Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (63)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Mai da dormiti nu gluma...
Eu as fi vrut sa stau la o cu voi dar,cum nu sunteti ma bag la un smotru mic.
Maine si poimaine e sarbatoare asa ca fac azi curat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

'neata!

persi, multumim de cafelutza!

delia, eu stiam ca alcoolul se absoarbe prin pielea bebelusilor si in cazuri extreme se poate ajunge si la coma alcoolica Eu nu am pus deloc la copii. Lui Cristi cand avea febra i-am pus sosete imbibate in apa cu otet, apoi inca un rand se sosete si in 2 ore erau uscate..asa temp mare avea
De azi am sa le dau si eu copiilor vit C. Cate picaturi se dau?

scrish, felicitari pt vizita la dr. Vigantoletten-ul este tot picaturi? ...sau de ce ti-a spus sa renunti la vigantol? nu mai e bun?

pisuc, ma faci sa rad ai incercat batista bebelusului? Noi am incercat-o pe noi inainye sa o folosim pe copilasi. Nu e deloc barbara . Cred ca e cea mai buna inventie in marerie de muci, mai buna decat orice picaturi posibile

stefy, pupam mamica harnicuta !

mandreeac, multa sanatate! si pt tine si pt Rares. Eu am dat Catalinei salau

lalely, eu am iesit cu ei chiar daca sunt muciosi. Pe unii coplasi ii tin mucii toata iarna...deci tb iesit afara. Eu sunt obligata sa ies macar pana la gradi si inapoi. NU ies cu ei daca au sau au facut febra...dar stau max 3 zile in casa, nu mai mult.

miki, calmeaza-te! ce faci? vrei sa-i dai Andrei titi cu tigare? Si la Catalina este la fel cu ora de culcare. DE cateva zile este mai maraita seara si se linisteste cu calgel, dar nu vad sa-i mai iasa vre-un dinte...nici nu ma mai lasa sa ma uit....Oare are ceva daca ii dau seara de seara calgel?
Ia mai spune tu de vladut, ce mai face la gradi si daca te asculta sa puna toata talpa jos

leeloo, te asteptam mai des.

yasmi, daca nu e canin la Lucas insemna ca iese o maseluta si astea ies muult mai greu si mai mult de cand sparge gingia pana ies toate colturile de la maseluta. Cel putin la Cristi asa a fost.

irinuca, da si noi avem cate o matusa Helga..fiecare cate una una in familia mea, alta in familia sotului

aseara eram rupta, m-am culcat la ora 10 si m-am trezit la 7:30 deci am la ctiv 9(NOUA) ore si jumatate de somn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Fata mea cred ca a auzit ieri ca am parat-o la voi, si a inceput sa se aseze in fundulet din pozitia in 4 labe . Si evident ca orice lucru nou, il face pana la epuizare. Si la culcare in patut tot acelasi lucru vroia sa faca si nu reusea ca se dadea cu funduletul de barele patutului.

Nici acum nu s-a trezit..o tot pandesc...

Persi, si eu am bagat la spalat si vreau sa fac ceva curatenie azi.


merg sa fac cap nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

cap nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

'neata!

persi, multumim de cafelutza!

delia, eu stiam ca alcoolul se absoarbe prin pielea bebelusilor si in cazuri extreme se poate ajunge si la coma alcoolica Eu nu am pus deloc la copii. Lui Cristi cand avea febra i-am pus sosete imbibate in apa cu otet, apoi inca un rand se sosete si in 2 ore erau uscate..asa temp mare avea
De azi am sa le dau si eu copiilor vit C. Cate picaturi se dau?

scrish, felicitari pt vizita la dr. Vigantoletten-ul este tot picaturi? ...sau de ce ti-a spus sa renunti la vigantol? nu mai e bun?

pisuc, ma faci sa rad ai incercat batista bebelusului? Noi am incercat-o pe noi inainye sa o folosim pe copilasi. Nu e deloc barbara . Cred ca e cea mai buna inventie in marerie de muci, mai buna decat orice picaturi posibile

stefy, pupam mamica harnicuta !

mandreeac, multa sanatate! si pt tine si pt Rares. Eu am dat Catalinei salau

lalely, eu am iesit cu ei chiar daca sunt muciosi. Pe unii coplasi ii tin mucii toata iarna...deci tb iesit afara. Eu sunt obligata sa ies macar pana la gradi si inapoi. NU ies cu ei daca au sau au facut febra...dar stau max 3 zile in casa, nu mai mult.

miki, calmeaza-te! ce faci? vrei sa-i dai Andrei titi cu tigare? Si la Catalina este la fel cu ora de culcare. DE cateva zile este mai maraita seara si se linisteste cu calgel, dar nu vad sa-i mai iasa vre-un dinte...nici nu ma mai lasa sa ma uit....Oare are ceva daca ii dau seara de seara calgel?
Ia mai spune tu de vladut, ce mai face la gradi si daca te asculta sa puna toata talpa jos

leeloo, te asteptam mai des.

yasmi, daca nu e canin la Lucas insemna ca iese o maseluta si astea ies muult mai greu si mai mult de cand sparge gingia pana ies toate colturile de la maseluta. Cel putin la Cristi asa a fost.

irinuca, da si noi avem cate o matusa Helga..fiecare cate una una in familia mea, alta in familia sotului

aseara eram rupta, m-am culcat la ora 10 si m-am trezit la 7:30 deci am la ctiv 9(NOUA) ore si jumatate de somn

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


he he..avem vreo saptamana doua de cand nu mai papa titi andra deloc..asa ca a intrat pipa, dar dupa aproape 1 an jumate nu prea i-am simtit placerea decat greata.. se pare ca nu-mi mai place..e de bine
vlad nu merge la gradi, inca face zilnic febra si e blegut rau..nu se joaca, nu mananca, il doare capul..nu mai stiu ce sa mai cred..azi iar merg la doctori, ieri am fost si i-am facut analizele..sunt cam proaste, sa vedem ce zic azi doctorii

Mergi la inceput