Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (64)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

buna mamici
am incercat sa mai adaug si eu niste foto dar nu am reusit asa ca am sters tot albumu si nu mai stiu sa fac altu. daca vreouna din voi e draguta s vrea sa ma ajute....
multumesc muuult


ooofff ce de bebei bolnaviori sa treaca repede la toti. si al meu de sambata mi-a tot facut febra. aseara a avut cel mai mult 39,1.
am fost ieri la dr si cica e otita...hmmm nu cred. eu cred ca e de la dinti dar ma rog daca ea asa a zis...nu are nici un dintisor dar e super umflat jos in stanga.

ooff e tare marait vrea numai in brate. azi deocamdata nu a mai facut febra sper sa nu revina nici pe seara.

va pooop


mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Lalely nu dispera, sigur va papa pana la urma. Lasa-l cateva zile nu-l mai stresa si incepi de la capat cand mai uita. Sau incepi cu cereale cum au incercat si alte fete carora nu prea le-au mancat puiutii. Daca pana ati fost la spital a mancat de toate atunci n-are nici o legatura cu fructele. Si daca nu mananca pireul ala din care a zburat orice urma de vitamina ce? Important e ca mananca fructele proaspete, alea-s baza mai ales peste iarna. Hai nu-ti mai fa probleme ca inca e micut. Eu cred ca tu esti foarte stresata si obosita. Cere ajutor la cineva sa te odihnesti.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

aaa laley stai linistita cu diversificarea. nici al meu nu mai vrea sa m,anance mai nimic fara sa fie pacalit in schimb tztzi nu refuza niciodata. deci al meu nu papa nici fructe nici legume fara a fi pacalit. la inceputu diversificarii papa ff bine de amandoua acu nu mai.

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Lallely,incerc mai tarziu ca acum imi merge netul foarteee greu din cauza vremii.Ploua cu galeata de 2 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Neatza fetelor?

Madutza Panadol, Stodal doar o luna???????? Si eu m-am tot uitat aseara sa vad ce scrie, dar nu am gasit pe nicaieri sa scrie pe cutie sau prospect.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




nuuu, ai inteles grasit
stodal nu are limita
panadol stiam ca are 1 luna, dar s-a uitat yasmi si nu e asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

delia azi dimi 53,5 acum am fost si mi-am luat o merdenea cu telemea si o placinta cu branza dulce si stafide... xxl ambele

iarasi ii creste temp.....38,8 -0,5= 38,3 e suficienta pt un supoz de paracetamol??


mamica implinita cu 2 comori !!


e la limita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Mada..eu dau Eurespal 2,5 ml de doua ori pe zi!!!Data trecuta chiar i-a trecut tusea de la el,acum nu stiu cesa zic,deja am 7 zile si tb sa ii dau maxim 10.

Si da Eurespalul poate fi folosit doar 28 de zile..si pe mine ma enerveaza la culme ca dau atatia bani si arunc mai mult de jumatate din sticluta!!

..si acum sa va zic ca sunt tare suparata!!!!!!!!!!
DAVID NU VREA LEGUMEEEE!!!Nu stiu ce sa mai fac..azi operatiunea supa a fost complet esuata,nici macar o lingurita!!A inchis gurita,buzele tinute strans,miscat capul intr-o parte si alta si a culminat cu plans isteric sa il las in pace..I-am cantat..am incercat si avionul...nimik!!Cred ca am gresit ca am inceput cu sucurile,implicit au fost mai multe fructe care sunt mult mai dulci..
Nu cred ca voi reusi sa il faca sa manance..sunt debusolata!!
Mi-am pierdut increderea si simt ca ma depaseste situatia...Nu stiu ce as mai putea incerca...Nu inteleg de ce numai al meu nu vrea macar 20 grame...


Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




pai sa-mi aduc eminte ce manca Catalina la 6 luni...putin din fiecare. Dar se stramba de cele mai multe ori la lingurita. Din experienta mea tb sa treaca cam 2 luni ca sa inceapa sa le placa ce mananca. Incearca sa-i dai cu degetul sa manance, sau schimba lingurita, pune cate putin mancare in ea, variaza consistenta, adauga lapte praf in supa sa fie mai dulceaga. Incerca sa-i faci doar din morcov, caftof dulce si praz. Toate sunt mai dulci si poate vrea asa. Dupa ce gasesti ceva care sa-i placa, continua cam 1 sapt cu asta si apoi mai bagi cate o leguma noua.
Hai ca tb sa fie ceva care sa-i placa.
Nu mai fi asa nervoasa, relaxeaza-te mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanales spune:

era sa uit:
pt mucisori noi folosim aparat electric Graco (are si muzicuta)ca altfel nu suporta sa ma apropii de el...si el tot timpul sforaie, haraie decand s a lasat frigul

pup am fugit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

si din ciclul "am o lene de ma doare"...cat sirop stodal tb dat si pe ce perioada? stie cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare fetele si de la noi

mada sincer daca nu ziceai tu nu stioam ca siropurile au valabilitate doar o luna
eu am folosit eurespalul pana s-a terminat
nu mai mult de 6 luni oricvum
si stodalul la fel
si mai am ceva de tuse
si va recomand
SIROP DE PATLAGINA
E BUN
mi l-a recomandat medicul pediatru de spital
a zis ca oricum toate sunt cam la fel
asa ca
sanatate catalinei


Mergi la inceput