Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(96)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

Ssss, s anu ma spuneti
am intrat pe sestache de la serviciu pe internet
sa nu ma dati in gat

Asa, sa zic si eu
legat de tzatzi - si eu credeam ca o sa stea fata mea nedormita toata ziulica ca nu are tzatzi, ete da, doarme bine merci, ba pe picioare mai ales cand este cu bona(stiu, problema controversata asta cu picioarele, dar mie nu-mi pasa, este alegerea noastra), ba la mamaia in brate...deci nedormita nu sta
in schimb cand sunt eu acasa nu doarme altfel decat cu tzatzi
cum ajung acasa ma trage de tricou
si ar sta asa agatata acolo tot timpul

Degetul este si prietenul nostru, chiar daca o avem si pe tzatzi
cand ii este somn, hop si degetelul
suzeta nu a vrut decat primele doua saptamani
apoi a refuzat-o
asta este, la un moment dat in viata noastra o sa renuntam si la degetel

Despre luat in brate...eu o iau mereu in brate. Asta este, rasfatata, nerasfatata, mi-o asum
ne iubim, ne pupam
si daca o las jos si incepe si pune buza, pe mine ma ustura inima, nu o pot lasa acolo sa planga
ne dragalim si apoi gata, sta fata singurica
bine, singurica, a se citi cu mami prin aria ei, daca dispar mai mult de 5 min nu sta singura
poate doar daca sunt reclame multe la tv

gata, ma intorc la munca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

aaa, nu pot pleca pana nu ii urez lui Andreiut insanatosire grabnica
mami, tati sa aveti grija de baiat si voi s ava linistiti
ce-a fost greu a trecut
si sa veniti acasa cu bine
imbratisez o familie frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Maimutico, posele sunt pe FB.

Ce bine ca Andrei a iesit cu bine din operatie! Multumim Simo ca ne tii la curent. Mai asteptam vesti.

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

A! pozele...

Angie, parintii mei ar fi facut 40 de ani de casatorie pe 4 noiembrie...daca tata ar fi trait... Oricum, multi multi inainte si multa sanatate!

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Si inca ceva:

Simo, draga, poate ca starea ta a facut-o si pe Carmen sa planga dar sigur i-a facut mult bine, de multe ori tare rau e sa te abtii si sa tii totul in tine..aproape ca nu mai poti respira...asa ca e mai bine sa plangi si sa te racoresti. Oricum asta este SIMO si nimeni n-o schimba!

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Mai, ce tacute sunteti azi...








"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Buna fete scumpe!
Deci a inghetat sangele mine de ce prostii prostie era sa fac. Lasat Bubu in bucatarie( fara covor, doar gresie) in scaun de masa prins cu centuri cu tot, si am venit pana in sufragerie. Cand m-am dus in bucatarie, Raducu statea in picioare in scaunul de masa. Doamne iti multumesc ca ai avut grija sa nu cada de acolo. Cred ca am castigat premiul de cea mai denaturata mama
Carmen Insanatosire grabnica lui Andreiut, sa va intoarceti cat mai repede acasa.
Mayane Felicitari mami pentru notele mari, si inca un rand de felicitari ca ai reusit sa impaci si pufletel si cursurile.
Tunde Am ridicat azi coletul, parca era seara de Ajun la mine, nu stiam cum sa desfac mai repede pachetul sa vad ce am primit. Multumesc inca o data pentru tot.

Si acum cireasa de pe tort: avem un dintisor (primul)

edit: se pare ca a inghetat si singurul neuron ramas in viata.
Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

ce ma bucur ca a trecut cu bine operatia lui andrei. refacere rapida lui si putere tie, carmen

maimutzico - in aceleasi ape ne scaldam si noi; ne termina dintii astia; au spart 2 in 3 zile, acum are gingia de sus umflata; azi noapte intre 2 si 6 ma plimbam prin casa cu sophia-n brate; dupa 4 camilii si 2 aplicari de calgel (ufff si cat urasc eu gelurile astea), a adormit din nou catre dimineata.
de azi vreau sa incerc cu phytolaca.
am fost noi teethless pana la 9 luni, iar acum ies toti o data...in ritmul asta in 2 sapt ii ies molarii, si apoi ii pun ciolanu' de carne-n mana, si gata cu blenduitu'...

doloress - am uitat de leustean; poate-l trimit pe marius intr-o seara pe la voi. descarc si eu acus pozele, dupa ce culc sophiotul; ca nu se vede Patrickul-botezatorul-de-vanilii in poza de pe fb.

si chiar asa, ziki - happy halloween. ma duc acusi sa cumpar bomboane si ciocolatele, ca acusi imi vin vecinii la usa. abia asstept sa vad cum reactioneaza sophic cand ii vede pe toti mascati.
tre as vad si eu cum o deghizez :)
Aseara i-am dat un body pe care scria "I am too cute to scare":)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

buna seara fetele....

scuze de absenta. este motivata! am vandut masina , am vandut casa , acum ne-am cumparat ap in loc nou si e ca si cum am construi o casa de la zero asa ca e muuult de alergat.

am nevoi de ajutorul vostru (pe care ma bazez ca de fiecare data)

ce premergator ati cumparat? care au fost criteriile in alegerea lui ? dar masuta ca sa pape ?

promit ca peste 4 sapt sa intru in normal si cu activitatea forumista.

pliz HELP !
premargator?
masuta pt luat papa ?

many tks!!!!!!

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Andri, masuta de papa = scaun de masa? Eu il am pe asta
Premergator nu, si nici nu planuiesc.



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput