Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(92)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Ce fac fetele?
Mai, dar ce limbarita ati avut azi...
Noi am fost la un shopping serios (eu cand sunt cu fundul in sus cheltui bani, muuulti bani), ne-am mai luat si eu si domnisoara cate ceva de imbracat pt iarna. Si asa a trecut ziua...n-am facut nimic prin casa. Dar nu ma vait, acum ca e mama la noi e mult mai usor.

ANKA, la multi ani cu un pic de intarziere! Cum fu party-ul in 3?

ANDUTZA, jur ca am crezut ca ai scris ”comoare” la misto...asta pt ca eu is de-aia obsedata, care remarca orice greseala scrisa sau vorbita. Dar chiar am fost convinsa ca a fost intentionat

MELANIES, ce bine ca mai dai pe aici!

LUCIA, multi inainte! sa fiti fericiti o mie de ani cu bubulina cea mica langa voi!

MADA, DEDICUT, ia terminati mai cu prostiile...io nu mai vreau doctori..Pe la endo chiar nu am dat pana acum. Si eu is genul care se cauta cel putin o data pe an, fac macar setul de analize obligatorii, dar de cand cu sarcina, zecile de controale si pomelnicul de analize, mi s-a cam luat de doctori...

LOUTZY, bine ai revenit!

ZUMZU, ma imbolnavesti cu pozele alea, mami!!!
Hai, baga concurs, noi te votam! da sa ne spui si noua, sa stim!

DE_EA, pt probleme de digestie un complex de enzime gen SANZYME v-a recomandat dr.?

MAIMUTICA, Catalina e si ea tot fara dinti si a mancat foarte rar blenduit fin-fin (maxim de 5 ori!). In rest ii pasez cu furculita sau i tai bucati mici, inclusiv carbea si se descurca foarte bine. Cred ca ideea e sa se obisnuiasca, cu textura, sa nu se inece, nu neaparat sa aiba dinti. Eu zic ca poti sa incerci macar pasat cu furculita, vezi cum reactioneaza.

Dau send si revin, mai am de citit, da scrisei mult si mi-e sa nu faca DC-ul vreo figura...





_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

Citat:
suspine dupa exsi n am
cracanati nu s niciunul


mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi


nu-s cracanati si tot nu suspini dupa ei...

ntzzzzz - mofturoasa, dom'le

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

vreau si eu sa fiu cu fundu-n sus si sa ma "vindec" la shopping
dar luna asta nu-mi permit ,poate cealalta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mai, Tunde?? Azi a zis ceva si am ratat-o eu? Cum o fi Soniuca?

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Moama ce limbarita aveti...abia mai reusesc sa tin pasul la citit...

Melanies, bine ai revenit, ma bucur ca ti-au placut buburuzele ...

Lorich, hihi, asa si Ad'je (nume de alint al strumficii), sta in picioare, nesprijinita si isi mentine echilibru cu manutele si mai misca si din fundulet...e super dulce Se antreneaza deja pentru mers in club, impreuna cu Ana Poate sta asa chiar si cu manute ridicate...

Mvb, bie ai revenit si tu, waw ce multe stie buburuza ta...noi ieri am facut (abia)9 lunite, dar nu stim inca nimic din ce spui tu acolo Ne plac cartile, dar de ros/lins tras de pagini, rade la imagini mari si simple...

Noi suntem in continuare pe paracetamol...uff, asa de maraita a fost, toata noaptea s-a foit si intors si plans si adormit..si dormit cu noi in pat...vad eu cum o mai obisnuiesc inapoi in patul ei...

Ziki, auch...pupici la Felix, bietul de el...

Magnetism, super , mergi sa-l vezi pe Andre Rieu...Fain, distractie placuta

Zumzu, foarte frumi si pozele noi...am si eu o intrebare, ce cod ai folosit ca sa se deschida pozele de pe blog asa...spune-mi si mie... pleaaase [icon cu o fata rugatoare]....eventual pe pm, daca vrei...
Si neaparat sa participi la concurs!!

Hai ca postez, deja cred ca ati mai scris cateva pagini intre timp...


Diana & Adeline
Dear baby
Cutia cu surprize

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Lansez si eu un SZ: VOI MAI AVETI COPCHII ACASA??? ca prea aveti limbarita
abia abia dc mai apuc sa va citesc

sac avem si noi, doarme in el in toate pozitiile, dar se incinge si nu ii convine si plange sa o dezbrac

de distrus, tot ce prinde.

carti avem din alea apasa si asculta cartonate bine, cu sunetele animalelor. dintre toate, cel mai interesant e porcu pe care il imita, recunoaste si ii face mai mai

de vizitat brazilia, cuba, elvetia, austria, turcia..si mai am






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

zikiiiiiiiiiiiiiii, intrebasei mai devreme daca vreau in craciuneala, si vreau,sigur vreau, daca se mai poate binenteles

in seara asta este Vocea Romaniei

pop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

zumzu - vrem si noi sedinta foto cu tine; cum facem? venim noi in romania sau vii tu in canada?
uite, imi pare rau ca atunci cand am fost in tara nu mi-a picat fisa.

melanies - mai treci mai des pe la noi; iti dau un semn data viitoare cand trec prin ottawa - poate ne vedem a o cafea.

doloress- - interesanta dinamica din cuplul vostru. chiar ca-n Silk, desi tanti din silk era putin turmentata de povestea celeilate, ceea ce nu pare sa fie cazul tau.
la noi nu merge cu explorari din astea; pana si subiectul ex-elor este tabu; marius al meu e ca marius al lui ziki; nu spune si nici nu vrea sa stie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

gata pauza, ma intorc la curatenie;

tanti asta care ma ajuta la menaj nu vrea sa manance; doar cafea accepta; si sta de la 9 a 17, asa, moarta de foame; am zis ca poate nu-i place ce mancare am, i-am zis daca vrea, sa-si prepare sg ceva cu ce gaseste in frigider, dar nu si nu.

asa face de fiecare data; si ma simt aiurea eu sa mananc si ea sa trebaluiasca.

femeile care vin la voi la menaj mananca la voi la pranz?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Ppisic, ne putem lua de mana: acu a venit barbatul de la lucru si i-am spus ca nu-mi doresc decat sa fac un dus, sa fumez o tigara si sa dorm. Toata ziua a marait/plans/scancit Miruna de la dinti. Sunt epuizata, abia am putut sa merg la baie cand era ea treaza. I-am dat si Panadol si Nurofen, ca nu mai reuseam sa o scot la capat. Am plans cot la cot cu ea. De suferinta ei. Acum, de epuizare. Musiu a mers la magazin si eu parca nu mai rezist 10 minute. Si ma intreb cum sa o las la cresa maine... si acasa nu mai pot sta, ca ma dau aia afara deja, de cand lipsesc.

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput