Strugurasi de Sept-Oct2011-Hai IONELA!!!(125)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

May, esti bravo.
eu tot inca nu am stat singura cu ea... ba mama =, ba socrii, acum e sotul... peste o sapt raman si eu singura. sper sa ma descurc.
ai planuri faine pt botez


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



o sa te descurci ..
Bucurati-va fetelor de ajutor, e asa bine sa mai poti lua o gura de aer.. insa ce e culmea ca daca vine mama si sta cu noi, sunt geloasa si simt ca nu sunt intreaba daca Elena nu sta numai in bratele mele..
MAma sare mereu sa o ia in brate , sa o schimbe, spele.. si eu ma rod inauntru ca nu stiu cum sa ii zic sa ma lase sa stau cu fata.. insa asa ma bucur cand Ele plange ca vrea bratele mele..


Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Andreea da ce tarife aveti in Bucuresti.. eu nu am avut ursitoare, ca nu imi plac ( nu stiu de ce dar nu imi plac oamenii mascati ), si nu am avut foto ( ca m-am trezit prea tarziu), iar restaurantul a fost de 3 stele nu mai mult.. Dar si Natalia in Cluj la un restaurant mai fitzos a iesit la 90-100 lei meniul fara bautura ...

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

bunny merci mult pt sfaturi
avem bibe br brawns dar nu prea sunt multumita de ele
eu sunt incantata de avent

andreea eu n am avut ursitori la botez
m am cam saturat de ele , au fost distractive acu vreo cativa ani...
am avut in schimb , o clownitza , nevasta lu' micky mouse , nu mai stiu cum o cheama , care a distrat copiii invitatilor , am avut multi copii
la mine meniul a costat 270 ron / persoana - doar restaurantul - mancarea si bautura
nu am pus la calcul - foto / video / dj / marturii , etc

_


bb T. 28.08.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

May, esti bravo.
eu tot inca nu am stat singura cu ea... ba mama =, ba socrii, acum e sotul... peste o sapt raman si eu singura. sper sa ma descurc.
ai planuri faine pt botez




o sa te descurci ..
Bucurati-va fetelor de ajutor, e asa bine sa mai poti lua o gura de aer.. insa ce e culmea ca daca vine mama si sta cu noi, sunt geloasa si simt ca nu sunt intreaba daca Elena nu sta numai in bratele mele..
MAma sare mereu sa o ia in brate , sa o schimbe, spele.. si eu ma rod inauntru ca nu stiu cum sa ii zic sa ma lase sa stau cu fata.. insa asa ma bucur cand Ele plange ca vrea bratele mele..


Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)


Sei, eu am noroc ca si mama si soacra mai mult cu activitati nelegate de bebe, adica mancare, curat, spalat, calcat, foarte putin au luat-o in brate :)

Maine facem 3 saptamani, daca nu au aparut pana acum colicile, mai pot sa apara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Pe noi meniul ne-a ajuns 100 lei/pers meniul+ bauturile, tortul, formatie ( ca a vrut tati sa-i cante lautarii de copiii lui la ureche ), foto, filmat, marturii, amenajatul salii.N-am facut un calcul final. Media la dar a fost 550 lei.N-am calculat cum am iesit, important este ca ne-am crestinat fata.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

pai la mine numai 125 e menu, fara bautura...
formatie nu iau, ci dj.
plus menu pt copii separat cu bona angajata pt seara si baloane, etc
cazare la cei din afara orasului ca n-am scapat de gura lu al meu
foto
aranjamente florale
tort
si ce mai sunt


lena, te descurci tu.
si da, mai pot aparea colicii. dar poate ai noroc si scapi.

seidana, eu abia astept sa se faca bine soacra mea... nu pot nene, ma dor toate alea. mi-e somn, sunt varza...
intr-un fel zic noroc cu fenobarbitalul ca am scapat de episodul de colici ca nu stiu cum ii faceam fata.

mikka, pai nu vezi daca e galbena?
la mine se vede cu ochiul liber ca e galbena de la icter.
si dr a zis ca pt o luna cat are e valoarea mare. de aia si ne=au dat 2 doctori fenobarbital.
poate la tine e valoare mai mica.



mamica de Beatrice Ana - 26.09.2011

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

mikka, am pus poze pe grup cu pitica in leagan ca sa vezi la ce ma refer.
si am pus si o poza sa vedeti ce sus isi tine bibi capatanosul la o luna

mamica de Beatrice Ana - 26.09.2011

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

May, ce dulcica e sa-ti traiasca !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

merci la fel

mamica de Beatrice Ana - 26.09.2011

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Mikka ce fetita grasuna si frumoasa ai.
Eu i-am facut gauri in ureche Evei din maternitate si i-au pus direct cerceii. Tu nu poti inlocui ata aia cu cerceii? Si sotul meu si acum ma cearta ca am facut gauri fetei. Ca e prea mica si sa nu atarne cerceii in ureche si sa-i faca gaurile prea mari........de-ale barbatilor.Nu-l bag in seama.

camady's baby

Mergi la inceput