Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(91)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Confirm, confirm, ne-am bucurat de asa musafiri de seama, ne-a placut, mai repetam! Buburuzele s-au inteles de minune zic eu, asa fetita delicata si cuminte as vrea si eu, ai vazut ce terorist mic am. Kevinul a luat lectii de la Sophia, sa nu crezi ca a stat degeaba, a inceput sa mearga de-a busilea acum pe seara. Asta ca m-a auzit ca ma plangeam ca el inca nu merge de-a busilea.
Speram numai ca Patrick sa nu fi impartit virusei in genereozitatea lui caracteristica. Si tati si Patrick au inceput de ieri sa muceasca si azi putin si Kevinul, speram Sophia sa fie puternica, desi a lins mandarina cot la cot cu colegul-buburuz.
Lavinia, te-a botezat PAtrick, cred ca de-acum asa iti ramane numele la noi in familie, ma intreba adineauri : Dar Vanilia unde a plecat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Neata!!
pt toata lumeaa!!!

ziki primit pm




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Neatza

Nu indrazneste nimeni la o cafeluta?



World all details Wallpapers on view

"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata
si eu si eu la cafea

fragrant super , de acum in colo iti putem spune "Vanilia"?
ma bucur ca s au inteles copilasii

gabi poi sa hotaram o zi si ne vedem in gasca in parc

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

neata

ne-am trezit la 10.30....a dormit bustean mititelul ! si eu pe langa el
super tare bebeluseala candiana ce haiosi au fost . auzi tu 2 escargoi !!!
doloress bravo, merge de'a busilea !!!

ma duc sa dau de papa la baiat




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

IAU

am PM!!! am emotii!!!

bravo VANILIA SI DOLOREE pt intalnire!

TUNDE sanatate, si noi tot cu muci, amandoua!


Edit: Daca va zic ca am stiut tot timpul cine-mi va pica, ma credeti????

edit2:oare cine va fasai pana la Craciun? Cine va scapa ratza??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Neata!

sunt treaza de la 8,vin si eu la
ne-am culcat la 4


acu adoarme Edi,ne bagam si noi la somn,pe urma pregatesc printesa de petrecere

Duminica linistita!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

ok, iau si eu cafea, ca somn ioc...

si daca tot pierd noaptea asta, hai macar sa raspund a sz-ul Catalinei, ca vad ca fetele se dau lovite;

deci, daca ne mai gandim la exsi; cum n-ai precizat daca e vb de cei ce ne-au fost exsi cu gandul sau cu fapta, eu vb de ambele amandoua categorii.

deci exsii cu gandul - astia-s aia de mi-au fost exsi numai in mintea mea, ca ei habar nu aveau de ilustra-mi existenta, sau chiar daca aveau...."vanilia who???"
la astia ma mai gandesc cateodata in termeni de "hmmmm....what if?!?"...dar what if-ul asta e urmat intotdeauna de un conditional trecut, si de obicei imi revin f repede din reverii, conform sanatosului printzip " ochii vad, inima cere, da' ratiunea nu si nu"

la exsii cu fapta...hmmmm...in primul rand astia nu au fost prea multi.
de fapt unul singur; hai, cu indulgenta, unu' juma'te;

ei, la astia ma gandesc din ce in ce mai rar, si numai in termeni de "am scapat ca prin urechile acului", sau "ce naiba o fi fost in mintea mea la vremea aia"...
de fapt, stiu eu cumva ce era in mintea mea; un melanj de complex oedipian unresolved, amestecat cu un al naibii de urat low self esteem, rezultat-alegeri dezastruoase.

concluzia...ma mai gandesc doar la exsii cu gandul, din cand in cand, ca doar ...cogito ergo sum, ce naiba

dar ca s=o spun pe aia dreapta, de cand cu sophic, nici cu gandul nu prea mai gandesc, ca de razgandit nu ma mai razgandesc

nah...voilą si-am incalecat pe-o sa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina_m

Ziki primit PM .

Zumzu in afara de regula treimilor pe orizontala am mai citit una de incadrarea pe verticala. Arata o poza cu o biserica in dreapta si restul pozei era o ulitza. Ziceau ei ca astfel iese mai bine biserica in evidenta. Eu m-am mirat, mai ales ca eu sunt bolnava cu simetria dar am zis ca profesionistii stiu ei care e treaba.


Mami fericita de minune Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica



asta cu regula treimilor e si pe orizontala si pe verticala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Buna dimineata!
Ziki am primit PM. Multumesc Flavia
Si acum aruncati cu cafeau care a ramas in mine. Aseara a facut febra si se trezea din jumate in jumate de ora plangand, deci va dati seama ce noapte am avut. Nu stiu daca e de la dinti ca in gingiuta nu se vede nimic, dar este din calea afara de plangacios

O duminica placuta in continuare.

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)

Mergi la inceput