Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (13)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Lori, n-ai pt ce! Copilul meu doarme in brate, in patut se trezeste dupa o juma de ora, iar eu stau la calculator. Ieri mi-a intepenit fundul, 3 ore pe scaun. Acum ma tzatzeste de o ora, mai se trezeste, mai maraie, cine stie ce o visa el acolo

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

ma uitam pe net, cum sa fac o pereche de baby leg warmers din ciorapi de dama, dar nu pricep cum se coase "around" ca sa nu descoasa

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Noi azi am fost la vaccin si cantarit, avem 5400 gr, a crescut 300gr in 2 sapt, la vaccin a fost cumintica a plans doar putin, si pana acum nu am vazut nici o reactie.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(5ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Adra ,eu cred ca-i vorba de cusatura aceea cand dai ata peste ac ca sa nu se mai desfaca.Nu stiu daca explic bine!Cand dai ata in jurul acului.Sunt coerenta?

Loredana
mamica fericita de Alexia,8 ani si Luca,3 luni
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Ramo bine ca nu s-a intamplat nimic grav, masina o reparati voi, important este ca tu si iustin sunteti ok. Ai grija data viitoare .


Laura multa sanatate puiului tau si tie multa putere.


Mamutz

Eu am fost racita cobza, pana in prezent Eduard pare sa fie bine, putin mucos si sper sa ramana asa.

Fetelor cateodata am senzatia ca-mi cititi gandurile , chiar zilele trecute ma gandeam sa incep sa studiez putin despre steamer si sa imi achizitionez unul. Noi mancam des carnita la gratar si langa brocolli si cartofi natur asa ca unul ar fi ideal cred.






mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel (02.06.2011)
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Ramona bine ca nu a fost mai rau si ca voi sunteti bine; in legatura cu al doilea bebe, fetele au dreptate pe la 1 an e mult mai greu cu copilul pt ca trage tot, merge intr-una si e o perioada destul de solicitanta pt mama.
Oana si la noi Natalia are zile cand se trezeste pe la 5-6 si dupa ce mananca ea are chef de joaca si gangureala, si azi dim s-a trezit la 4 jumate a mancat si nu a mai adormit decat pe la 6 jumate.
Miha H si eu mai am zile cand de oboseala aproape ca nu ma mai pot controla si tip la fete si la sot iar apoi imi pare rau dar asta e mai rabufnum si noi.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(5ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Ireth eu am steamer de vreo 2 ani, mie imi place foarte mult cum ies legumele, eu mai fac si fileu de peste la el iese fffbun, ii pun doar putina sare si zeama de lamaie cand e gata, si la fete le place mult pestele facut la el, mie nu mi se pare greu de spalat.
Maria2mami eu voi lua cereale din supermarket de la 6 luni, din cele care se fac cu apa fiarta si racita, la fetele mai mari le-au placut, le luam mereu alt fel sa nu se plictiseasca de gust.
Laura

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(5ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

ia uite Miha, ce de celebritati cu Ergo http://kiddyshopblog.blogspot.com/2011/10/celebritati-care-isi-poarta-copiii-asa_31.html

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Adra, multumesc frumos!! Ma da ce bine arata celebritatile alea dupa nastere. Probabil ca isi lasa copii cu vreo bona si se duc si ele la gym sa se refaca!! Dar pe timpul noptii? Ca pentru a merge la gym trebuie sa fii si tu fresh....

Noi am fost la cantarit!! In 2 saptamani, iar a pus doar 140 gr. A mea, la 3 luni si 10 zile are 5,220 kg. Cred ca pentru varsta ei, e cea mai slabanoaga din gashca noastra. Eu nu cred ca mai e bebe de aceeasi varsta cu Imogen sau mai mare un pic care sa aiba sub 6 kg. Si a mea nici de 5,500 nu a trecut!! Pai daca ma tine treaza noaptea???

Am discutat cu aia ca se scoala la 3 dimineata si nu se mai culca pana pe la 10 dimineata si mi a zis ca trebuie sa fac asa: daca plange s o iau in barte fara sa i vorbesc (ca sa faca diferenta dintre zi si noapte). Cum tace o pun in cosulet la ea...Daca plange, iar o iau, iar o alint, cum tace la loc in patut... Si tot asa!! Cica ca sa simta ca s acolo, dar sa stie ca la 5 dimineata nu e ora de joaca!! Chiar ca o sa fiu chiauna de somn!!!

Mamutz, felicitari pentru bebe cuminte!! Ce i faci dom'le sa fie atat de cuminte? Poate nu esti agitata tu de fel si de asta, simtindu te calma e si el calm....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Mamutz sefa mea are 4 copii, primul la 31 ani iar ultimul la 39 de ani, asa ca la 35 cred ca se mai poate, imi pare rau ca ai reusit asa greu, poate la al doilea va fi mai usor.
Lissa felicitari pt comenzile de tort, cred ca sunt tare bune
Carmen si Natalia cand sta treaza sta cu degetele sau cu pumnul in gura, uneori cred ca se zgarie pt ca incepe sa planga.
Loredana nu cred ca are nimic Luca, probabil asta ii place lui.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(5ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Pufi multa sanatate.
Miha imi pare rau ca Imi a ta a luat asa putin in greutate, multa rabdare.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(5ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput