Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (65)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Yasmi ce frumosi sunt puiutii tai si seamana picatura rupta intre ei. Offfffff, eu nu stiu sa iti spun de la ce ar putea fi bubitele, dar clar e o boala a copilariei, Multa sanatate mami, Imi pare asa rau pentru voi.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011






nu sunt convinsa ca ar fi.
pot fi si de la caldura/temperatura.

lucas a icepus sa faca pasi in picioare in patut tinandu se de margine mergea de jur imprejur


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Bravo Lucas!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Suntem mult mai bine,a scazut sub 38 febra.
Ailed,nu le aveam pe toate dar stii cum e in Romania si mai ales intr-un oras mai mic...suni un prieten,in cazul meu pe nasa lui Raducu,care are si ea doi strumphi mici.
Cami,am fost la de azi si el mi-a recomandat tot ce v-am spus.
Antibiotic in nici un caz,cel putin trei zile sa vedem cum stam cu febra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

persi am citit ca ai fost LA MEDIC
da atunci nu aveai febra aia mare

Da vezi ca mai am o nelamurire
LA ALGOLCAMIN POATE TI-A ZIS 4 PICATURI
NU 4 ML CARE E F MULT
eu am dat antoniei asta vara 5 picaturi de pipeta de algolcamin
nicidecum atat de mult
DESITIN NU SE DA LA LIBER

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

DELIA sotu tine toate posturile
da eu am niste probleme grave de stomac si nu stiu dsaca voi mai putea tine vreodata
am mancat aseara cateva guri de varza
si am zis ca mor de durere de stomac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Ioanna nu inteleg: mananca bine fructele din cate inteleg (to blenduite?), dar la supica cum e - nu papa deloc? pana acum a papat supa? tu ce intelegi prin supa - clara, sau tot piure mai lichid? cu ce ai incercat? se zice ca daca ii plac fructele, merita sa pui chestii dulci si aromate (cartof dulce, dovleac, morcov...)
Andreea, acum am intrat ca am culcat puiul. Analiza se numeste Fier sau Sideremie (e acelasi lucru). Dar dupa cum s-a mai discutat, nu e nevoie de analiza ca un copil alaptat sa primeaza fier ca supliment. Se da Fier Haussman 50 mg/ml, si se da 1 pic/kg greutate (un copil de 8 kg - 8 pic/zi). Eu la 8.200 kg ii dau cam 6 pic/zi, nu ma agit sa dau 8... Se da pana la un an.
Lalely, iti doresc multa relaxare cu David! Stiu ca esti stresata cu problema cu rinichii, dar nu lasa asta sa influenteze totul, ca sa nu cresti un copilas stresat si timorat de boala! Trebuie sa te lupti sa fii tare pentru el . Si nu inteleg de ce tot zici ca e bolnav DIN CAUZA TA??? Nu exista asa ceva, doar nu tu ai facut sa fie bolnav, nici macar nu ai aceeasi boala sa zici ca a mostenit de la tine... Ca medic iti spun, e absurd sa gandesti asa... Cu papa, vroiam sa-ti mai dau un sfat: un bebe de varsta asta nu cred ca mai are nevoie cu adevarat sa pape tot la 2 ore. Ar putea fi doar alint, sau obisnuinta. In mod normal ar cam trebui sa aiba 5-6 mese pe zi, si noaptea hai 1-2 mese. Cred ca poti incerca sa-l mai amani cand ti se pare ca ii e foame, sa ii dai apa sau ceai sau suzi. In plus, trebuie sa interpretezi si smiorcaiala diferit: poate de fapt vrea sa doarma... La Petru sunt feluri diferite de plans, banuiesc ca si la alti copii...

Va pup pe toate


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Lavi, asa a avut si Arsenie cand avea 5 luni,se vedeau cel mai bine dupa baie.. in 2-3 zile va trece...eu cred ca e o boala a copilariei.felicitari pt primii pasi!!
Roxy, ce fain arati...dc nu te-as sti as spune ca nu maninci nimic toata ziuaVreau si eu asa
Strumpfi, bravo pt vointa. Eu nu m-am mai cantarit...dar nu cred ca am facut mare scofala...desi am dat-o pe varza si conopida crude...
Ally, bravo ca ai impartasit Duracellul/ochiosul. Noi suntem bine, am reusit sa terminam temele de vacantza. Mai avem o poezie si repetari la propozitii, silabe, sunete etc
Happy, La Mulltiiiiiiii Ani , draga noastra!!! Ti-am urat si pe fb
Persi, sanatate multa, sa treaca febra!
Andreea, Delia, pup copilasii sa se faca bine si succes la exudat Mariei. AS fi vrut si eu sa le fac analizele sapt asta c aa fost vacantza...si nu m-am invrednicit...
Mada, draga te imbratisez sa treaca starea.
Someleac, nu aveti gardul gata sau cum intra soarecii astia, mi-e tare scarba.
Cami, nu va lasa DUmnezeu pe voi, va fi ok fata, n-am nici un dubiu.
ALina06, bucuroasa de vesti de la voi!
Miki, tare si putere ca vad ca nu te mai linistesti si tu, draga de tine. AM vb cu mai multe mamici, se pare ca operatia de polipi e una usoara si cu rezultate bune.
Pisuc, multumim de sfaturi, Mereu m-am ferit de adrenalina asta cand mi-o prescriau dr-ii la aerosoli...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Lavi, asa a avut si Arsenie cand avea 5 luni,se vedeau cel mai bine dupa baie.. in 2-3 zile va trece...eu cred ca e o boala a copilariei.felicitari pt primii pasi!!

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


da dupa baie este facuta poza! ce boala a copil;ariei este asta de tine numai 2-3 zile???


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Lavi, asa a avut si Arsenie cand avea 5 luni,se vedeau cel mai bine dupa baie.. in 2-3 zile va trece...eu cred ca e o boala a copilariei.felicitari pt primii pasi!!




da dupa baie este facuta poza! ce boala a copil;ariei este asta de tine numai 2-3 zile???


mamica implinita cu 2 comori !!



mama mi-a spus ca e pojarel/rubeola...el se umpluse si pe fata, picioarele/mainile mai putin Au disparut in ordinea in care au aparut, intai trunchi apoi fata, apoi putinele de pe maini picioare. Cand i-am spus dritzei mi-a spus ca nu a fost rubeola, ca aceasta ar fi trebuit sa tina doar o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Lavi, incerc incarc pozele cu Arsenie la tine in album, ca sa vezi cum erau la el...noroc ca mi-a spus SOmeleac sa-l pozez atunci...dar nu le-am postat la acel moment pt ca mi se pare ca nu prea se mai vedeau deja...dar poate iti dai tu seama cam cum aratau

Mergi la inceput