Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(93)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Cam aluneca ele, mai ales pe parket. Al meu insa se tinea bine, bine, pana ajungea pana in perete sau in calorifer. Adica mergea repede dupa el. Oricum sunt roti din cauciuc ale noastre, deci nu aluneca chiar ca pe derdelus, se infraneaza cumva singure. Noi nu am avut prea multe accidente. Si au si frana, le poti opri, numai sa stea sa se joace la melodii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Buna seara!

Simo, walker de genul asta avem si noi. Inca nu-l foloseste pentru mers, doar da in clape. Insa mie nu mi se pare sigur pentru perioada asta cand incep sa mearga pentru ca se duce si tot duce....Mai ales pe gresie.

Al meu tot mucios. Aveti idee de cate ori pot folosi BB pe zi? Ca mi-e frica sa nu-i ranesc nasucu, mucoasa nazala de fapt. Nici nu mai suporta serul, s-a iritat...

Doloress, frumoasa poza. Si pe mine ma trec fiori de cate ori imi amintesc de cat de mic era la nastere. Si de perfuzii, de venele alea mici care se mai sparsesera...uhh...Dar au crescut

Am observat ca si al meu inteege o mutime de chestii. Adica, de exempu, daca ii zic "ia uite cine e a usa" se intoarce spre usa. Si altele asemenea. Uite, n-am incercat cu jucariile, dar e o idee f. buna.

Multumiri pentru idei de jucarii, ca m-am tot uitat pe net dupa ceva potrivit si n-am ales nimic.





Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

simo walker nu e ala de la vtech sau e alt model? la noi cat costa?
cel de la vtech am inteles ca intr-adevar aluneca dar se blocheaza rotile deci nu-s probleme. si eu am in plan sa il iau

ppsic la partea de blog eu sunt varza, nu am facut nici o setare noua, cred ca au schimbat astia de la blogspot ceva de apar asa. pur si simplu am facut un post nou, bagat poze si asta e. ia sa incerci sa vezi dc merge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Eu pe asta il am http://www.amazon.de/VTech-Baby-80-061764-Spiel--Laufwagen/dp/B000OIOITM/ref=sr_1_6?s=baby&ie=UTF8&qid=1319571740&sr=1-6
N-are nici o frana. Doar peretele, daca se tine bine, cum zicea Doloress.

Edit: Sau n-oi fi descoperit eu ca se blocheaza rotile.


Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Citat:
citat din mesajul lui Doloress

Cam aluneca ele, mai ales pe parket. Al meu insa se tinea bine, bine, pana ajungea pana in perete sau in calorifer. Adica mergea repede dupa el. Oricum sunt roti din cauciuc ale noastre, deci nu aluneca chiar ca pe derdelus, se infraneaza cumva singure. Noi nu am avut prea multe accidente. Si au si frana, le poti opri, numai sa stea sa se joace la melodii.




am inteles.
edi oricum e ff atent de ce se prinde,daca simte ca aluneca imediat se retrage..daca deschide un sertar din greseala,il inchide incet sa nu isi piara echilibrul si pleaca de acolo. e fricos.
maine ma ocup de comanda.

ma duc la nani.
a plans iar Edi mult inainte sa adoarma,a facut si kk cam moale de doua ori..se vede ca totusi burtica il supara iar,nu dintii.
cred ca de la mere de obicei le fierbeam putin inainte,ieri si azi i-am dat crude amestecate cu alte fructe. nu ii mai dau deloc si sa vad cum e.

Cu Tunde am vb azi,Soniuca tot bolnavioara,nu vrea sa pape,era suparata.
hai sa incurajam Soniucul sa se faca repede bine,sa stea si mami mai linistita.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Zumzu,e primii pasi vtech,cam 230 ron costa.
de la chipolino este unul aprox la fel,aceiasi forma..ala e intre 120-140 ron.
fisher price mai au cateva modele asemanatoare.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Eu pe cel de la Vtech l-am luat de pe amazon.de. Transportul a fost 11 eur. Si chiar si asa tot mai ieftin decat de aici.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Buna
Am intrat fulger sa va spun
-Piscotel total 57
-Buni Lenuta.total 280
-Deea_Sav..total 40
-Lucia total 82
Colet expediat


DESPRE NOI
Sonia a fost f nasol azi dimineata..varsaturi,diaree,febra..era bleaga.Am fugit cu Ea la urgenta..mai face temperatura..Nu lichide,nu papa,nu tzatza
Vroiau sa ne interneze..am refuzat..
Slava Domnului de dupamasa si-a mai revenit un pic..acu papa mai bine..a inceput sa se lege si kakutzul..
Maine suntem programati cu Mario la Mures..daca e totul in regula mergem
Contul va trimit PM,\\nOAPTE BUNA


PS;ATI AVUT LIMBARNITA ASTAZI..nu stiu cand ma recuperez cu cetitul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Da, da chiar ati avut limbarnita azi.
Tunde multa sanatate Soniei . Si multumesc pentru colet, cu bebelusa bolnava ai reusit sa ti faci timp si pentru noi. Esti mare mamico .

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Bunicuto!..contul pot trimite PM Laviniei?..sau il mai aveti?
Simo;multumim pt gandurile bune


Mergi la inceput