Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (65)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza ce ti-ai pus la mana pana la urma?

deea ce rost are sa mai sterilizezi? daca ea baga in gurita tot....

ailed bine ca este bine Andra, draguta de ea.
deci fu buna caracatita, ai?
eu n-am mancat nicioadata pentru ca numai cand ma gandesc la ea.... desi multi mi-au zis ca este buuuuna, n-am indraznit. asa cum nu pot manca nici fructele de mare. nu pot si gata
dar trebuie sa incerc, trebuie....

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:


buna dimi!

mai e cafeluta si pentru mine?

pisuc - da, fructele le mananca blenduite.in supica i-am pus pana acum morcov, ceapa, pe care nu am blenduit-o, pastarnac, patrunjel radacina, telina, ardei gras, cartof, dovlecel.la inceput a papat destul de bine, dar acum nu reusesc sa-i dau mai mult de 10 lingurite.supa nu este clara, ii blenduiesc cate putin din toate in ea, dar ii pastrez forma mai zemoasa pentru ca numai legumele nu au incantat-o. dr. mi-a spus sa ii inlocuiesc deja o masa...si sunt cam derutata...as inlocui masa, dar cu ce?
nici fructele nu le papa extraordinar de bine.are zile si zile, ca noi toti de altfel.pana acum nu pot sune ca a fost ceva care sa ii placa "maxim"

strumph - iti raspund si eu tarziu, dar poate te mai ajuta.cauta un spray cu propolis.e sfant la arsuri

persi - cum mai e raducu?

yasmi - lucas cum este?ce fac bubitele? a papat bine de dimi?

deea - pupici pentru anna si felicitari pentru progresele facute

somleac - si noi am patit de-astea...e plina lumea de neseriosi, ca sa nu le zicem altfel...

roxy - eu, eu intrebam de sarmale cu varza cruda.pana acum nu am facut decat cu murata si nu prea stiu cum sa procedez.trebuie sa mai pun ceva in apa in care oparesc?

yasmi - felicitari pentru culoarea casei, gard si viitoarea gresie pe scari

madutzule - multumesc de raspuns.incerc sa-i fac un pic de piureut pentru masa de la 12 sa vedem daca am sorti de izbanda.

alexina - pupici pentru mancioasa teea.vad ca nu aveti probleme cu papa

la multi ani rares de mandreeac! sa fii sanatos si sa iti bucuri parintii, ceea ce stiu ca deja faci!

ma duc sa pregatesc papica pentru gogo.sa-mi tineti pumnii sa am succes



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

mandreeac - multu pentru raspuns.pot incerca cu legumele, inca nu am introdus carnita.

apropo de carnita, pe la cate luni as putea sa o introduc? acum avem aproape 6 luni jumate.dar ficatelul?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

da delia eu eram obisnuita cu el super mancacios...acum e disperat cand vede papa, ia 4 linguri si incepe sa maraie, sa tina gurita stransa, sa scrasneasca din dinti


mamica implinita cu 2 comori !!



Lavi si Rares imi face la fel. Nu mai zic ca nu mai vrea lapte praf deloc, Am aruncat ieri toate biberoanele si azi. Slava Domnului ca eu ii dau si san ca altfel nu stiu cum se hidrata si ma chinuiesc sa ii dau si apa si ceai ca nu le bea din biberon. Cred ca e o perioada a lui mai proasta ca altfel nu imi explic. LA fiecare masa trebuie sa ii cant ca sa imi manance, uneori incepe si isi face si scarba.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, e f buna sa sti... nu tb sa te gandesti la ceva scarbos au gust de piept de pui.... sunt healthy si se fac usor, iar aici avem avantajul ca e f proaspata...
dar dac nu poti sa o papi te inteleg, eu n-as putea sa pap broaste

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

m-am fript rau la mana stanga pe brat cu aburi clocotit de la fierbator stiti un remediu naturist ? ma frige rau si e rosu si mi-e ca se basica tot locul si e destul de mare

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)


Cam tarziu iti dau eu o solutie. Stiu ca se da cu ulei si cel mai bun e spray ul cu propolis sau oximed. Sper sa fii mai bine acum mami.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanna16

mandreeac - multu pentru raspuns.pot incerca cu legumele, inca nu am introdus carnita.

apropo de carnita, pe la cate luni as putea sa o introduc? acum avem aproape 6 luni jumate.dar ficatelul?



mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Nasterea piticei mele

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

da-i carnitza! de azi
ficatul peste ceva timp

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

da delia eu eram obisnuita cu el super mancacios...acum e disperat cand vede papa, ia 4 linguri si incepe sa maraie, sa tina gurita stransa, sa scrasneasca din dinti


mamica implinita cu 2 comori !!



Lavi si Rares imi face la fel. Nu mai zic ca nu mai vrea lapte praf deloc, Am aruncat ieri toate biberoanele si azi. Slava Domnului ca eu ii dau si san ca altfel nu stiu cum se hidrata si ma chinuiesc sa ii dau si apa si ceai ca nu le bea din biberon. Cred ca e o perioada a lui mai proasta ca altfel nu imi explic. LA fiecare masa trebuie sa ii cant ca sa imi manance, uneori incepe si isi face si scarba.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




deci nu e lucas singurul!! uffffffffff
azi vad ca a baut bine laptele 250 ml de dimi si acum doarme. cand se trezeste incerc legumele.las fructele pe dupa masa.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ioana este bine lucas. sa vedem cum este cu papa azi ca a inceput bine.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed nici eu nu pot sa mananc broaste

ioanna nu mai pui nimic in apa in care oparesti frunzele. parca unii pun sare dar nu prea ii vad rostul, si asa condimentez bine toocatura.
stai sa vedem strumphitza, experta sarmalelor, ce zice

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput