Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (65)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

persi am citit ca ai fost LA MEDIC
da atunci nu aveai febra aia mare

Da vezi ca mai am o nelamurire
LA ALGOLCAMIN POATE TI-A ZIS 4 PICATURI
NU 4 ML CARE E F MULT
eu am dat antoniei asta vara 5 picaturi de pipeta de algolcamin
nicidecum atat de mult
DESITIN NU SE DA LA LIBER

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




parca a scris 0.4 ml..1 ml i-am dat eu acum lui vlad la 17 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

da simona cred ca e o operatie usoara ca mi s-a explicat ca se face intr-o zi cu anestezie usoara, adica seara il iau acasa..maine sper sa ajung sa-i fac exudatul si cu analizele la doctor la interpretare..

cu adrenalina am patit-o eu la vlad in aerosol cand era mititel, desi dormea am simtit cum ii ia inima la trap si m-am oprit..doctora s-a cam strambat cand m-a auzit dar nici nu mi-a mai prescris-o vreodata..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

mandreac daac nu ai fierul facut printre analize, vezi ca mai mult ca sigur ai o hemograma..si te poti uita la hemoglobina daca e buna..sper sa nu vorbesc prostii dar eu care ma stiu din totdeauna cu anemie la fier, asa imi urmareau doctorii - valoarea hemoglobinei..min e 12 parca, iar eu peste 10 n-am avut niciodata nici cu tratament..vad ca si vlad m-a mostenit ca tot 10 o are, cred ca o sa-mi dea si pt el fier

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Lavi, asa a avut si Arsenie cand avea 5 luni,se vedeau cel mai bine dupa baie.. in 2-3 zile va trece...eu cred ca e o boala a copilariei.felicitari pt primii pasi!!

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


da dupa baie este facuta poza! ce boala a copil;ariei este asta de tine numai 2-3 zile???


mamica implinita cu 2 comori !!


asta http://acest topic este si pe site-ul Desprecopii/Rujeola-si-alte-boli-ale-copilariei/rubeola-pojarul-german_652

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

UFFF..si cand ziceam ca am scapat...a facut iar 39

I-am dat ibalgin+panadol...sa vad cum o fi...asta dupa ce i-am facut impachetari si nu i-a scazut deloc...din contra a crescut de la 38.8 la 39.
Cami,0.4 ml nu 4 ml de algocalmin,in conditiile care are deja aproape 10 kg.La noi nici algocalmin nici novocalmin si nici desitinul nu se dau la liber dar le-am gasit la prietene.
Mandreeac,Lavi,m-am incurcat in denumiri...stiu ce e una si ce e cealalta,multumesc
Va multumim pentru gandurile bune...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

miki maria a facut operatia: ti-as recomanda budimex dr dan gheorghe

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

lalely stiu ca am sarit toate cu gura pe tine dar de drag uite azi intamplator citind un articol m-am gandit la tine si drept urmare o sa-ti pun aici cateva randuri din articolul respectiv:
"Nu aratati in fata bebelusului prea mult interes pentru anumite lucruri, care se desfasoara zilnic si la care tineti neaparat, cum ar fi masa sau somnul.

Fiindca veti incuraja copilul sa se incapataneze si sa faca tocmai pe dos, de dragul provocarii sau pentru a va pedepsi, profitand in felul acesta de slabiciunile voastre.

Toate acestea duc in cele din urma la alterarea caracterului sau.
"

art complet il gasiti aici
http://www . utile copii . ro /articole/bebelusul-de-la-0-la-12-luni/bebelusul-la-8-luni/4691/

ps. stergeti voi toate spatiile ca altfel nu ma lasa sa-l pun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

miki maria a facut operatia: ti-as recomanda budimex dr dan gheorghe

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


multam.. sa vedem daca o facem la stat sau in privat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Lavi, incerc incarc pozele cu Arsenie la tine in album, ca sa vezi cum erau la el...noroc ca mi-a spus SOmeleac sa-l pozez atunci...dar nu le-am postat la acel moment pt ca mi se pare ca nu prea se mai vedeau deja...dar poate iti dai tu seama cam cum aratau

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"
\

multumesc frumos!
ai facut ceva special?? eu azi de ex i-am facut si baie si a fost si afara.
au iesit repede asa multe bubite?? lucas are doar pe burta si 2-3 pe frunte/dupa ureche.
bulanasele alea grasunici si scumpe ale lui arsenie


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

nu mai stiu ce sa mai fac nu mananca nimic nici macar lapte nu vrea.....daca s ar putea doar ceai si iaurt offff astazi a baut maxim 300 ml lapte/zi 120 gr fructe 140 gr legume cu iaurt si 1 iaurt dupa masa
pana cand o mai tine asa??????


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput