Iar ma lovesc chestiile metafizice.
Ceapa fiarta, rosie fiarta-check. De mult. Nicio reactie dubioasa.
Premergator avem, l-a folosit vreo 2 luni jumate. Acum nu mai are chef de el, vrea sa fie libera. M-a salvat cand aveam de facut ceva urgent si ea nu vroia sa stea tintuita in patut sau scaunul de masa. Ne-am si distrat de multe ori, ne urmaream, ne ascundeam dupa canapea... Dar acum ma incurca in casa si nu stiu ce sa fac cu el. Si ma si deranjeaza ca am dat bani sa-l foloseasca doar atata timp. Si eu vreau antemergator din ala, salivez pe tastatura dupa unul de la Imaginarium, dar sa vedem daca si cat primesc bonus de Craciun...
Si eu ca tine, Anka, atunci cand ajung acasa ma dedic Mirunei, nu gatesc, nu fac curat, nimic. Exceptand cazurile in care mai baga un somnic la ora aia. Ne jucam, ne distram pana vine tati, dupa care, daca e o ora rezonabila, fac ceva de mancare, mai pun la spalat... In we-uri imi etalez talentele culinare. Si musiu pe cele in ale curateniei.
Ziki, da, la fumat m-am referit...Adicatelea niciodata nu-mi pot lua copilul la o nunta, un botez, ceva? Nu ma gandesc sa o duc acum, cat e doar un bebelus...dar niciodata??
Cu mancatul noaptea... n-am reusit. Nici nu am incercat masiv, e drept. Dar cu suzi clar nu merge, ca urla ca din gura de sarpe. Ceai nu vrea niciodata. Eu o mai las in ritmul ei, ca ea are nopti in care papa la 2 si nopti in care nu papa pana la 6-7. Cu serviciul mi-e mai usor sa ii dau 10-15 minute sa pape noaptea inca cateva luni decat sa agonizez cate o ora incercand sa o dezvat.
Si a propos de ritmul ei, Wudy, nu-ti face griji cu adormitul pe picioare. Eu asa am adormit-o muulte luni pe Miruna, fie ca era ziua fie ca era noaptea. Mie imi placea la nebunie, am mai scris ca eu asa am fost adormita cand eram copil si mi se pare cel mai dulce mod, un cadou minunat! Si singura s-a dezvatat, eram la Valcea, la socri, in august si nu adormea nicicum si intindea bratele sa o iau. Am luat-o, a pus capul pe umarul meu si a adormit. Si de atunci nu a mai vrut pe picioare. Da, a vrut in brate. Si a continuat modul asta de a adormi, in brate, pana acum vreo doua saptamani. Cand nu mai sta mult in brate, isi lasa capsorul, inchide ochii, dupa care ma impinge, ca nu mai sta comod. Si o asez pe pat si asa isi gaseste pozitia comoda si adoarme. De asta zic, nu e un cliseu, bebeii chiar au ritmul lor propriu, ei singuri sunt capabili sa isi scoata mese, sa si le bage la loc (o, da! ), sa se dezvete de ceva, sa se invete cu altceva. Poate ca o fac mai lent decat daca i-am impulsiona noi prin diverse metode, dar daca nu arde si pe tine, ca parinte, nu te deranjeaza... nicio grija, vorba reclamei!
Ma bag in calc sa vad de ce ma apuc!
, o zi deosebit de frumoasa va doresc!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Shines

fac capitol


ps: azi iar nu se spala ?
am si calcat deja,nu mai conteaza...dar zicea soacra ca de ziua mortilor nu se spala




'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'


Eu stiam ca e sambata ziua mortilor, din ce stiu nu e asa mare sarbatoare, doar ca se zica ca le dai apa murdara la morti, de aia nu s-ar spala.

Mergi la inceput