Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(93)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Mamici specializate in alergii, ajutor...
Acum cateva minute ma striga sotul de urgenta, tocmai ce schimba un scutecel la strumf si e toata plina de niste pete rosii si cu besicute..
In urma cu aproximativ o ora am schimbat-o eu de scutec si de body, era foarte ok. Intre timp a baut un bibe de laptic si i-am dat o bucatica de mango..Mango papa de mult si fara reactii ciudate...
Are pete doar pe unde a fost body, in mod special sub brate dar si pe zona elasticului de la scutec...
I-am facut o baita rapida, am schimbat-o de hainute si pare sa-i treaca. Burtica e aproape normala acum (deja e jum de ora mai tarziu de cand am inceput sa scriu)
Sotul zice ca a schimbat detergentul, si asta o fi...off toate dau peste noi asa deodata ...

Ea nu pare sa fie deranjata, o tin sub observatie, si normal maine spal tot din nou...
Dar... ar putea fi altceva?? Ceva anume ce trebuie sa urmaresc???



Diana & Adeline
Dear baby
Cutia cu surprize

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

ppisic, nush ce sa zic, in afara de faptul ca eu, de cand s-a nascut a mea, dupa programul normal de spalare a hainutzelor ei, mai pun un ciclu suplimentar de clatire si stoarcere..
poate au alte mamici vreo idee..
ah, vezi pe cutia de LP, sa nu fie expirat

of, si cu febra, si cu iritatie.. biata de ea! sanatate!

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

buna seara fetelor !

in sfarsit au plecat si cumnatii mei acasa la ei in Cipru am ramas doar noi 3 !

Multa sanatate puiutilor bolnavi
ppisic nu stiu ce sa iti zic dar daca ea se simte ok nu plange...si al meu a avut o alergie urata in zona pampersului care a trecut cu baneocin. sanatate
deea esti o draguta, dar de cand am nascut am un unguent pe baza de plante care a mers super bine si l-am gasit ieri ! ma dau cu el si ma simt mai bine.
luciact deci si tu esti cu rana la titi...aoleu ce nasol e. ii dau ii dau ... nu vreau sa scada productia, maj ales ca e titi cu cel mai mult lapte.
simo imi pare rau pt masinuta ta...sper sa rezolvati problema cat mai ieftin...4000 de ron e super mult.
roxx la noi nu cred ca e cazul...sa se laude cineva prea mult...sau sa fie cineva in depresie. INCA ! si sper sa nu se ajunga la asa ceva.

madalina si al meu e jale cu putza...daca nu da cu tot ce prinde in ea si in outza. in cada ia sticla de sampon in maini si da cu putere in dansa. nu stiu cum de nu-l doare. oricum e fascinat de vreo luna de cand si-a descoperit sexul. dar pe mine nu ma deranjeaza , ba chiar ma amuza !

M-ati bagat si pe mine in boala cu imaginarium ! si presimt o cheltuiala in curand . am stat vreo ora aseara uitandu-ma dupa diverse

Pufuleti nu i-am dat si nici nu ii voi da . prefer rondelele de la organiz sau biscuiti pt bebei.

SZ ai vostri bebei au avut gaze de la dovleac ? eu i-am fact atunci supa crema de dovleac si ce mi-a ramas am pus la borcanele in congelator si am dezghetat si i-am dat vreo 3 zile la rand combinata cu pui /ou /etc ! si de 3 zile se trezeste urland si da basini muuuulte si pangeeeee tare. azi mi-a picat fisa cu dovleacul.

nu mai stiu ce vroiam sa ii zic si cui vroiam sa ii mai raspund, oricum pup toate "comoarele"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Buna seara.. zicem mersi de gandurile bune!

In legatura cu banutii...multumesc frumos..am sa scot un extras vineri sa vad ce si cum..ca m-am incurcat rau..demultasa pot sa ma verific daca ma uit pe hartia de la banca

Bunicutzo;am sa va necajesc Eu in Canada!ma apuc de adunat dolari
Am invatat sa fac multe lucruri rapid si bine
-cum ar fi
-sa -mi fac unghiile in masina la 120 km/h..pe bancheta din spate-iese senzational cand prinzi rosu la semafor
-sa mananc si ciorba si fel doi in 2 minute stand in picioare
-sa ajung la performanta sa nu ma spal pe cap timp de 8 zile
-sa fac dus numai dimineata ca seara pic lata in pat
-si multe altele

Missmj;sfarcul tau ma preocupa si pe mine..deoarece musca fifi ...nu gluma..
si mai nou stiti cum suge?supt..facut o tura prin pat..venit la mama ,tras din tzatz..facut alta tura..ma exaspereaza..imi intinde tzatza la juma de metru..o sa raman cu neste tzatze de capra

Magnetism;ce ma enervezi tu!cate locuri superbe...Eu sunt plimbareata dar mister B nu prea..De cate ori am fost in strainaturi am organizat Eu ca surpriza pe banii mei
Vazut Parisul/Roma/Budapesta -de 400 de ori/
Vacante in Antalya,Croatia si Bulgaria..
Mi-ar place tare mult sa merg In Tenerife,Cuba,Sa vad turnurile din Petronas,Monte Carlo..offf multe si frumoase..poate ne ajuta DD.

Despre;fata mea..nu face mare lucru..zice tata...mama..papa..baba..dar nu la adresa..pentru mine e suficient..nici cu evolutia lui Mario nu o pot compara..pt ca am uitata..ce si cand a facut..aaaaa..si mananca la hartie mai ceva ca motanul Robi

Simo;te supraestimezi in privinta capacitatii tale..mie nu-mi plac chestiile cu palpitatii si rau..stiu despre ce vorbesti...am avut senzatii asemanatoare de multe ori..+BUZE AMORTITE..nu-i bine.
E de minune cand ai ajutor in casa

Acu despre ziua de azi

Nu ma mai duc in deplasare numai cand implineste fii-mea 2 ani!
Mi-a urlat o gramada..Eu transpiram ca o iapa..Nu vroia sa papae nimic..mi-a varsat pe masina..Cand am ajuns acasa pe la 9 dintrodata s-a facut fresh..Nu-i place la drum..clar!
E mai bine..dar nu prea mananca..ii mai dau prfauri si maine+regim

Mario cica e la fel..nu i-a schimbat tratamentul..ne vedem la sf anului..
Inca nu s-a descoperit ce fel de epilepsie are..
nu stim
Sper doar sa-i treaca cum creste..la Scoala i-au dat porecla Critz fara blitz.
E sensibil la lumina si nu e recomandat sa-i faca poza cu blitzul..Copiii sunt rautaciosi uneori..Tare m-am suparat cand mi-a spus.Am rugat-o pe dna invatatoare sa nu spuna la dl fotograf acest lucru fata de copii ..vad ca nu m-a bagat in seama.Nu vreau sa se simta ca un ciudat fata de ceilalti

offf ce m-am lungit

In legatura cu cremele
au Weleda
cr zi/noapte din Iris/Rodie/Wild R.-.ALA CU 5 LEI
ulei pt masaj..100ml 20 de lei..nu am cump nici una ca asta mi se pare scump..nu stiu pretul real
-ulei rodie 9 lei
-lotiune baie levantica..mare 15 lei
-set creme bebelusi 5 lei{parca 3 chestii are in cutie}
-sampon bebe la tub 1,50 lei
si nu mai stiu ce..fug sa ma culc ca mi se inchid ochii

Gabiiiiiiiiiiiiii!hai cu pixul rosu peste mine..nu mai stiu sa scriu corect..si me dor de postarile tale




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Hey!
Scriu si eu repede-repede ca sa nu iau absenta.
Din amintiri: Tunde mai stii cand radeai de mine cand povesteam ca P de cand merge de-a busilea trage de tzitzi si vrea sa plece cu ea? Hi-hi... alta data sa nu mai faci asa...
Multa sanatate Soniei!
Ai PM~!

Si pe mine m-a muscat de vreo 2 ori de am zis ca ma urc pe pereti si ca il si intarc ca nu mai puteam de durere. Vad ca nu a mai facut-o... vedem pana cand!
P.S. Vezi Carmen cata lume s-a gandit la sfarcul tau... ?!?

Antemergator avem si noi. Cand P nu mergea bine si nu avea catusi de cat control ne gnadeam... "ce jucarie de kkt, sa nu aibe ea un sistem de franare ceva..." si am vazut un filmulet pe youtube cu un bebe care se da cu unul si care il manevreaza f bine. Atunci mi se parea de domeniul fantasticului (acum vreo luna), acum merge si el, se opreste singur (nu doar in perete), dar tot mai vrea sa-l tina cineva cu o mana de manuta lui si el cu cealata sa "conduca". Daca nimeni nu vrea se incumeta si singur, dar mai greut. Si eu il recomand!

Ppisic va dorim si voua insanatosire grabnica. Despre iritatie... oare nu poate face si de la temperatura?

La noi nu se joaca cu putza (inca), dar stiu ca Tudor de Angie o facea de asta vara de cand eram la mare (sa nu se supere Tudor ca i-am divulgat secretul da?). Si nici e "violent" cum descrii tu Mada... probabil e o faza doar!

Angie pup micutul Tudor. Si pe noi ne mai chinuie o urma de muci cu care defilam de vreo saptamana (dar i-am ignorat). I-am dat Oscilo, ser si scos cu pompita ca BB face crize de isterie cand o vede.
Nu-i da aiurea nurofen/ \panadol - sfatul meu.
Calma, ca va fi bine.
Este greu (stiu asta) dar e cel mai bine asa~!

Ultima jucarie achizitionata este: http://www.toybox.ro/jucarie-surpriza-formelor-de-biscuiti.htm (mi-e lene sa ascund link) si ii place!

Ma retrag usor ca mi-e putin somnic (ar cam trebui la ora asta matinala). Am gatit pentru toti supica cu taieti si mazare cu carnita de pui, bineinteles fara sare.

Mirela arunca si la mine reteta cu linte ca si eu am luat o punga si stau cu ea in dulap aiurea.

Somnic usor sa aveti.

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

tunde of mami prin cate treci tu cu SuperMario...o sa fie bine pana la urma , o sa vezi, Doamne ajuta ! te pup si te imbratisez cu drag !
angie pup baschetbalistul mucios. sa stii ca mie mi-a zis stanciu sa ii dau sinupret si vibrocil pt muci . ai incercat ? la noi a mers, si de cand ii dau si first defense nu a mai facut deloc muci si am iesit cu el si pe vant. multa sanatate.

eu de fapt am intrat sa va intreb care sunteti libera sambata...asa o ora...sa veniti cu mine la sala. am dreptul sa iau un invitat cu mine, intrare libera. putem merge la kangoo la 11 sau la spinning la 12 ,zumba la 13... cine se baga ???!!!

noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Neata!



am dormit mai bine.

Tunde,a pus sotul ieri banii pe la 1. multumesc inca o data pentru pachetel frumos
Cu oboseala,nu am incotro,nu am ajutor,nu am cautat si nici nu vreau deocamdata.
am zile mai pline,zile in care lenevesc..deci se compenseaza putin.

M-au enervat si pe mine cei de la serviciu aseara de imi venea sa urlu de nervi,nici acum nu mi-am revenit. astept ziua in care ma va suna sefa sa ma intorc la birou,sa ii comunic frumos si diplomat ca nu ma mai vede,mi-au ajuns anii de munca,laude..iar dupa ce am plecat nu am mai fost buna,doar pentru ca am vrut sa am un copil,o viata..viata pe cate ea nu o va avea vreodata.pfff,cate as mai spune.

ma duc la cafea si revin.

aaa..Edi e tare caraghios cu putza,se prinde asa cu amandoua manutele de ce are pe acolo si pe urma isi trage mainile si se uita asa in ele..sa vada ce a prins si cu ce a ramas in mana. dar nu e asa violent,probabil simte cand il doare.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Mneata si de la noi!
bag o - doua-10 cu voi, in ultima vreme sunt grozav de obosita dimineata la trezire...

ma duc sa va citesc din urma.

LA MULTI ANI FRUMOSI si multe lunite inainte sarbatoritilor zilei!

va doresc o zi frumoasa!

ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata si inca o tura de si de la mine

mada, zumzu, vreau si eu linkul ala

la mine Razvan e fan tras de putza, il las in treaba lui, o sa i treaca

tunde sanatate multa la puiuti si tie, ca daca mai alergi asa o sa ma pui sa ti rezerv una bucata loc in camera la periculosi

irinuka uite reteta
o ceapa mica, 2 morcovi, un ardei capia, 2 rosii mici si vreo 100-150 g de linte.....am pus intr o craticioara o lingura de ulei de masline si putina apa si apoi am pus ceapa, morcovul si ardeiul, dupa ce au fiert am pus si lintea care era deja hidratata si dupa ce le am mai fiert si pe astea vreo 15 minute am pus rosiile taiate bucatele, inca 15 min la fiert si la final am pus un pic de cimbru, busuioc si o frunza de dafin.....miroase ca o fasolica,

sa avem o zi buna buna

ps: azi putem spala?

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Buna dimineata!
E un fenomen pt mine sa scriu la ora asta.
SAnatate multa Tunde la copilasi.
Am pus aici poze sa va dati cu parerea, daca vi se pare bebelasul meu cracanat, sau doar dr vede ca eu nu vad. https://picasaweb.google.com/105691401478567382545/Vasilasanita02?authkey=Gv1sRgCLKIzYKIjtXakwE#5668037856902681330
Eu am o obsesie de cateva zile pe chestia asta.

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput