Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(94)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Salutare in miez de seara!

Frumos, frumos pe aici!

Io-s moarta de oboseala, cupilu' meu iar e Duracell, plus ca azi m-a muscat de deget de mi-au sarit ochii. As vorbi si filozofa mai multe, dar nu ma tin neuronii. Ah, si maine-i vineri, tre' sa ma gandesc la o intrebare interesanta .

Bun, sa raspund si eu la cateva SZ-uri (Fragrant m-ai prins in flagrant, , nu, nu am raspuns, voi raspunde, nu e cine stie ce de raspuns, dar vreau sa fiu mai odihnita cand il dau). Pana atunci.... tari si actori .... ehei... ce frumos....

Tari: cel mai frumos loc unde am ajuns: Capri, Italia (Italia e unde ma simt acasa, am petrecut acolo adunat cam 3 ani). Aproape, aproape, din pacate nu de 3 ani, ci doar de frumusete si de sentiment de ahhhh, cum sa spun, armonie, nordul Europei, Norvegia si Scotia.

Unde vreau sa ajung: Japonia, Noua Zeelanda, Irlanda, Australia si sa ma intorc pe unde am fost si mi-e drag.

Actori, voi fi patrioata si-l voi pune pe locul 1 pe Marcel Iures, pe locul 2, dar marele meu amor, Ralph Fiennes (Joseph, not bad too), Hugh Laurie, aoleu era sa uit de dragul de Jackman si ar mai fi Simon Baker, tot ozzie, manca-l-ar mama!

Doloress, foarte interesanta relatia voastra! Inca o data multi ani inainte!

Andutza, nu esti ozzie , dar incep sa ma inamorez de ce si cum scrii.

Ufff... ar mai fi ceva, dar am uitat si adorm in curand.

Aaaa, da, Shines, daca as fi macar 10% organizata cum esti tu..... Mor de invidie....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Nu stiu daca voua vi se intampla, dar eu, cand vine vremea sa iau scutece incep cursa dupa oferte. Mi se par foarte mari diferentele de pret de la un super-market la altul. Si se schimba mereu. Daca luna trecuta am luat de la Carrefour, luna asta am gasit la Cora. Si la baxurile alea mari de 162 scutece e diferenta si de 20 lei de la un magazin la altul.
Maine ma duc la Real sa vad daca gasesc biscuiti Organix la oferta. Au mai fost de vreo 2 ori dar nu am gasit niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Wow, ce activitate pe aici!

Mada, , ce sac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Ma duc la somnel ca maine iar bag artileria grea pentru obosit copilul.

ZUMZU sa iti zic de pe acum ca sa stii: eu o sa vin NEGRESIT la tine (doar daca, Doamne Fereste ne impiedica ceva grav) si iau si aparatul cu mine ca sa imi arati una alta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

CATA eu am carut STOKKE si daca mi-au trebuit fitze, dap-ai fitzele se platesc. La carutul asta nu se potriveste nimic decat daca e facut de ei. Sacul trebuia musai cu picioare ca altfel nu se potriveste. Am luat SH de pe Okazii cu 150 lei, nou, in magazin, era 550 lei . Dar, tot umbland, am vazut saci pentru carucioare normale, care se prind de hamurile carutului, dublate, matlasate, imblanite, de toate cele, la magazinul All For Kids din AFI (V-am mai zis eu de el) cu preturi intre 70 si 120 lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Na, ca incep sa ma trezesc, inca una si somn !

Tunde, a mea n-a fost bolnaviaora, dar schimbatul pampersului a devenit lupta corp la corp. Gafai dupa chestia asta de parca am alergat nu stiu cat.

Ce e cu copii astia? De ce urla si se zbat cand incerci sa-i schimbi? Nu mai suporta sa stea pe spate? Stie cineva de ce? Psi al nostru, Doloress?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

buna seara

anka tratamentul pt fatzaul meu a fost : dimineata skinoren doar pe zonele afectate si seara acnomega 200 pe toata fata. inainte de fiecare aplicare ma spal cu gel spumant de la bioderma, care cica e f bun si f cautat. parca arat mai bine...prima sapt de tratament mi s-au inmultit, dar mi-a si zis ca o sa am mai multe. asa ca ti-am zis eu de bubele mele, zi-mi si mie de epilat. eu nu imi permit inca sa fac atatea sedinte, dar am vazut ca a aparut la remington un aparat cu IPL ... i-light ii zice. asaaaaa...ala e vreo 300 euro si rezerva vreo 30euro. se merita? e bun oare ? si trebuie sa ma rad ca la laser, sau sa fie smuls ? eu ma fac cu lama de vreo 2 ani de cand mi-a plecat in tari straine cosmeticiana. si am tot cautat si uite ca au trecut 2 ani si imi creste negru si des.

angie ce rapida ai fost !!! bravo tie

cu bugetul nu stiu ce sa zic inca...vedem cum stam luna viitoare...ca pana atunci o sa ma tot chiombelesc dupa "Cadoaie"

mamutz ma bucur ca sunteti bine ! sa mai veniti !

va pe toateeeeeeeeeeeee



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Mada, saru' mana! Stokke, ei, da..., frumos...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

culcus pufos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Si eu am un sac pentru carucior, dar habar n-am daca o sa-l putem folosi. De ce? Pentru ca al meu bebe nu prea mai sta in carut. Nu stiu cum o sa facem cu el, ca e destul de greu de tinut in brate. Il mai iau si in mei tai, dar nu pot tot timpul, plus ca daca se face mai frig trebuie si ceva sa-l acopar si am vazut ca-s cam scumpicele.

Mda, si eu sunt intr-o damigeana (nu in butoi ca e ocupat, edit: iar in asta nu prea am cum sa intru). Iar m-a apucat o stare aiurea, de ma enervez pe toti si din orice. Stau la ai mei parinti de vreo saptamana si o sa mai stau inca una pentru ca la noi e friiig de innebunesti si vreauuuu acasa la mine. Plus ca am senzatia ca ei inca ma considera un copilas si tot vin si revin cu sfaturi si intrebari destre cum cresc eu copilul/ Laitmotivurile sunt painea, biscuitii si crescutul copilului de pe net, de parca ce citesc nu trec si eu prin filtrul propriu. E bine ca ma ajuta si tin mult la noi, dar toate astea peste starea mea ...
Mi-a trecut si mie prin minte gandul daca ar fi bine sa ma introc la serviciu, dar l-am alungat repede, repede. Pentru ca sigur nu as sta 6 ore din cauza de sarcini multe, as face si vreo ora sau una juma pana acasa, deci as ajunge pe la un 7 seara in cel mai fericit caz. Bebe ar fi la mama, probabil ca ar fi stresant pentru el sa-l car in fiecare zi acasa, mama n-ar putea sa stea la noi non-stop (si nici nu mi s-ar parea ok) si nici n-as mai pune-o pe drumuri zinic...Si uite asa, tragand linie e mai bine sa mai stau acasa. Dar TREBUIE sa-mi gasesc si o ocupatie pentru mine, ca altfel o iau razna.

Si eu as vrea o epilare definitiva. Dar acum mi se duc banii val-vartej. Si m-am procopsit si cu pete pigmentare pe obraji dupa sarcina. Dr. dermatolog mi-a recomandat o crema f. scumpa, care n-a avut niciun rezultat si crema de protectie solara. Acum imi dau cu o crema romaneasca cu lamaie, ca am citit ca lamaia e buna in cazurile astea.

Azi am fost si la dr. Are rinofaringita. Ne-a dat si noua Colargol, cate o picatura de 3 ori/zi, niste Tantum Verde pentru gat si Oscilo 3 zile.

Si la noi e chin cu pusul scutecului. Si a inceput sa ciupeasca. Arsh. Apuca intre doua degete o bucatica de piele si o freaca de innebunesti. Si ne si musca, daca il enervam. Doar cu cun dinte

Noapte buna!



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput