Bujori si panselute de mai-iunie 2011 (3)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmen_lucia spune:

Spune mam, sta in picioare rezemat de patut si vrea sa faca pasi dar inca nu-l tine... Mai spune, dai si pa, ga, stii tu silabele acelea repetitive.
Are 72 de cm si 8,700, nu este un copil grasut, pana la 6 luni a supt acum incercam sa lasam titi ca tre mama sa mearga de luna viitoare la lucru..
Cu diversificarea nu am avut probleme in schimb am avut prb cu laptele praf... pana am gasit unul pe care sa nu-l vomite am luat toate firmele la rand. Asa ca acum avem cutii de lapte praf de la lactana, nan, lactovit, milupa si inca vreo doua.
Singurul lapte praf pe care nu-l vomita e cel de la humana ha.
De aproape o luna am ajuns la concluzia ca stim sa strigam si sa ne certam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinanecolau spune:

si noi strigam si ne certam,dar inca sugem titi de la mami,avem 5 mese pe zi,lapte praf n-am papat inca.Cat dormiti voi,ca noi suntem certati cu somnul,mami pica de oboseala si ce bunatati papati in cursul zilei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_lucia spune:

Nici noi nu suntem dormitori.. Si noi inca mai sugem. De mancat mancan cam asa: intre 9,30-10,00 fructe(mere, pere, prune uscate si rehidratate, kaki, avocado, portocale, mango), pe la 1-2 avem legumele seara pe la 6 avem fie fructe fie cereale cu sau fara lapte, seara la 8.30 o portie mare (230 ml) de humana, iar noaptea titi cat vrem noi... asta insemnand 2 noapte o tura de supt, 6 dimi alta tura de supt, 8 alta tura de supt.
Proteinele de origine animala (oua, carne si branzica calcica)le-am grupat cam asa: 2 zile cate un sfert de galbenus de ou, alte 2 zile carnita de pui, curcan sau vita, si doua zile branzica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucillegrl spune:

carmen si alina noi stam mai mult pe facebook ... acolo vorbim in fiecare zi si deaia nu prea mai intram aici. va astepam si pe voi acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_lucia spune:

si cum dam de voi pe fb?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucillegrl spune:


ii trim. un mesaj uiserului anna_i,cu numele dupa FB si ea te va adauga la grup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinanecolau spune:

Buna Carmen,ai reusit sa iei legatura cu fetele pe Fb?eu chiar nu stiu cum,unde trebuie sa trimiti mesaj?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_lucia spune:

nu am reusit, dar mai incerc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_pui spune:

alina/carmen aici pe forum trimite-ti un mesaj privat lui anna_i cu numele cu care v-ati facut contul de facebook...ea va va adauga in grup pe facebook,va va trimite o invitatie sa va alaturati grupului..toate astra pe facebook..si gata..ne gasiti acolo.

Mergi la inceput