Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

lasa, cristina, ca termin cu ex. imediat si ma pun pe organizat intalniri si la Cluj..cum adica..

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)




pai sa se termine odata, ca eu abia astept

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

buna seara gagici!

Paula, esti o mamica inteleapta! Si va tinem pumnii si fie totul bine!

R iar a racit si maine ne pregatim sa mergem la dr.....cred ca de data asta ii va da antibiotic ca tuseste prea urat si am sa il dau ca mi-e frica de pneumonie si otita....vedem maine!

Am citit despre multi delfinasi ca sunt raciti ...imi pare rau si le doresc multa sanatate!

N-am mai intrat ca sunt f ocupata cu apartamentul, mai avem vreo 2-3 sapt si sper sa ne mutam. a fost mama toata sapt la mine, iar azi am dus-o acasa la ea ...mi-am rezolvat multe probleme prin oras si pe la ap. ...ce bine e cu ajutor.

Oana, am citit ca l-ai lasat pe M la mama ta oare ce se intampla cu mamele noastre? .....probabil ca sunt mai mari, mananca mai multe si la mine mai e ca tata s-a dus, e singura si vrea sa ma mai ajute ca de-acum se gandeste ca ne are pe noi mai aproape.

Somn usor!

CE SALTEA DE PAT MATRIMONIAL IMI RECOMANDATI? Multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

Cand voi dati noapte buna, eu dau buna seara!
Am fost la munte in wk, la Sarata Monteoru. Binenteles ca Stefi a fost vedeta grupului, vesela, mancacioasa, deloc maraita. A stat la toata lumea in brate, dar cel mai mult la mine, parca totusi prea mult in brate, s-a cam invatat, vine si ma apuca de picioare si nu ma lasa pana n-o iau. In rest, cumintenia intruchipata, si noaptea a dormit mai bine ca acasa.
Joi seara mi-a tuns-o o prietena, acum are o freza gen bob.
Pupici delfinasilor cu raceli si otite!
Rubia, ar fi tare bine sa se faca un loc de joaca asa aproape!
Cristina, ce m-ai distrat cum il cauti pe Vladut cu lanterna in gurita!
Acum ma uit cu Radu la "mumia revine", apoi la nani.
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Racusor, Bumblebbe, nu dau cu rosii. Insa eu am o problema cu soacra ca ea e certata de felul ei cu apa si mai ales cu sapunul si mereu ma minte ca s-a spalat inainte sa umble cu copiii. dupa ce il spala pe fundulet la chiuveta prosopelul e murdar,deci,nu vorbesc aiurea. Cred ca daca nu era ea asa cu fazele astea nu puneam atata accent pe asa ceva,dar acum chiar ma obsedeaza femeia asta.
ai mei au DA mostenita de la mine si oricum ei au gel special fara sapun,deci rau nu face ca e ca apa de ploaie in fine...

Rody bine ai revenit

FEtele din Tg M,sa va fie de bine iesirea!!!!!pacat ca prin Oradea nu mai e nimeni

Si mie dr mi-a spus sa nu decalotam cu forta(desi Mateo are 2 puncte ca 2 lipoame) ca isi revine. Bine eu la baie oricum juma de cm o trag sa curat ca se fac depuneri albe.

Anunt important!am implinit 1 sapt de cand dormim somnul de amiaza in casa,de la 1.30 pana la 4.30 aprox.bine ieri a fost pana la 6,iar azi pana la 3.45. oricum eu sunt fericita!
Carla continua sa nu manance,ma innebuneste!!!!!

ies fete ca mor de somn,aseara am fost la ziua nasei,la 5 ne-am culcat iar dim fresh cu copiii. sunt zombi

NB



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

tina, eu am luat saltea de la Elvila, una mai tare, ortopedic2 parca - noua asa ne place.

victo, al meu barbat ma scoate din sarite zilnic, se da mare cunoscator in educarea copiilor si el nu e in stare sa se ocupe cum trebuie de el (tot eu il imbrac, ii fac pachetul pentru munca, etc). In fine, pun totul pe seama hormonilor. Cat depsre bb2, nu prea o baga in seama, mai mult cand se loveste de mine prin casa - acum deja e greu sa ma ocolesti.

bumble,

Am terminat intr-un final ciorbita (greu fierb animalele astea de tara), mai am cateva acte de facut si ma bag si eu la nani. Va pupic


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori si 2 maselute si un colt
24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

....apar si eu ca o naluca-n noapte pana acum A. s-a trezit "doar" de vreo trei ori

Ramo, bravo pt intarcarea reusita!

Fetelor, ce va invidiez ca iesiti ... Eu n-am iesit solo de cand am nascut mereu intervine cate ceva ....

Crispro, spune-mi, te rog, cum e masina de spalat cu uscator ! Esti multumita? De care ati luat?

CRIS 2010, la multi ani!!!!!! Sa fii sanatoasa, bucuroasa si sa ne mai povestiti ce faceti !

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Neata!
Haideti la

Ramo - ma bucur ca ti-a iesit usor intarcarea

Victo - si eu as alege Clujul in locul Huedinului. Spor la invatat si bafta multa la examen!

lauri-ca sa va fie de bine iesirea la munte. Ar trebui sa repetati operatiunea daca Stefi s-a simtit asa de bine. Nu uita sa ne pui poze cu printesa tunsa

denisa eu nu o spal cu sapun/ gel de dus in zonele intime decat seara la baita, in rest, apa din abundenta

La multi ani fericiti Cris2010! Mai intra sa ne dai detalii despre voi

Sanatate multa delfinasilor bolnaviori


Noi am avut un weekend placut. Am lenevit, am fost la prieteni, am fost la cumparaturi, am citit, ne-am jucat, am facut si ceva de mancare (paste bologneze si fasole, iar azi vreau sa fac humus si/ sau falafel)

O zi buna si o saptamana si mai buna!






*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ludmila_p85 spune:

Neata fetele! Noi am avut o noapte cam proasta cu vreo 3 treziri si in final l-am luat cu mine in pat,nu prea a vrut sa doarma singur,plingea!!!Acuma e vesel,s-a trezit la 7-40,se joaca- a scost toate hainutele lui din dulap si s-a bagat el acolo si a tras usa dupa dinsu,l-am si filmat!!! el ride in hohote de marea descoperire! stau hainele toata camera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Ludmila eu am scos toate manerele de la dulapurile/ sertarele la care ar putea ajunge ea asa ca din punctul asta de vedere stau relaxata
Spune-i sa te ajute la strans dupa ce se plictiseste

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

'neata fetite dragi!
Incet incet mai termin si eu din treburi si mai repir un picut. Dar tot multe am de facut in to do list. Eu daca nu fac ce imi propun nu reusesc sa adorm seara. Imi vine sa ma trezesc sa termin.
Victo, deci vrei si tu bebe3? Hai facem un club!
Adriana, asa sunt toti barbatii mai. Si eu tot asa il imbrac pe al meu. Numai ce auzi uneori...in timp ce imbrac pe cei mici...Larisaaa sau bebe cum imi zice..."eu cu ce ma imbrac?" Am inceput sa ma obisnuiesc si chiar imi place sa am grija si de el....mai nou am schimbat gradinita Alexiei si o duce el dimineata, imbraca, spala pe dinti tot tacamul. Si e super bine...vaz ca se descurca. Bine e si mare fata de acum.
Gata ma duc la trebi si va pup pe toate!

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)

https://picasaweb.google.com/roparo/Vara2011#

Mergi la inceput