Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

M-a sunat Cosmin. Pur si simplu, mi-au dat lacrimile. Nu am crezut ca am adunat atata tensiune... A zis d-na dr sa incercam sa-l mai filmam si din fata, sa-i vada ochii, dar a zis ca in nici un caz nu seamana cu o criza de epilepsie. Poate nu au inteles ele bine, cum explicam eu , dar la crize epileptice , ii cade copilului capul in piept, ceea ce la Raul nu se intampla. O sa va pun si voua filmuletul sa-l vedeti. Si a mai zis sa nu-i dau Depakine ( noroc ca nu am inceput tratamentul), decat daca vrem sa-i dam impotriva spasmului hohotului de plans. Dar nu il dau.
Iuliana

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

Poze mare-partea aII a


Bravo! Doamne Doamne are grija....Sa fiti sanatosi...Ma bucur din suflet ca Raul e ok.

Iuliana mami fericita de minune Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

Paula, doamne ajuta! M-am bucurat ca de copilul meu ca pare sa fie totul bine cu Raul.
Histamina, wow, ce poveste de viata ai! Felicitari pt. puterea si curajul tau!
Bumble, ce imi place de tine ca esti atat de echilibrata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Salutare!!
Oana, daca te rog frumos, frumos si dau si un suc cu prima ocazie, nu mai postezi o data link-ul cu prajitura cu branza de vaci? Vreau sa o fac si nu am nervi sa caut prin ultimele 2 capitole!!!
Raul doarme, dupa ce m-a enervat ca nu a vrut sa se culce, l-am pus in patut , s-a desfasurat 1/2 h in patut si apoi am strigat la el, gata, culcarea!!! . S-a uitat mirat la mine si s-a pus jos si in 2 minute dormea. Cred ca nu era obisnuit sa strig la el.
Cosmin a mers la dr cu analizele si cu filmuletul. Cam am emotii...

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

Poze mare-partea aII a


Paula asta e prajitura turnata cu branza

sunt atat de bucuroasa de raspunsul primit, nu stiu daca iti poti imagina eu il vad pe Raul ca si cand l-as vedea pe Matei doar il stiu inca din burtica!


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

paula, ma bucur enorm ca e totul in regula cu Raul...nici n-avea cum sa fie altfel...

histamina, la fel ma bucur si pentru micul tau delfinas...sa-i dea DD sanatate si tie la fel!

bumble, sanatate soacrei... ca intrebai, F nu se mai trage de urechi, obisnuia sa-si traga de zulufii de langa ureche, cand ii avea...cred ca-l gadilau...acu ca i-am taiat, nu mai are de ce trage...

nici eu nu sunt adepta raw-vegan, dar o ovo-lacto-vegetariana ma pot declara....rar mananc carne, si atunci doar putin piept de pui...

azi am facut budincuta de taitei cu branzica de vaci si ou la cuptor...putin zahar vanilat, putina scortisoara...delicioasa...

vine imediat persoana cu recensamantul si pe la noi...asa ca i-am impachetat pe pici si i-am trimis cu tati la bunici...



*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP

ALBUM NOU

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ludmila_p85 spune:

Ma bucur enorm pentru Paula si vestile imbucuratoare de la dna doctor!!! Dumnezeu ne ajuta pe toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Histamina, ne bucuram pentru rezultatul bun la analiza. Dar e miscaret tare piticu voinicul tau. Nici albert nu sta la imbracat, e singura catiune care se lasa cu tavaleli, in rest ne intelegem. Inca.

Denisa, comand si eu zilele urmatoare aparat de masaj ca al tau.

Ilinca si eu sunt asa ca tine, gurmanda si stiu si eu persoane care s-au vindecat de cancer si tineau strict si unii care mancau de rupeau si sunt ok. E greu de stiut, adica eu inca nu m-am lamurit. Cred ca un echilibru e bun si aici, ca in toate.

Crispro, te si vad. Si la noi a fost mama 2 zile, ce bine a fost si ce putina rabdare am eu cu ea. Ii ziceam joaca-te cu ei, amandoi erau calare pe ea, dar ea nu il lasa pe albert din brate ca e mic si il loveste teo din greseala. Va dati seama ca teo era mai calare pe ei doi, ca murea de gelozie. Pana nu s-au lovit toti in gramada aia, nu s-au lasat. Dar ce sa-I facem fiecare avem modul propriu in care facem lucrurile, mi-a parut rau ca sunt asa repezita cu ea cateodata. Si imi dau seama ce bine ar fi daca ar fi disponibila mai des.

Paula, ma bucur de ce a zis doctorul, incet incet faceti voi lumina si va lamuriti ca e ok. Cred si eu ca ai stat incordata, pe mine chestiile astea cu boli la cei apropiati ma dau gata ca nimic altceva.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Paula ce bine ca vestile sunt bune!!! Sa dea DD sa nu fie nimic pana la urma!

Histamina ma bucur ca v-a iesit bine analiza. Pentru ce e?

Denisa si eu mi-am exprimat doar parerea, nu o combateam pe a ta in nici un caz. Stiam si eu site-ul Ligiei Pop ba chiar am facut destule retete de acolo. Delicioase!

Azi am facut un ghiveci de legume si acum seara i-am dat si Medeei ca cersea din farfuria mea. Pusesem si vinete in el si parca tineam minte ca nu sunt f. indicate sub doi ani. Oi fi facut rau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Buna seara tuturor.
Am tot citit de azi dimineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ludmila_p85 spune:

Super poze Roxana !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Apar si eu la ceas de seara, am culcat copilul.

No, deci asa cu soacrele. A mea e de treaba, ne ajuta, ne iubeste, ne respecta. Dar asta nu imi place ca ar sta si in cap , doar sa nu supere copilul. Nici mie nu imi place sa supar copilul, nu imi doresc asta, dar sunt anumite interdictii, sunt anumite obiecte care nu is pt ei, etc. La mama ma repezeam si eu, foarte usor (anul asta am fost mai blanda, ca am realizat ca is exagerata). Cu soacra nu imi permit, ca mi-e jena, nu vreau nici sa o supar. No, oricum i-am zis sa nu cumva sa dea dulciuri copilului, chiar daca V cere ca vede la nepot. Asta pt ca nepotul la varsta lui V rumega bomboane si jeleuri in prostie , si desi cumnata (fiica ei) o certa, ea tot ii dadea. Vasi zice ca el nu are incredere ca nu ii da. Doamne feri! ca o mananc cu totul!!!

Cu regimurile- nu as putea manca cruditati ever!!! Urasc salatele si legumele. De carne nu m-as lasa nici batuta, iubesc gratarele, micii, aripioare picante. Ioi, as muri de foame!

Paula, ma bucur nespus de vestile de azi!!!

Michelle, ma bucur ca a fost bine cu controlul de azi, si ca macar nu te-a speriat!!!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput