Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (63)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza nici nu ma mir ca s-au lins pe degete musafirii. pai mananca ei bunataturi de-ale noastre acolo? nuuu.... si mai ales daca le faci si buneee
piscotica a fost in centrul atentiei cred, nu?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank azi i-am povestit sotului de livada ta si de verdeata ce o ai. si a zis ca daca ma razgandesc si vreau sa ne mutam la casa.... ca eu nu prea vreau, este prea departe de oras..... avem teren de 5 ha si daca ne-am face casuta am loc de ditamai livada

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

catank azi i-am povestit sotului de livada ta si de verdeata ce o ai. si a zis ca daca ma razgandesc si vreau sa ne mutam la casa.... ca eu nu prea vreau, este prea departe de oras..... avem teren de 5 ha si daca ne-am face casuta am loc de ditamai livada

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



blocul e bloc si casa e casa. Fiecare are avantaje si dezavantaje. Eu as opta ptr ambele

Legat de praz, astazi l-am pasat Ioanei in piure. Nu stiu daca o fi din cauza lui sau consistenta a fost cauza de a papat tot. Programul orar a fost cam acelasi...
De nu-ti place la gust, ma mir...mie imi place si in mincare mai ales praz cu masline miamm miamm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

buna fete

Roxy, da, Arsenie papa tzitzi noaptea de cateva ori..nu stiu de cate ori ca nu le contabilizez niciodata.Ma gandesc ca daca le si numar si ma incrancenez intr-un program...o sa ma apese si mai mult. Asa nu stiu de cate ori si nu mi se mai pare nici mult, nici putin. wow ce de teren aveti...dar e asa departe de oras?? Catank are dreptate fiecare cu avantaje si dezavantaje...trebuie sa-ti dai seama ce dezavantaje iti sunt mai insuportabile.
Catank, felicitari pt masa reusita...spune sincer, asa-i ca fata nu a mai papat asa mult la san inainte? Ziceai ca ai facut cu lm si ma gandesc ca dc te-ai muls inainte nici ea n-a mai avut asa mult si a fost flamanda la masa de legume. De la clubul scutecelor trecem la In floarea copilariei (4-12 ani) eu sunt cu fetele de la prima odisee acolo, cu cele de la Matei la Clubul scutecelor dar la ambele intru raaaaaar sau deloc. Aici am mai ramas activa.
Alexina ma bucur ca te-ai relaxat si tu si fata.Covoarele le-am luat din Ikea. Vazusem unele mai latoase putin la Mobexpert. 2 covoare de acolo ne-ar fi costat 20 mil, pe cand aici amandoua au fost 11 Si-a mai putin latoase si deci mai usor de intretinut. Suntem f multumiti de ele. Aveau si pe alte culori
Mada, am inceput sa-i dau miez de paiinica, da. Azi dimi i-am dat miez de painica cu unt. A papat super.Eu zic ca diversificarea e cam gata. Acum incet incet sa-i scoatem din pasat..cam asta ar mai fi
Strumpfi, mai ce gosppodina esti tu(stiu asta de mult oricum). Ma bucur ca ti-au iesit asa faine sarmalele tocmai acum cand ai avut musafiri .DOamne...mi-am amintit ce mai discutam noi despre salate boeuf si sarmale cand eram ...acum ne trezim iar la discutiile acelea(ca vin sarbatorile), doar ca acum avem puii in brate. Ce frumos!
Cami antonia, sper sa n-o doara asa rau injectiile acelea. OOf, ce nasol. Pupa fata din partea mea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele seara buna!
ce parere aveti de asta?http://www.bebebebe.ro/produse/tarcuri-bebe/cam-7/cam-tarc-america-cod-b155.html
sotul meu nu vrea de genul celui de care are Scrish....si oricum patutzul nostru nu se mai strange ca m-am tot apasat eu p[e el cand era bb mica si s-a stricat o articulatie... deci ne-ar tb ceva si de joaca si de somn la o adica
ma bag la citit...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cam pe diagonala....Cami, pup fata!si pe voi ! cred ca ati tras o sperietura....!Catelul nu era vaccinat?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

delia, mi se pare ok, am si eu unul in genul asta, adica patratos asa, nu dreptunghiular, il am la mama si am salteaua in el, deci poate si dormi acolo dc e nevoie vreodata. Eu zic ca e fain de joaca, doar ca o sa-l escaladeze repede pt ca e mai jos un pic decat patutul normal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Simo, Arsenie doarme?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Simo, Arsenie doarme?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


daaaaaa, pai altfel nu as fi aici..nu prea intru cand e treaz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Simi. da e patratos...mie nu mi s-a parut f jos.... oricum imi tb ceva sa o pun in timpul zilei, ca altfel nu am unde.... pe covor ori da cu capul de covor, ori roade chestii

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput