Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (64)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

lalely - ai PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Lalely,daca vrei intru eu si iti redimensionez pozele . Nu le sterge ca vrem sa-ti mai vedem printisorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Ioanna..supa este chiar dulceaga..dar de maine chiar le iau pe rand..Pana acum a vrut tot ce ii puneam acolo,dar de cand am fost internati la spital s-a dat peste cap!!!Nu mai vrea deloc!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

ally - i-am trimis si eu parola lui lalely si i-am zis sa isi aleaga ea ce poze vrea sa ramana.din pacate mie imi da aceeasi eroare cand incerc sa redimensionez

ce face duracell?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Duracell doar ce s-a trezit si astept sa-mi de-a de stire cand vrea sa pape ca ia cam venit ora.In rest face numai si numai nazbatii dragul de el...nu are stare de loc. Mi-au placut pozele ...si fost o nasica super iar dolofanica ta este dementiala de expresiva si frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Ally,Ioanna..nu pot intra!!I-am trimis Ioanei mesajul care imi apare...Va rog sa imi stergeti pozele de la botez,sigur alea sunt mari...Si lasati ultimele poze adaugate..Daca reusesc sa intru mai adaug pozici..Va pupic!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Intru sa le micsorez...nu sterg nimic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

ally multu! pup micutul duracell

lalely - am vazut ce mi-ai trimis.habar n-am ce sa zic.hai ca ne ajuta ally

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Ally..sterge te rog!!!Si asa tb sa actualizez cu noutati

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanales spune:

salut

fluturasul meu a facut si el 7 luni, nu stiu cand a trecut timpul..
va citesc dar mai greut cu scrisul ca am inceput lucru deja de acasa ca sa l pot alapta totusi. trebuie sa gasesc solutie de babysitting serioasa deocamdata ma descurc cum pot, fetele care au sugestii va rog dati mi si mie semn.
as dori sa va impartasesc cate putin din ce am constatat eu si sper sa ajute mamicile care mai au bbei cu probleme cu somn/papa cum e si al meu:
cateva cuvinte despre somn: bbul a avut saptamani intregi cu nopti groaznice nedormite cu trezit intre 4-6 . dupa multe cercetari(nici urma de dinti) am remarcat ca anumite alimente introduse ii provoaca disconfort la burtica, asa ca am scos complet celebra supa (la care adaugam si 2 frumze de verdeata pt gust si rosiuta) si pe care incepuse sa o accepte. Asa ca sfatul meu e sa nu va grabiti si sa l lasati pe copil sa evolueze/accepte ce i prieste pt ca el simte mai bine.
ceea ce ne a salvat, i a normalizat tranzitul si va recomand din tot sufletul , ca e si dulce (mai ales pt bebeii fan fructe ca al meu) este dovleacul galben (bostanul) fiert cu un pic de apa, are o textura apoasa-cremoasa il adora pur si simplu...asa ca suntem constant pe dovleac la care adaug avocado (cremos-untos) si un pic de smantana, iaurt sau piept de pui si cartof dulce.
Asta i masa de pranz, dimi fructe in dif combinatii (banana, par , mar bicuit) si pe la 6 papa cereale cu banana sau mar copt sau/si cu branzica de vaci, depinde.

Nu papa cantitati fenomenale, in jur de 125 g dar am stabilizat mesele, si in rest, laptic de la mama la cerere (nu renunta deloc la san..la 8 seara la 3 dimi, din nou dimi devreme pe la 6-7, si dupa masa pe la 3-4, asa de alint ca sa faca nani...)
cam asta i statusu nostru, in rest tipam zicem 'tata', stam in fundulet.
eu sunt rupta mai ales si cu munca dar n avem ce face mergem inainte.
va pe toate si succes cu diversificarea

Mergi la inceput