Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***357***

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

LA MULTI ANI BOGDIIIIIIII!!!!!!!. sa ai o viata superba, plina de dragoste, caldura, intelegere si lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello !!

BOGDI

Sa fii sanatos, baiat frumos !! Dodo


Noi acum am aterizat de la aniversarea bunicii de 89 de ani care s-a bucurat enorm si i-au dat lacrimile de bucurie cand a dat Ada tonul cantarii de La multi ani !!! mi-as dori sa mai traiasca multi ani de acum incolo pt ca imi este tare tare draga si are un lo special in inima mea !! Va doresc tutror sa aveti asa bunica !!

Azi mai avem 5 sarbatoriri asa ca e o zi cu totul speciala !!



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Anamariame, Evacare e totala ca de obicei !!

Si Ada cand incepe cu de ce -urile greu se opreste si concluzioneaza cu cate un oooh !!

Aseara am fost la o petrecere in gasca, am stat pana la miezul noptii, Ada era fresh pt ca a dormit pana la 18 dupa masa si parca nici nu am stiut ca avem copil toata seara, s-a dus in camera copiilor unde s-au jucat ff frumos, la un moment dat stateau toti pe covor si discutau f serios, eram asa curioasa ce povestesc doi copii de 7 ani cu unul de 2,8 ani dar nu m-am bagat in treaba lor


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Bantui si eu 2 minute pe aici... ca ultima perioada a fost extreeeeeeeeeeeem de plina. Vin rupta de la servici, trag ca un caine sa termin totul in 7 ore sa pot ajunge acasa, de multe ori nici la pipi nu ajung.... ca sa nu-mi intrerup activitatea. Programul meu e de 6 ore... dar e colega in concediu, si oricum stateam ca 7 ore zilnic. Si cand ajung acasa se trezeste mutzu... si ma ia de noua. A sesizat si el oboseala, a facut primele "crize" adevarate din viata lui. vreo 2 seri a bagat cate 5 minute de isterie... de' m-a lasat masca. Habar n-am avut cum sa reactionez, la un moment dat ma gandeam sincer sa-i trag o palma ca sa-l scot din starea aia.... ca nu mai stiam cum sa-l potolesc. E total neobisnuit pentru el sa faca asa.... dar oricum am preferat sa-l las sa se descarce, l-am lasat sa zbiere si m-am dus sa bag o masina de rufe la spalat... si pana la urma a cerut in brate (fara sa ma bata cu ce-i pica in mana, ca in mijlocul crizei) si s-a linistit. Nasol e sa faca asa, cu tavalit si zbierat... si batut pe cine-i apare in cale (ceea ce la noi in casa e total intezis si la noi, dar si la el). Ma rog, a trecut, sper sa nu mai vina altele.... sau macar sa le faca acasa.
Imi e tare dor sa stau la barfa cu voi... dar am zile cand abia bag un ochi pe FB si dispar. Oricum trece si perioada asta incarcata, vine si soarele pe strada mea.
Mutzu creste rapid, vorbeste suuuuuper bine, orice, cu oricine (i-a mai trecut rusinea, mai ales fata de adulti). Copii nu-i mai injura, sau macar nu pana la capat, mai tipa la cate unul: DUUUUUUUUUUUUu-teeeeeeeeeee!!!! dar atat. E tot mai plin de energie, si e calr ca a ajuns la o varsta la care trebuie sa-i gasesc alte activitati... ca se plictiseste mult mai repede. O sa incerc Lego (din asta nu a avut pana acum, doar mega-blocks), mai fac o incercare cu plastilina (la care am renuntat pentru ca o facea bilute mici, le arunca pe covor si calca pe ele sa le turteasca bine), si o sa incerc si o tabla de scris. As prefera cu marker, pentru ca mama mea a facut o alergie urata la praful de creta (si e profesoara, deci scrie muuuult pe tabla), macar aici sa o feresc. Idei ceva....?????? Joculete mai creative??? Cu pictatul e mai nasol pentru ca se balaceste tare mult in apa de spalat pensule, de obicei pun prosoape peste tot, ii ridic manecile... dar tot se uda din cap pana-n picioare, si deocamdata chiar nu e asa de cald in casa incat sa stea ud (ca doar nu-l las 5 minute si i le iau).
Of, am tot citit ca ati fost bolnaviori. Pe mine tare ma impresioneaza sa va citesc, dar ma gandesc la voi mereu si sunt cu muuuulte ganduri bune langa puiuti. Din fericire mutzu chiar e un copil foarte sanatos, si in afara dintilor si un rotavirus... n-am avut nimic remarcabil. Asa 2-3- zile de mucisori, 2-3 pusee de febra la rubeola, dar niciodata nu s-a pus problema de internare, de injectii, de antibiotic.... si sunt tare recunoscatoare pentru asta.
Sunt in cautare de job nou, am depus CV-uri, si stau cuminitca sa apara si sansa pe care o merit. Stiu ca am o capacitate mare de munca si intr-un loc cu oamenii binevoitori scot minuni din maini.
Si in ultima vreme am mai atras un miracol in viata mea. M-am apropiat foarte mult de Dumnezeu. Nu de biserica, nu de slujbe, recunosca ca n-am mai calcat prin biserici de muuuuult, dar am o credinta puternica, si o dragoste imensa, si sunt rasplatita inzecit pentru fiecare gand bun si pentru fiecare gest de iertare. Si sunt infinit recunoscatoare, si cresc in fiecare zi mai mult. Si asta doar alegand cu inima, lasand orgoliile, barfa, presupunerile, resentimentele.... si inlocuind totul cu iubire. Si asta nu m-a facut nici "moale", dimpotriva, sunt energica, ambitioasa, mandra de ceea ce sunt si fac, mandra de munca pe care o fac acum.... si mai ales de increderea in prezent.
Va pup de mii de ori, si sper din suflet sa-mi fac timp macar 10 minute pe zi sa trec pe la voi, ca tare dragi imi sunteti voi, si spatiul pe care-l creati aici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Sanatate multa pentru Bunica Novus


La multi ani, Bodo! Sa cresti mare si sa aduci multe bucurii parintilor tai!




Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Dyana, mi-a palcut asa de mult mesajul tau. PArtea cu regasirea si cresterea personala. Ce miunat ar fi daca am reusi cu totii sa inlocuim barfa si invidia cu iubire. Ehei...


Simona, multumesc de urari pentru mama. Unde este mallul acesta maret, nou deschis in Cta? Eu cand tot vad ca se deschid o gramada de malluri in orase nu tocmai mari (bine, Cta nu intra in aceasta categorii caci aici merge treaba si merita sa se deschida o gramada de treburi) ci ma refer mai ales la orase unde se traieste doar din pensionari si banii trimisi din Spania....ma tot gandesc in ce lume traiam. Cica la Braila mallul este cel mai mare din sud estul tarii...Chiar ne trebuia asa ceva. De asta duceam lipsa in rest avem de toate.

Eu sunt singura cu Rares acasa. Au plecat toti in toate partile. Drept urmare am dormit amandoi pana la 7 jumate.

Asa ca...vom avea o noapte de Halloween pe cinste.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Seara buna!

La multi ani sanatosi si frumosi BOGDAN

Eu scriu cu Luc in brate si m-a pus sa-i explic toate emoticonurile

Floric: s-a deschis pe varianta, viz a viz de Metro 1, din tot mall-ul am ramas incantata de Auchan, e mult mai mare si cu marci mai multe, fata de ce am avut noi pana acum.

Dyana: ma bucur pentru tine

Leeloo:nu ne arati si noua poze, sa vedem cele doua minuni, imi inchipui ce dragalasi sunt.

Noi azi am avut program administrativ, curatenie si in casa si afara prin gradina. Maine sper sa fie frumos, sa ne putem plimba.

noapte buna!




Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

LA MULTI ANI BOGDI!!!

Dyana esti SUPER

Leeloo ma bucur sa aud ca merge totul bine la voi si ca va bucurati de copilasii cei frumosi. Abia astept sa vad si eu cum este cu 2. Tu cum te-ai descurcat? Te-a ajutat cineva la inceput?

Eu am fost la o nunta si am mancat ceva prajeli, iar acum sufar caci am arsuri cumplite. Mi-am turnat un pahar cu lapte si astept sa treaca sa pot si eu sa dorm.

Va

Olga, mamica lui David iepurasul si 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

tufete azi va las pe masa "di tate"
Bogdiimplineste 9 ani...


La multi ani, Bogdi!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric
Eu sunt singura cu Rares acasa. Au plecat toti in toate partile. Drept urmare am dormit amandoi pana la 7 jumate.

Asa ca...vom avea o noapte de Halloween pe cinste.


Aha! De-aia "m-a speriat" Adela in noaptea asta... de am ajuns pe net pana la urma... o fi stiut ca e haloinu'





Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput