Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(96)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Mnaseara,
scuzati absenta da io nu poci tine pasul cu voi, sunt ingropata in taskuri. Am si la job, am si acasa.
Sunt suparata fleashca! ieri m-am cantarit si m-am ingrasat 1.5 kile, adica aproape cat dadusem jos cu sportul. Cred ca trebuie sa ma duc la un control la tiroida ca am o banuiala ca de acolo e buba. Of, ce draci am...sapt. asta tin regim serios, desi urasc regimurile, dar deja ma apuca groaza, dau jos si ele hop la loc pe mine.
Azi l-am luat pe bubu de la cresa murdar de kk si cand l-am schimbat am vazut ca este iritat la funduletz. Sa vezi maine ce ma infoi la vacile alea, l-au lasat neschimbat mult timp ca altfel nu-mi explic.
In continuare are muci, bagam batista 1 data/zi.
A dormit si complet aiurea, acuma seara pica de somn, l-am culcat ca nu-si tinea ochii deschisi. Sa vezi diseara distractie incercand sa-l culc.
In concluzie, sunt cu fundu'n sus. Sapt viitoare tre' sa merg la partea a doua din cursul ala in munti, nu m-as duce nici picata cu ceara.
In continuare suntem fara dinti si nici un semn.
Carmen, sanatate lui Andrei!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Simo maaaaai, bine ca e bine, a trecut greul, of, doamne, ce moment!!!

Carmen o imbratisare uiasha iti trimit mami!Hai si tati!!

Mimo
- mai dau si ceapa fiarta, calita (rar, ca eu acum is la piureuri de bebi mici), nu tin cont de ea s-o evit.
- rosii la inceput i-am dat numai pulpa, apoi i-am dat cu totul. Nu am auzit sa faca ceva semintele astea; oricum, recunosc i-am dat rar.
-cu mersul - Ana circula singura ca argintul viu, nu merge singura de tot, dar baga busilea, se ridica si merge pe langa obiecte pana gaseste ceva interesant de ros, atucni se pune jos, e in continua miscare...
nu folosim premergator, iar in centrul ala de activitai zici c-o pedepsesc cand o pun, tre sa-l vand!
Iar de "ham" sa nu aud, nu-mi place imaginea copiilor tinuti ca niste marionete mici...nununuuu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Am intrat sa vad daac aveti vesti despre Andu.
MULTUMIM SIMO
..da -le Doamne sanatate!
Ma bucur ca ati primit coletele..
Nu am verificat contul dar sigur sunt acolo banutii.

Sunt distrusa
A murit prietena mea..suferea de cancer..si azi am aflat vestea soc..nu pot sa-mi revin..nu pot sa realizez ca viata poate sa fie asa de vitrega..ca poate sa sufere un om..mai rau ca un caine..Da-i Doamne fericirea vesnica..iarata-i pacatele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

tunde - imi pare tare rau sa aud de prietena ta. Dumnezeu s-o odihneasca...

shubu - nu reusesc sa deschid linkul tau, dar phytolacca de care vb eu e sub forma de granule; mi le-a recomandat un homeopat in caz de puseu dentar. am sa caut lista de la el, sa-ti zic exact cum se numeste si concentratia. sau vezi ca au postat fetele lista si pe FB.

am mai adaugat poze si un filmulet de la intalnirea buburuzelor canadeze aici:

http://sophicmic.blogspot.com/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

Fragrant,am gasit ca e vorba despre carmaz.Si zice ca nu e recomandat sub nici o forma femeilor insarcinate si copiilor.D-aia te-am intrebat.
Nu ma lasa sa pun linkul,cica e subiect pe Desprecopii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Pupam fetele!

Am stat cu inima cat un purice pt CARMEN...nu pt ca ar putea pati ceva Andreiasul, pt ca eram sigura ca totul o sa fie ok, ci cu gandul la ea si la sotul ei, ce-o fi fost in inima lor, doare numai cand imi imaginez! Bine ca a trecut partea complicata, Doamne ajuta!

MIMO; eu ii dau donsoarei ceapa fiarta in diversele papici pe care i le prepar. Rosia o fierb/coc si o dau pe razatoare, apoi p#259;un sucul la mancare. Cu tot cu seminte.
ANDRI, noi nu avem si nu vom avea premergator. Asa ca nu stiu ce sfat sa-ti dau. Sorry.

WUDY, ce bine ca mai scrii. Chiar ma gandeam la voi zilele astea. Ce mai face top-modela? Cum mai stati cu papa?

ANKA, haoleu, iar cursul in munti??? Pe mine m-a marcat povestirea de la prima tura...

MAGNETISM,TUNDE, condoleante!

FRAGRANT, ai tinut blogul ascuns pana acum sau am fost eu chioara?

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Andri, al meu e anti, eu n-am opinie.
Cat despre activitati, al meu incepuse sa se ridice in picioare si nu stia sa mearga in 4 labe. Dupa ce l-am lasat sa misune prin casa a devenit expert. De mers nu merge decat tinut de maini, dar nu ne grabim, ca nu tine picioarele bine. In schimb se ridica tinandu-se de ceva, iar mai nou exerseaza si ridicatul fara obiect de sprijin. Pune-o in mijlocul casei si las-o sa se orienteze.

Deea, felicitari pentru dintzoc

Simo, fi barbata!

Carmen, te asteptam cu vesti bune.

Tunde, Magnetism, condoleante.



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

va aud cu ceapa si rosia ! ce-i cu ele ?
fata papa ceapa fiarta apropae la fiecare masa
iar rosia , nu stiam de semint e, i-am dat din prima cu totul , mixat , fara sa tin cont , cam de 3 ori/sapt sa spun ....

ce mai e si cu legumele astea ca deja nu mai stiu ce pot sa-i dau si ce nu

mai astept variante cu premergatoare si scaun de masa....

tunde un buchet mare de . sa nu o uiti niciodata! asta va fi "pecetea" prieteniei voastre.
Dumnezeu sa o ierte si sa fie linistita ca tare mult a patimit cu o asa boala

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

shubu - nu stiu exact ce se discuta in articolul ala, dar uite, Camilia contine Phytolacca

http://drugsdb.eu/hom_drug.php?d=Camilia&m=Labratoires%20Boiron&id=aeb8536f-2c71-49d4-9b57-b19f7c920790.xml

acum banuiesc ca depinde mult de dilutie si administrare, ca la orice produs homeopat, insa eu intentionez sa-i dau Phytolacca; am totusi mare incredere in homeopatul care mi le-a recomandat, el fiind si pediatru la origine.


roxx - nu l-am ascuns, dar nici nu l-am "publicizat". il tin mai ales pt bunici si matusici, si pt sophia, cand o creste, inspre aducere aminte...

mai aveti vesti de la carmen?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

O veste buna, una rea...asa e viata...Tunde, Magne - condolante, Dumnezei sa-i odihneasca! Iar voua putere sa treceti peste...

Ma bucur sa aud ca Andreiut e jucaus...maine o sa fie ca nou

Ceapa folosim, rosia i-am dat-o cu seminte din prima, premergator nu vem si nici nu vreau ca n-a loc si-s de parere ca mai bine umbla prin casa si invata sa mearga decat sa o tin tintuita in el...oricum piscot nu sta prea mult intr-un loc, asa ca nu-i vad rostul...si noi mergem de manute sau pe langa mobila, ne agatam de toate cele ca sa stam in picioare, dar mersul de-a busilea rulls...are o viteeeeeeza:)

Vazut poze de bebeluseala canadiana...Doamne cat loc...m-as piede p-acolo:))) iar bebeii frumooooooooooooooooosi



Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput