Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(93)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Vai, m-ati ucis cu Imaginarium! Le vreau pe toate!! De unde sa le iau, ca noi nu avem magazin la Cluj si vad ca nu se poate comanda de pe site... Sau poate nu m-am uitat eu bine? Sunt rupta de somn, de oboseala, de... mama ei de treaba!

In alta ordine de idei, ce imi mai inveseleste ziua (dupa voi ): faptul ca pe instrumentele de plata de care ma mai izbesc la lucru se duc unele termene pana in decembrie. Si cand completez o data din asta, imi dau seama ca vin Sarbatorile!!


Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Buna dimineata la amiaza.

Stand si meditand aseara, mi-am adus aminte ce i-ar trebui lui Stef, asta ca sa usurez munca mamicii-Mos Craciun pt noi. De vreo 2 luni ma tot tin sa-i iau manere pt biberoanele de la Avent, dar de fiecare data uit. Asa ca asta vrem noi.

Carmen as veni eu. Iti sau un rasp pana maine seara. Daca nu se ofera nimeni pana atunci.

Vasilasanita mie mi se par drepte, dar eu nu sunt de specialitate. E un dulcel puiul tau. Si e si tizul puiului meu.

Andutza ce ai mama cu greselile. Si eu mai gresesc, imi dau seama dupa ce am postat, dar asa las, nu am chef sa corectez. M-am cam obisnuit cu greselile gramaticale ale unora. Daca si la tv se vorbeste cu "gradele este scazute inca"(asta e de ma meteo ProTV) ce mai vrei?

Monika stiu cam care e sentimentul. Am o prietena care tot timpul isi compara fetita cu Stef. Fetita ei e cu 3 sapt mai mica. Tot timpul ma intreaba ce mai face Stef nou, cate kg mai are. Intr-o vreme avea placerea sa zica ca fetita ei e mai grasa decat Stef, desi se vedea clar ca nu are greutatea pe care o zice. Asta e. Oricum nu poti compara copii de acelasi sex nascuti odata de aceeasi mama(de exemplu motanii Mirelei).

Pupici la lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

anka zi si mie plsss, eu am mai intrebat,poate mi-ai raspuns ,poate am uitat eu
ce fel de sedinte faci de in 3 esti gata? (am facut si eu multeee sedinte cu laser/lumina pulsatorie dar degeaba..tot creste)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Mai..am pus doua ciorbe la foc,acu frec la un spanac aci si i-ar v-ati pus pe ras si scris.

Monica..pupicei la voi. da,este o atmosfera placuta la noi,excpetant momentele mele de nebunie si crizat cand tip la toata lumea.
de ex : ii tineam morala lui Cami,de ce trebuie sa invete,de ce trebuie sa mearga la scoala,ce inseamna serviciul,banii,cum sa reusesti..de fata cu Edi si Adi in bucatarie. Edi statea ca sefu la masa lui de mancat,Adi manca alune..Cami cu ochii beliti la mine.
cred ca am vb putin mai tare putin ca la um mom dat Edi se uita foarte mirat la mine..si ii zic ''tu ce te uiti ma? baga la cap aci ce spun,ca si trebe sa muncesti,la 18 ani plecati de aci,munciti,sa stiti ce-i greul..nu va tin eu toata viata..eeeiii,comedie!!!!''

Cami s-a pus pe ras,Adi s-a innecat cu alunele,Edi facea bravo-bravo si radea.
kkt..s-a ales prafu de pledoaria mea


EDIT : Andutza,tu esti de vina pentru cum scriu eu
de ce dracu am scris ''i-ar'' nu stiu :))) dar sigur tu esti de vina ca acu mai si observ cand scriu gresit din graba..macar nu vedeam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Ziki, eu sunt acolo unde esti tu, ca sa o zic romaneste. Poate cu mici diferente (ca eu vreau sa merg la lucru-pentru confortul meu psihic si nu vreau-pentru a nu pierde perioada asta din viata Mirunei, astea doua impletite armonios cu ratiunile financiare), dar tot acolo sunt. Uneori as vrea sa ma oblige cineva sa fac intr-un fel sau altul.
N-am nicio viata, pur si simplu. Nu ma pot bucura pentru mine din cauza sentimentelor de vinovatie, nu m-as putea bucura de Miruna din cauza blazarii in care as intra. Ma uit seara la Miru si plang ca proasta in porumb. Din afara, totul poate parea simplu de rezolvat. Insa in interiorul meu e o furtuna in pustiu care o afecteaza cu siguranta mai tare pe Miruna decat daca mi-as asuma, cu adevarat, deciziile.
In general treaba asta curge lin, spre nicaieri. Uneori, cum e azi, dau cu caciula de pamant.
(Se vede ca azi nu prea am de lucru, nu? )

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

sa-ti zic sau sa-ti fac un bine si sa nu-ti zic?
poti sa faci comenzi telefonice


later edit:pt andutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Citat:
citat din mesajul lui Shines

Mai..am pus doua ciorbe la foc,acu frec la un spanac aci si i-ar v-ati pus pe ras si scris.

Monica..pupicei la voi. da,este o atmosfera placuta la noi,excpetant momentele mele de nebunie si crizat cand tip la toata lumea.
de ex : ii tineam morala lui Cami,de ce trebuie sa invete,de ce trebuie sa mearga la scoala,ce inseamna serviciul,banii,cum sa reusesti..de fata cu Edi si Adi in bucatarie. Edi statea ca sefu la masa lui de mancat,Adi manca alune..Cami cu ochii beliti la mine.
cred ca am vb putin mai tare putin ca la um mom dat Edi se uita foarte mirat la mine..si ii zic ''tu ce te uiti ma? baga la cap aci ce spun,ca si trebe sa muncesti,la 18 ani plecati de aci,munciti,sa stiti ce-i greul..nu va tin eu toata viata..eeeiii,comedie!!!!''

Cami s-a pus pe ras,Adi s-a innecat cu alunele,Edi facea bravo-bravo si radea.
kkt..s-a ales prafu de pledoaria mea


EDIT : Andutza,tu esti de vina pentru cum scriu eu
de ce dracu am scris ''i-ar'' nu stiu :))) dar sigur tu esti de vina ca acu mai si observ cand scriu gresit din graba..macar nu vedeam

'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'


Stiu ca e de rasu'-plansu', dar eu rad de cum povestesti!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Citat:
citat din mesajul lui zumzu

sa-ti zic sau sa-ti fac un bine si sa nu-ti zic?
poti sa faci comenzi telefonice

Mamica de Darius Alexandru 2.01.2011
http://photosbynicoleta.blogspot.com


later edit:pt andutza


Multumesc ca m-ai luminat!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

fetele care ati inceput munca: nu e program de 6 ore pana cand face bubu 2 ani?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Zumzu, ceva de genul stiu si eu... La mine a fost intelegere intre mine si sefa pentru 6 ore, deci nu stiu sa iti zic cum e legea, de fapt.

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput