Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(94)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Roxx....Daca se combina Catalina cu Tudor,a?????o face maxim de fericitano ofense..am vazut ca tii la gluma
bebelu..pup maxim,nu fi supi
Simo...ce bunatati..vin la tine imediat..

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

MUltumesc fetelor de raspunsuri si aprecieri.




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Hai, ma, scoateti-ma de pe site-ul Imaginarium!
Nu-s de-ajuns dilemele mele existentiale, acuma sa mai adaug ceva la bagaj!


Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

neata si de la mine

iar ati scris o gramada, sunteti niste nebunatice !

multumesc ca pana la urma v-ati gandit la sfarcul meu ! cred ca d'aia e ceva mai bine.

vasilas baiatul tau nu e cracanat deloc, ba chiar e tare tare frumusel !
loutzy daca poti sa vii , te astept cu mare drag
ziki si eu tot asa ca tine ma gandeam...ca ma duc pentru bani si pierd o perioada foarte importanta din viata lui. dar daca nu ma intorceam la un an , nu ne mai ajungeau banii sa platim rata la casa...vine si iarna consuma centrala in draci...cate 5 mil numai gazele. asta e viata .m-am obisnuit cu ideea. nu am posibilitatea sa stau cu el 24 din 24, e o realitate si trebuie sa o accept.
anka ce misto ca ai posibilitatea sa apelezi la laser...as vrea sa scap si eu de padurea din unele zone

nu mai stiu ... bolnaviorii

ma duc sa ma pregatesc , plecam in parc cu tati


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Anka, spune-ne si cum il cheama pe aparat, parca m-ar tenta si pe mine...inghinal asa ca in ro, adica de tot...sau ca pe aici?


Diana & Adeline
Dear baby
Cutia cu surprize

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

io am un motan care vorbeste si unul care merge
aseara nea Robi facea pasi tinut numa de o manutza si la un moment a facut si vreo 2-3 pasi singurel, dar de vb ciuciu, chiuie si indruga ceva pe lima lui
Razvi in schimb, sta in picioare, paseste numai tinunde se de diverse sau de ambele manute, dar in schimb imi spune mama, spune tata, baba, aseara a vazut biberonul cu apa si a spus si apa, vroia apa, i am dat sa bea

fiecare copil cu ritmul lui de crestere si de dezvoltare

daca ma apuc sa fac comparatie cu Vlad.....spun si eu ca ziki, ca motanii sunt super in urma
las sa fie ei mai inceti si cand or creste sa fie cuminti, nu ca Vlad care a luat o razna
imi vine sa ma urc in munti de piatra
asta e cand lasi copii pe mana bunicilor, ii rasfata de ti se urca n cap si nu mao poti s ai cobori apoi si daca l cert i se plange lui masa-mare ca ce tupeu am, ce l am crescut eu?

asta e,om trai si om vedea

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Gata mancarea..va poftesc la masa.
cel putin spanacul e demential

Mai..fetelor care trebuie sa va intoarceti la serviciu,sau v-ati intors deja..e greu si ffff greu,despartirea si gandurile te omoara pana ajungi acasa.

eu cu Cami am stat acasa 6 luni,a trebuit sa ma intorc pentru ca imi pierdeam locul din spital,faceam numai garzi de noapte cat dormea ea. ma rog,o perioada ff grea,avand in vedere ca ziua eu ma ocupam de ea si de casa. cand dormea ea,bagam si eu somn de doua ore si asta e.

dar mereu ma gandeam si invers...pentru ea fac asta,alta posibilitate nu am,vreau sa muncesc pentru copilul meu,vreau sa il cresc eu,sa ii ofer ce trebuie..iar fara bani nu poti. nu e vb de cariera,e vb de ce poti face pentru tine si copilul tau.
ceva ce duce dincolo de cariera si bani. e implinirea si multumirea ca ai facut TOT ce ai putut.
compromisuri trebuie sa facem,iar momentele 'pierdute' nu se pierd,sunt acolo si le veti descoperii de fiecare data cand va vedeti,copilul stie sa ofere ce este numai pentru voi. va spun din experienta de mama singura..iar acum,din ex de mama cu doi copii.
Capul sus!!! aveti copii minunati,sunteti mame minunate si lipsa voastra pt cateva ore nu va schimba asta.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Citat:
citat din mesajul lui anka-maria

Zumzule, scuze, sunt defazata rau si nu vaz cand mi se adreseaza lumea.
Deci io am facut cu laser. Care nu e acelasi lucru cu lumina pulsata (IPL, adica). Si laserul e tot o lumina pulsata dar spre deosebire de IPL emite lumina pe o singura frecventa, nu un spectru de frecvente. Ceea ce face ca laserul sa fie targetat si mult mai eficient.
IPL este un spectru de lumina, e bun pt. tratarea rosetei, pigmentarii, etc. Este folosit si pentru epilat, doar ca rezultatele nu sunt permanente. Practic ce face IPL este sa puna foliculul in adormire, dar nu il distruge. IPL-ul e ieftin si d-aia e peste tot, prin toate saloanele. In functie de organism obtii sau nu rezultate, dar e cam ca la loterie, plus ca tre sa faci mai multe sedinte. Uneori ai impresia ca a mers si dupa 2 luni parul reapare, pt. ca foliculul nu a fost distrus.
Laserul e foarte scump (150 euro axila+inghinal per sedinta). Dar laserul chiar omoara foliculul. Nu e pe toate drumurile, io abia am gasit unul serios (aparatele sunt foarte importante, tre' sa verifici de care laser au ca nu toate sunt la fel de eficiente) in toata zona de sud a Olandei. IPL era peste tot.
Am facut 3 sedinte si ma duc si la a patra dar prin decembrie.
Si cu laser tot or sa mai apara fire mai tarziu, dar ai sanse ca 90% din par sa nu mai apara vreodata. Am o prietena care are 4 ani de cand s-a facut cu laser si e foarte multumita.
Intre timp si tehnologia IPL s-a rafinat si acum exista si aparate cu IPL care fac cam jobul laserului, dar devine cam la fel de scump. Io am gasit si varianta asta dar mi-a fost frica sa experimentez, aparatele sunt cam noi, laserul e perfectionat de ceva timp.
Oricum, inainte de a face treaba asta, m-am documentat la greu, inclusiv despre tipuri de aparate, nu numai tehnologia. Am un prieten care si-a facut doctorat pe laser, l-am pus pe om sa-mi explice specificatiile tehnice la aparate.
Cel mai bine pot sa-ti spun dupa 6 luni, atunci se vede cat de eficient a fost.

mami de Luca 10.01.2011

am bagat la capatana. la cati bani am dat pe alea cu luminca pulsatorie aveam bani de laser, daca tin minte cred ca vrun mil era sedinta si am bagat vreo 10(intr-un an)- asta pentru mustata.
la noi o exista asa ceva? doare? ma pun pe cautat, sa ne zici si noua care aparate sunt mai bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Simo, esti tare dulce cum ne incurajezi tu pe noi!
Dar stii cum e la mine? Ne-am descurca, oarecum, si daca as sta eu acasa. Dar zilele alea de depresie si blazare pe care le-am avut cat am stat ma sperie ca naiba. Ce fac? Ca nu pot spune ca pentru viitorul copilului merg eu la lucru. Ci pentru mine. Dar oare mai sunt in masura sa fac ceva pentru mine? Nu e in detrimentul copilului??
Hai ca nu mai scriu despre asta ca iar ma ia furtuna interioara.
Ma bag in butoi.

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

nu mai comentez despre cat scrieti, greu sa ma 'updatez' si io
am facut si eu IPL,acu 2ani am incheiat sedintele; aveam par des si negru pe picioare (desi is satena de fel), ca o barba; inca sunt bec; sper sa raman asa, ca e tare bine anka, nici nu stiam diferenta intre ipl si laser, mie si ipl mi s-a parut scump (dadeam 250 eur pe sedinta pt picioare lung si 50 eur inghinal; am facut cam 6 sedinte)

ne ducem sa halim de pranz

si io am pus deja la spalat, al meu cica 'eh, e sarbatoare in tara, nu aici..'

mirela, cheama-l pe antrenorul ankai (e ala musculor?)sa-ti coboare caruciorul si motanii

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput