Mamici si copii din Arges (4)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

salutare
Anca, cum a fost intalnirea cu surioara?
Raluca, spor la mutat si sedere placuta in noua casa.

Citat:
citat din mesajul lui ank999


A mea nu e cu gandul decat la jucarii si joaca

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Anca, pana la urma de ce tii mortisi sa o inscrii la scoala de anul asta? la ce bun sa ii furi Ericai un an de joaca?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Tamina pur si simplu la aproape 8 ani in cls I mi se pare prea mare.
Cat despre joaca - la cls 0 nu sunt teme, termina la 12 in loc de 16 si ii ramane si timp de joaca (chiar mai mult as zice).
Vedem ce o fi cu evaluarea...
Cu sora a fost super. Deja imi este dor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Ce faceti fetele? Inzapezite?
Va doresc o saptamana frumoasa si usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Inzapezita si nu prea..masina in schimb sufera rau de la gerurile astea.

Gata, ne-am mutat. Primele zile am fost bezmetici, amandoi. Nu de oboseala, dar noi de aproape 3 ani nu mai stiam ce inseamna sa fim singuri. Ne-am certat cu fetele, stateam tot timpul cu gura pe Riana sa vorbeasca mai incet,care, dupa ce ca are logoree, simte nevoia sa tipe cand vorbeste. Pana la urma am lasat-o mai moale..daca vreun vecin are probleme sa vina sa comenteze. Parca ne-am mai obisnuit unii cu altii. Eu ma bucur ca e casa mai mica si pot sa o tin cat de cat curata.

MAine ma duc la scoala 11 sa spun pentru ce clasa optez si cam
atata. Numai maine nu e weekendul, asa ca va urez de p-acum sa fie linistit(weekendul).




Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Ralu sa va fie de bine. In Craiovei?
Si sotu, merge azi la scoala 11.
Week-end placut si de la noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Ralu si eu am o vecina de groaza care bate de cate ori fac copii galagie, m-a disperat nu alta. Dar...fata in fata nu are tupeul sa imi zica nimic ca imediat as ameninta-o ca eu chem politia ca ma terorizeaza psihic cu bataile ei. Ii strig zilnic ca nu e program de liniste si sa imi lase copii sa se joace. Am obosit sa urlu eu la copii pentru confortul ei, asa ca prefer sa urlu la ea acum. Din pacate m-am desteptat prea tarziu: mama lui de bun simt ca nu e bun de nimic.
Masina mea sufera de singuratate. Ii mai dau cate o cheie zilnic si regret amarnic ca nu mi-am luat cauciucuri de iarna. Nu ma asteptam la o iarna atat de lunga. Acum mi-e cam necaz sa iau ca sper ca nu va mai tine mult vremea asta.
Anca, noroc cu tine ca esti prezenta pe aici, ca altfel nu am mai gasi topicul.
Mirela, unde ai disparut asa fara urma?
Maya, voi ce mai faceti? Fetele cucuietele cum mai sunt? Preferata mea Ana ce face?
S-au imputinat tare argesencele.
Va urez o saptamana placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Tamina multumim.
Noi avem varicela, de sambata a inceput sa-si faca de cap.
Azi s-a trezit de la 7.45 si zu\ice mama ca e inca in pat in pijamale la tv si zice ca-i e frig, desi de ieri de la pranz nu a mai facut temperatura
Cat despre vecini, a mea noua nu a zis nimic de circul obisnuit al copilei, in schimb nu pot sa scutur nici o patura pe geam ca e jale.
Pup si o saptamam frumoasa si de la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Fetele chiar mi-e dor de voi. Ce mai faceti?
Noi gata cu varicela, au mai ramas doar semne, da copilul tare plictisit e si nu mai are rabdare deloc. Si vineri mergem la evaluare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Anca,bafta multa la evaluare. Cred ca va fi ceva usor, de forma. Pana la urma ai ramas cu scoala 11?

Eu am o perioada mai aglomerata la serviciu, am fost plecata, voi pleca iar luni pentru 2 saptamani. Pe urma se mai calmeaza treaba.

Mirela, ce se intampla de nu mai treci pe aici?

Weekend frumos tuturor, ca tot mai e un pic.


Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Ralu da sc 11 daca trecem azi de evaluare. Nu este de forma , dureaza cca 30 de minute si pun tot felul de intrebari...
La ora 13.00 mergem...cu doamne ajuta inainte
Week-end placut si de la noi

Mergi la inceput