Citatie de la tribunal!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Este citatie la politie nu la tribunal! Cauza inca se investigheaza.
Articolul e cel citat de Nada Florilor, din codul de procedura, adica il amendeaza daca nu se prezinta cand si unde a fost citat.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkie_pie spune:

Daca nu se poate prezenta la data la care a fost citat ar fi indicat sa comunice acest lucru si, eventual, sa stabileasca de comun acord cu organul de cercetare penala o data la care poate fi prezent in vederea audierii(asta printr-o persoana din Romania, eventual persoana respectiva sa-i dea numarul de mobil, desi nu stiu daca politistul o sa-l sune tocmai in Germania dar macar sa demonstreze ca e de buna credinta).
Despre amenda in caz de neprezentare nu stiu ce sa zic, cel putin in Bucuresti nu prea se aplica in faza de urmarire ci mai mult de catre instanta.
Riscul am mai spus care este, se va da o solutie fara sa fie ascultat, nu se va putea apara si nu se stie ce vor invoca ceilalti, chiar daca tie ti se pare evident ca nu e vinovat deloc.
Mai bine incercati sa stabiliti o zi cand sa vina in Romania pentru lamurirea situatiei, totusi Germania nu-i asa departe.
Sper ca ti-am fost de folos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

va pleca in romania, inca nu stie cu ce si cum dar se va duce.
multumesc mult pt raspunsurile prompte, au fost de mare ajutor

Mergi la inceput