Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(61)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

adishor, mersi mult de oferta, este tentanta, mai ales port bebeurile alea, dar sotul zice sa las sa le dai cuiva care chiar are nevoie, ca zice ca noi ne vom descurca pana la urma chiar dc urmeaza cheltuieli mari

eu eram hotarata sa ma externez azi, dar doctorul nu a vrut deloc, mai stau un pic, sincer sper a nasc cat mai repede, chiar dc doctorul vrea cat mai tarziu si sper sa rezist in salon ca dc ma duc la rezerva platita falimentez innainte sa le nasc, si nu le-am cum nimic, decat niste hainute

33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

Anna, ti-am trimis un email. Imi aduc aminte cum eram si eu acum 1 an... numaram saptamanile, O sa vezi ce frumos este. Si greu.

Amy2012, am incercat sa-ti scriu un mesaj privat, pe contul tau, dar nu era activat. Esti din Timisoara, nu? eu sunt in Bucuresti..

Suntem bine, cu exceptia faptului ca amandoua fetele sunt racite si ca am avut o saptamana grea dinti, raceli, tuse, fitze cu cornitze.

Porumbitzele sunt dragalase si ma fac sa uit greul.

cu drag, Adishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

La multi ani Puficelor!

33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

adishor nu am primit mesajul, poate dureaza ceva

33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2apples spune:

buna tuturor, apar si eu, mai rar:) Vreau si eu colac de inot pt bebelusi:) cum fac? mai avem cateva zile si facem 5 luni, copiii sunt f draguti, mai putin faptul ca baietelul tot nu doarme noaptea, mai deloc, deja m-am resemnat, dupa 23-00 il iau cu mine in pat, ca nu se mai poate altfel. doarme tinut de ambele maini, iar de pe la 2 noaptea pana pe la 5 se tot foieste cu ochii inchisi. Arunca din cap, din picioare... cam asa. daca ii dau drumul uneia din maini se trezeste plangand, se trage de ochi, urechi.. deci nu am somn..
In rest, sunt doar pe lapte praf, deci vom incepe diversificarea, sunt cam confuza si aici..
Cam atat. Tin pumnii viitoarelor mamici cu gemeni. Si la mine s-a vazut din prima ecografie ca sunt saculeti diferiti, la distanta unul fata de altul. Va citesc mereu, inca dinainte de nastere, am avut de invatat:) Poate imi spuneti si cu diversificarea cate ceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

anna_a, nu ai activat pm-ul.Intra la profil personal->mesaje private si vezi acolo unde ai optiunea de activare a mesageriei private.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Buna dimineata,
2apples: si la noi este cam la fel cu baiatul. am niste nopti...dar sa zicem acum ca-s din cauza ca e infundat si ii ies dintisorii. oricum maine ma duc oleaca cu ei la doctor sa-i vada si sa mai intreb si eu cate ceva. despre diversificare pot sa-ti trimit pe mail planul de diversificare pe care l-am primit eu de la dr mea. este destul de detaliat si m-a ajutat mult. trimite-mi pm cu adresa ta si-ti trimit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Sugubina, La multi ani pt fetite, sa fiti sanatoase si sa va bucurati de tot ce-i mai frumos in viata!
Alma, bine ai venit! Si la mine s-a vazut de la inceput ca sunt doi saci, iar pe la 20 de sapt, medicul mi-a spus sexul si s-a constatat ca nu sunt gemeni identici.
Anna, iti doresc multa rabdare, mai ai putin. Si eu am fost ieri la medic si mi-a recomandat repaus total, iar in sapt 35 ma interneaza si cum scria si Roxxy, si eu prefer sa fiu sub nasul lor, decat sa apara complicatii si sa ajungem prea tarziu la spital. Pana la urma eu cred ca mai bine stam noi burticutele cuminti acum, chiar in spital, dar puiutii sa fie bine, decat sa patimim dupa nastere cu ei pe la incubator sau mai stiu eu ce…
Adipapazi, ce fain i-ai scris almei despre evaluarea prealabila facuta de Sus!


Ana, mami de Darius('05) si Sara('07) si 30+ cu

https://picasaweb.google.com/117260797393410259869/Anahadasa#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Cucul buna!

Fetele multumim frumos de urari! va pupez!

alma_alma bine ai venit printre noi! sa te ajute Dumnezeu sa tii sarcina caat mai mult!. Daca la 7s nu a vazut ca sunt separati se pare ca ai dinaia identici. La urmatoarea eco ramane sa vedeti daca au fiecare sacu lor sau sunt intr-un sac. Asa e e mai bine sa fie fiecare in sacu lui. Cele monoamniotice sunt destul de rare.

La mine la 5s nu s-a vazut DECAT UNu!! la 9s urmatoarea eco s-au vazut doo. Si a inceput minunea.

adi nu am parasit incintaaa! sunt aicisea trup si sulfet!
Am facut tort diplomat ca sa pot da si la Pufoaice, cu frusca naturala. Le-am dat si lor si ar mai fi vrut da ne-am oprit si am sucificat cu iaurt la timp. Sunt tare fomisteeee.
Monas poate facem treaba organizat odata cu mitinguirea..Da si tu PM ceva.

anna_a uaau in 35s ai ajuns! super sa ii tii si mai bine! Si tu ai diferenta vad..Da sa nu te increzi total poti avea Mari SURPRIZE la nastere.
las ca face bine ca te tine la spt dc ai col deschis.

AMY2012 uaau ai luat super putin in greutate pt doi pui bravo!

2apples colac de bebe gasesti la Dragonu Rosu are cu 7lei.

Dragele mele va prezint in premiera BLOGUL PUFICELOR Mara si ILinca. Scriu de ceva vreme la el da nu l-am publicat niciodata, deh ma stiti cam timida
http://sugubina.blogspot.com/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

sugu, cum faci tort pt pufe?
ai mei ma supara cu masa, adica ioakim. papa LP foarte bine, dimi 270-300, seara 300-350. la 9 fructe (cam 200g) cu branza, la 14 o banana cu carne sau cu legume(alternativ), la 6 juma de iaurt (sau cam 100 g maxim) cu juma de banana si cereale 1-2 masuri. ma supara faza cu legumele. nu ii place nimic, absolut nimic, nici cu smantana, nici cu iaurt/br fagarash/almette/paine/acru/dulce/paste/piure nimic.regele bananelor!

Mergi la inceput