Dovlecimea e in sarbatoare - are deja 2 ani! *17*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura78nico

Lali gata curatenia? Ce mai faci mami? Ce fac copilasii?

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007



Copilasii dorm , eu acum am terminat de spalat pe jos ,si trebuie sa fac curat in balcon...De ce? Pai cum stateam eu cuminte cu tzitzi in gurita la Teodora ,ma gandeam ca PAul doarme deja,pe canapeaua din bucatarie,de nu mai vine la somnic... Si il aud ca zice "gataaa"... Ei bine,cu inima mica m-am dus sa vad ce e gata. Ce crezi ca era gata? Bagase cam o cana de pulbere de glet in damingeana mea cu vin de la tara,erau cam 6-7 litri de vin in ea. Ma pufnea si rasul si nervii ,am ales sa rad,sa arunc vinul si sa ma intreb cum naiba a desfacut dopul...

Pentru Raisa
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Pacat de vin, dar bine ca nu a facut altceva.

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

bine ca n-a zis: e buuuuuun!

cunosc eu un anumit prichindel care a zis asa de era sa-l gatui pe taica-su, care, am aflat ulterior, nu avea nici o vina. adica bause omul un pahar cu vin si-l lasase pe masa. feciorul a venit in urma lui, a bagat degetul in pahar si a dat verdictul: e buuuuuun! ma dau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Hello, girls!!!
Busy busy ca o albinuta

Al meu a baut un gat sanatos de Fanta de portocale ieri, am fost la o party de pusti, a sutit o doza de pe masa, si a tras cu nesatz...restul a fost pe tricou..

La noi nesupravegherea s-a lasat cu mult rimel si fard de-al mamei intins pe lenjerie si pe fatza, si pe maini cu glossul de buze, intins apoi bine pe obraji:"chema"=crema

Noi am scos manerele la sertare de multisor, si de pe la dulapuri, dar a invatat sa le deschida de dedesubt cumva, cum ne vede pe noi...asa ca e prapad... ne mai specializam in mers pe tocuri, vorbit in "raresezo-romana", dat tzitzi la toate jucariile (plush, masinutze, orice, chiar si capacului de la sticla de apa)

Va pup.

Dinti: 16 bucati, 3 cariutze, fara maselutele din spate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna dimineata,

La multi ani tuturor celor care astazi isi serbeaza ziua de nume. Sa fiti sanatosi si voiosi.

In rest... nu prea mai apuc sa intru pe aici pe cat de mult as vrea si nu stiu cum se face ca de cate ori incep sa scriu, trebuie sa vina cineva pe capul meu si nu mai pot trimite mesajul.

In fine, despre maselute... mai avem nevoie de doua si gata. Am scapat si de astea.

Rares nu mai are febra, dar a ramas cu o tuse foarte urata si nu ii trece cu nici un sirop. Aseara am vazut ca a facut si o alergie dar numai pe spate...ma rog. Cred ca poate fi de la prea mult sirop de tuse.

Noi am fost in wk la Predeal, la 3 brazi. A fost ok. Nu pot spune ca m-am distrat prea tare dar cel putin am dormit un pic mai mult.

Cam atat despre noi.

Lali am vazut filmuletele. Sunt minunate. Ma bucur ca se inteleg bine prichindeii.

Cata eu zic sa nu te mai consumi in legatura cu cariile. Deocamdata sunt dinti de lapte asa ca.... se vor schimba.

Referitor la olita, vorbit si alte chestii noi suntem codasi asa ca... nu mai zic nimic.


O zi minunata tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele!

LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR DE AZI INCLUSIV FECIORUL MEU!


SA fiti sanatosi si vosiosi!




Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Monica referitor la tuse eu i-am dat Ramonei sirop de patlagina si ACC 100. Cred ca ar merge si la Rares sau sirop de ridiche neagra.

Sincer eu ridiche neagra nu i-am dat dar stiu ca ne dadea mamanoua si era cam rea la gust.

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

La multi ani Mihaita!

Laura o sa incerc si siropul de patlagina de azi incolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

La multi ani, Mihaita!

La multi ani, Mihail si Gavril!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Monica,

pentru tuse eu ii fac lui Razvan asa:

o ridiche neagra, taiata pe jumatate, scobit miezul cat sa mai ramana groasa coaja cam de 1 cm, umplut cu miere jumate. o lasi de seara pana dimineata, pe o farfurie, si ii dai sa bea cate o lingura de sirop din ala de trei ori pe zi. ridichea va lasa si ea sirop. e tare bun la gust, cam prea dulcios. la Razvan a functionat intotdeauna.

Mergi la inceput