Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(96)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

Salutare tuturor

Carmen am intrat sa.ti spun ca sunt alaturi de tine D.zeu sa iti dea putere . Pupam Adreiutul mumos care se va face bine foarte repede ai sa vezi

tunde..Condoleante ! D.zeu s.o odihneasca !

o seara buna tuturor

D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu
aditza ..mami fericita de pui scump Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Citat:
citat din mesajul lui andri31

va aud cu ceapa si rosia ! ce-i cu ele ?
fata papa ceapa fiarta apropae la fiecare masa
iar rosia , nu stiam de semint e, i-am dat din prima cu totul , mixat , fara sa tin cont , cam de 3 ori/sapt sa spun ....

ce mai e si cu legumele astea ca deja nu mai stiu ce pot sa-i dau si ce nu

mai astept variante cu premergatoare si scaun de masa....

tunde un buchet mare de . sa nu o uiti niciodata! asta va fi "pecetea" prieteniei voastre.
Dumnezeu sa o ierte si sa fie linistita ca tare mult a patimit cu o asa boala

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011



Andri, nu te alarma, te roog! Am intrebat de ceapa pentru ca pe unii ii baloneaza. Si eu ii mai dau din cand in cand, dar vroiam sa stiu daca mai "practica" si alte mamici. Iar cu rosia, citisem pe la inceputurile diversificarii ca nu se dau semintele ca sa nu se inece. Dar nu stiam pana cand...



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Scaun de masa am d'asta: http://www.soffiplanet.ro/masa-bebelusului/masute-si-scaune/baby-design-scaun-de-masa-pepe-bird.html
E ok, se spala usor, se pliaza, DAR nu prea mai stam in el. Sta vreao 10-15 min si apoi ridica bratele, refuza manacrea, etc

Premergator nu o sa iau nici eu, desi am intrebat mai devreme ce mai folosesc mamicile. Printre motive ar fi si ca e mare, ar trebui sa scot covoarele, ar face colturile praf si pun pariu ca nu l-am folosi prea mult. Cu hamul nici eu nu eram (sunt?) de acord. Nu mai stiu. O sa-mi imprumute o prietena pe al ei sa vad cum sta treaba.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Azi i-am facut o budinca de pe retetebebelusi.ro: un cartof fiert in coaja, apoi pasat, amestecat cu branzica de casa, cu galbenus, putin unt, un pic de lapte de vaca diluat cu apa, dat la cuptor. I-am placut. Si mie





Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Servus,
abia acum am reusit si eu sa intru si sa citesc.

Ce bine ca puiul Andreiutz e vesel si a trecut cu bine peste hopul asta! Va pupam si noi, Carmen si tati si sa va intoarceti maine acasa sanatosi, veseli si fara povara asta pe umeri!

Tunde, Magnetism, condoleante !

Mayane felicitari, ce bine ca reusesti sa mai si inveti, eu am ramas doar cu dorinta ca nu reusesc deloc.

Alex sta in premergator, de fapt nu sta, fuge...umbla prin toata casa si pana pregatesc masa il las acolo ca altfel nu ne intelegem. In rest fuge si in 4 labe, abia il prinzi cand tasneste. In picioare merge tinut de ambele maini, daca lasi o mana se aseaza jos, nu mai vrea. E fricos.
Saptamana trecuta a invatat sa bata din palme, sa recunoasca balonul (lampa in forma de balon), cand spun tata se uita la usa si maraie daca nu vine tata la noi, cand spun titi rade, cam astea....

Vanilia, imi place blogul tau, cum ai descris excursia in Romania, cum ai pus poze de peste tot, super!




Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Salutare adunare!

Mi-era dor de voi! Nu ma intrebati de ce, doar asa. Nu vi s-a intamplat sa plecati putin de langa cei dragi si sa va apuce dorul de ei?

Ce bine ca Andrei cel frumos si cuminte se simte ok si e jucaus! Greu, greu pentru parinti, nici nu vreau sa-mi imaginez. Shines, lacrimile tale in mod sigur au fost ca o mangaiere pentru Carmen, pentru mine ar fi fost. In plus te fac mai pamanteana, ca prea erai extraterestra cu organizarea ta asa de bine pusa la punct !

M-ati innebunit: ba bucatarie lucioasa de Shines, ba Monika blonda, ba puiuti stejar cu artar harjonindu-se, vreau FB. Cine imi da un PM cu numele sa-i trimit prietenia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Anka, care munti mami? Ca in Olanda sunteti sub nivelul marii.

Oricum, pentru cursul ala, oriunde ar fi el, eu iti tin pumnii sa fie la fel de zduncinator ca si ala trecut, ca am asa un feeling ca a fost folositor. Si mai zi-ne si noua, sa mai meditam si noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Catal_ina, nu stiu de ce, dar am asa senzatia ca ne cunoastem. Oare?



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Va invit la ot si luna aceasta! Multumim pentru suportul de luna trecuta. Am avut un adversar pe cinste. Sper ca noiembrie va fi a noastra. Sa-i facem un cadou lui tati ca tot e ziua lui luna aceasta. Va pup.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Seara buna!
Carmen hai ca a trecut! Va pup pe toti 3. Sa fiti sanatosi si sa nu mai aveti treaba cu spitalele ever!

Tunde, Magnetism condoleante.

Eu dau si ceapa si rosii cu totul la bebe. Din ce ii dau eu doar kiwi il curat de samburi.

Andri eu am scaunul asta: http://www.bestkids.ro/p-7250-scaun-de-masa-zuma-white.aspx Ne place foarte mult si nu reuseste sa se ridice, intinda dupa castron etc.
De premergator nu avem loc in casa.


Mergi la inceput