Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

Mai fetelor fata mea inca doarme si nu a mancat de la 10.30(fructele)

Va dati seama cam ce apetit are nu?

Azi vreau sa iau si vit C.

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Somnu e mai bun ca orice . Dar doarme de dimineata?sau nu am inteles eu bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

Mai fetelor fata mea inca doarme si nu a mancat de la 10.30(fructele)

Va dati seama cam ce apetit are nu?

Azi vreau sa iau si vit C.

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Somnu e mai bun ca orice . Dar doarme de dimineata?sau nu am inteles eu bine?
Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un






A fost afra dim si a dormit pana la 13 in carut si apoi s a culcat iar la 14.30 cand voian sai sau legumele si doarme si acum

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Scz de greseli

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

catank de ce nostalgia?
mai avem pana fac bebelusii 1 an
apoi ne mutam la clubul scutecelor
dew la 1 la 4 ani

alexina multi pupici
nu a muscat-o rau
ca au fost pantalonii grosi
da au zis sa ii faca ca e mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

alexina asa dormea antonia mea
a crescut cu somn
si mancare cam pauza
ahahahah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

catank de ce nostalgia?
mai avem pana fac bebelusii 1 an
apoi ne mutam la clubul scutecelor
dew la 1 la 4 ani

alexina multi pupici
nu a muscat-o rau
ca au fost pantalonii grosi
da au zis sa ii faca ca e mica


de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)



Ei, acusi trece timpul....
Serios?nu am stiut!!! Si dupa 4 ani?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua mamici!!!

Cami,imi pare rau pentru cele intamplate cu Antonia! Un mare!
Catank,felicitari pentru super cantitatea papata de Ioana.Am vazut pozele si este total de delicioasa.
Alexina,s-a trezit printesica?Cat a papat? Multumim pentru aprecieri!
Madutz,multumim pentru capitol nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Fetelor scriu scurt ca nu ma lasa Duracell ....Vroiam sa va intreb cu ce as putea sa combin prazul sa iasa mai delicios ??? Voi blenduiti prazul ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna ziua mamici si pitici, sa nu spun iar burtici, ca nu avem niciuna inca... sau poate mai stii? o tine ascunsa bine ?

Noi acum am aterizat de afara, am fost intr-un parc in cartierul vecin sa ne plimbam si sa admiram panorama de toamna deasupra Londrei soare si frumos dar un vanttttt...bbrrrr ma asteptam sa vad mai multa culoare, adica galben, maro, rosu, dar copacii sunt inca verzi... mai trebuie niste frig si bruma si dupa aceea.. cred ca in vreo 2-3 saptamani o sa vad peisajul pe care il visam sa vad azi dar oricum, ne-a prins bine aerul curat, am fost sa vedem si caprioarele in parc si cerbii, am admirat ratele pe lac , a fost frumos... am vrut sa hranesc piscoata in parc ,dar am luat de toate dar am uitat masua de la lp deci am venit acasa

Am o foameeeee....nu stiu de ce ma roade stomcul asa tare, cred ca de la aerul tare de pe varful dealului sau de la vant am pus sa incalzesc niste supa ramasa de ieri, nu multa ... ca s-a mancat aproape toata si am facut o oala mare si le-am mai dat si la pachet Eu nu stiu ce le place asa tare dar ieri m-au lasat cu gura cascata musafirii astia, tot imi cereau permisiunea sa mai ia un polonic de supa si inca unul si tot asa pana au golit castronul si m-am dus si l-am umplut iar si nu mai spun de sarmale, mi-au iesit exceptionale, se topeau in gura nu alta, buneeeeeeeeee rau cred ca astea au fost cele mai bune sarmale facute de mine vreodata as mai fi mancat dar le-au dat ei gata pe toate , se tot infingeau in ele de pe platou cred ca nu au mancat 2 zile de au bagat atata la ghiozdan, au facut special loc pentru supa si sarmalele mele

Hai ma duc sa mananc supita ca am o foame de nu vad bine, deja salivezzzz mai trec eu mai tarziu pe aici daca nu ma bag online pe skype cu mama sau cu surorile la taclale ca doar e duminica nu ?

Va pup



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?
am venit si noi de la plimbarici, azi am stat in parc si ne-am jucat in frunze atata se mai uita Anastasia la frunze, ca-s colorate, se misca, ii plac....

catank super, ce-a mancat de bine Ioana. uite asa mai prindem si noi cate o zi cand mananca asa mult de ma si mir

alexina ce tare ai fost, ce-am ras.... auzi, sa te faci musafir, buna meserie...cea mai buna

madutza multumim de capitol. fugi la puiuti ca le este dor de tine sigur. si tie de ei

ally eu stiu ca nu se blenduieste prazul, nu ca ar avea ceva dar nu stiu daca da gust prea bun. mie de exepmplu, nu-mi place fiert imi place foarte mult crud. fiert mi se pare chiar rau. nici Anastasiei nu i-a placut asa ca am bagat ceapa.

catank off, saracuta Antonia. bine ca n-a muscat-o rau. ma gandesc ca i-o fi facut ea ceva la catel de a sarit la ea, nu? trebuie avut grija chiar si cu propriile animale

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput