Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(93)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Mai..da copii vostri fac multe chestii.
Edi nu face nimic..adica doar da pup cand ii cer si cand are el chef.
ii cer jucarii,mingea..nu ma baga in seama.
ii numesc toate jucariile din casa,tot ce vede in jur..ii repet..da nu ma baga in seama.
zice mama,tata,papa,baba,ghe-ghe,ei da..si atat.
eu sunt disperata dupa semnele astea,mai ales dupa ce am patit cu Cami. faza e ca ea intelegea absolut tot,da nu vroia sa comunice.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Simo, eu n-am cum sa ma astept sa recunoasca ceva in carti, din moment ce nu l-am lasat cu nici o carte in mana... I-am aratat o data albumul cu pozele lui. A infipt mana intr-o fila si mi-a facut praf doua poze (asta ca ziceam ca al meu n-a stricat). Carticele cartonaate n-am, alea normale le-ar face franjuri, revistele cu reclame gen Carefour nu stiu pe unde au umblat...
Mi-au placut cartile de plastic... Cred ca i-ar placea si lui... Pana atunci mai caut idei



World all details Wallpapers on view

"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

tunde sanatate multa
hai ca acush isi revine albastrel

simo si Robi e la fel, nu are rabdare sa i explic nik, ii arat diverse, vine repede ii trage o palma obiectului respectiv, apoi se pune in cur si rade si mai nou aplauda
Razvi e mai receptiv, sta studiaza, e atent la ce ii spun si uneori incearca si el sa faca ce ii arat eu, asta pana nu vine demolatorul si i zmulge jucaria din mana

cu cartile nu i chip sa le arat nik
Robi e fac hartie, tot rupe si baga n gura
o mesteca ca pe guma de mestecat

asa ca pana ajungem la carti colorate pe care sa nu le percepem ca papa, mai dureaza

ref la vorbit, Razvi leaga mama, tata, baba, dada, ghe ghe, chi chi, Frasu ciuciu, el e monosilabic

am rabdare, nu ma ingrijorez deocamdata

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Nici Alex nu prea face mare lucru, de vorbit vorbeste pe limba lui, rar cate un mama fara adresa...tata niciodata...
A invatat sa faca tai cu manuta cand ii spunem dar acum nu mai face de fiecare data doar cand are chef.
S facea cu capul nu-nu cand ii aratam noi, o vreme facea foarte des acum se face ca nu mai stie.
Chiar vorbeam cu sotul ca are pusee de inteligenta dar dupa un timp trec si uita ce stia.
Acum tot topaie, daca sar eu topaie si el si rade.
Nu vrea sa aplaude deloc.

Ia sa ma apuc si eu sa-i numesc animalele din carti, pana acum faceam sunetele pe care le scot, nu ma gandeam ca poate retine deja denumirile.
Carticele avem 4, unele cu melodii, altele cu diverse texturi, se joaca cu ele, le musca si vrea sa pape desenele, le baleste la greu...


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Sar'na Tunde! Maine ma duc sa pun banutii! Jos palaria in fata ta! Sanatate la Soniuc si bafta maine cu Mario! Sa fie totul bine!

Gata am culcat Piscotul ca mai devreme a dormit doar juma de ora, a fost foarte jucausa si zambareata in seara asta si m-a lasat sa spal vasele fara sa comenteze...m-am mirat:))...acu a dormit bustean langa mine...v-am zis ca azi noapte m-am trezit cu ea in coastele mele, lipita de mine

Ma bag si io la o nevasta disperata!

PS: Cred ca luna asta e compromisa cu concursul, ca prea a luat avans Justin, o sa mai vedem, va astept in continuare la votat totusi. Nu ne lasam, nu-i asa fetele?

Pup.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

hai sonia, sa te faci bine repede, sanatate!! tunde, da' nu ti-au spus la spital ce ar putea avea?
sanatate edu!

carticele: noi am avut 2 cand am plecat, in august, atunci nu prezentau interes; acum le studiaza; sunt de-alea cu coperti groase, de carton, luate de la libraria de cartier; au costat 10 ron fiecare,au cate 8-10 file si sunt una cu animale si una cu fructe. bineinteles ca le-a ros pe toate colturile si marginile, acum am primit unele noi, tre sa ne obisnuim cu ele, tot cele vechi sunt preferate.
aici am vazut cu 9,95 eur

hai ca am scris juma de ora, m-a chemat de 3 ori cu urlete crunte, nici tzitzi nu m-a scos din impas, i-am servit o camilia.
fetele care ati mai dat camilia, cate putem da pe zi si cate zile la rand? eu cred ca am dat o cutie in 2 sapt, o singura data i-am dat 3 pe zi..

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Tunde, bafta. Si pupam pisoii sa se faca bine



World all details Wallpapers on view

"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Ce multe fac bebeii vostri!!! ce frumos, abia astept si eu.

Noi nu facem prea multe, chiar nu prea facem, in afara de stat in fundulet si ros tot ce e la indemana, nu ne miscam deloc. Mersul de-a busilea e o tarare de fapt cu mari eforturi, si se intampla doar in pat si doar in pielea goala, nu ne place pe parchet o fi rece si tare. Si de vb nimic, a ba da zicem "am am am "catre catei pe strada. Deci frumos ptr primele ne-cuvinte cu adresa:).

Carti doar roadem/rupem, nu reusim sa citim nimica.

Maine aicea e liber, ziua Austriei, ne ducem la niste parada:), chiar radeam ca oare ce armata/armament or avea si ei. Trecut glorios este dar prezent?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Neata si o cafea maaare!!

La multi ani Dumitrilor, Dumitritelor!

La multe lunite Rebecca, Razvan si Robert, Sofia, Miruna, Felix si Andrei!!

Eu nu i-am dat nimic ptr dinti, am lasat in grija mamei natura si a fost bine pana acum.
Monica, ce precoce fetita ai! sa-ti traiasca!

Eu vreau tot in America latina...cine da biletele??

Sunt treaza de la 6, mandra mea era fresh .
Multa sanatate bebeilor bolnaviori!!

O zi cat mai buna!
PS mai revin daca-mi aduc aminte ceva.

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Si aici aveti linkul cu danga langa...( lasati-ma sa ma laud ca-l cunosc personal pe Zamfirescu, chiar am stat la masa cu el la nunta cumnatei lui, e super tipul, ff glumet si de treaba)

http://www.youtube.com/watch?v=WlXk6Bj4T0Q


AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput