Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(91)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Carmen eu ziceam ca nu trebuie tinut copilul de maini ci de sub brate. Mi-a zis o prietena care a fost cu bebe la ortoped. Cica isi incordeaza muschii spatelui prea tare si fac presiune pe coloana. Noi inca nu practicam mers tinut. Il las sa se descurce tinandu-se de ce apuca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Mire stiu ca nu e frumos sa faci diferentieri intre gemeni, dar si mie tot de Razvi imi place mai mult. De la inceput mi-a placut de el. E dulce-dulce-dulce. Fra-su se vede pe fata lui ca e mai pus pe sotii. Sa vezi cand or creste ce o sa ti-l antureze pe Razvan la facut pozne.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Am vazut sapt trecuta la Acasa puii Nicoletei Luciu. Vai cat sunt de frumosi. Si ea era atat de relaxata si amorezata de ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

neata si de la noi!

azi furam puturoase...piscotul s-a trezit la 10 juma si asta ca m-am dat io jos din pat si am inceput sa foiesc cate ceva prin casa ca altfel...nu stiu cum face ca cel mai bine doarme dimineata adik dupa 4...pana atunci are vreo 3, 4 treziri...dar tot m-am odihnit.

Mirela-nor-ta doarme din nou...a papat legume fierte plus rosie coapta plus pastrav la gratar si putin suc de mere la final...a asteptat sa umple pampersul si sa fie schimbata si acu nani de voie...cat o vrea. Daca mai ajungi in Dragon zi-mi...dar nu prea cred ca te mai duci la ora asta...Dlui B. sa-i treaca ca se supara nor-sa pe el...asa sa-i zici:))))

Tunde - aa mai mergea si Piscotul meu...cu un picior ridicat zici ca acusi face un pisu la copac...acu i-a trezut. Pup Soniuc sa-i treaca nasu.

Io nu mai termin cu trebile prin casi de cand m-am trezit...nu stiu cum faceti voi dar abia am timp sa stau pe laptop si sa citesc pe fuga...vreau o pauzaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...da stiu ca nu ma aude nimeni asa ca-mi inchid gura si fug sa mai fac ceva.


PS: Hai Flaviuta!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Si inca ceva...strsu meu din ultimul timp...Va asteptam la VOTATTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

da, am retinut bine....77 cm....

Lorich, felicitari pentru greutatea Anucului....

Dedicut, felicitari si voua, mai mari ca noi....Bravo, la kg ce a zis dr...?

Carmen, da-ne si noua reteta de supa crema de dovleac.....

noi aseara ne-am schimbat freza.... nu era in plan sa-l tundem si pe D, dar trebuia convins R, asa ca primul a fost D si cand a vazut R ca nu doare si nu plange, a stat si el cuminte....are mama in casa 2 becuri!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

piscot si jinerica doarme de la 12 si un pic, s a trezit la 2 si l am transferta in scoica

mada, stai linistita, nu esti singura care mi spune ca l place pe Razvi mai mult decat pe Robi
mami ii iubeste la fel pe amandoi

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Buna ziua la toate mamicile!
In primul rand sanatate tuturor celor bolnavi; va doresc sa va treaca repede.
La Multi ani celor care si-au sarbatorit ziua de nastere!

Poate va intereseaza reteta...(acum ca e sezonul)
Dovleac pentru placinta:
ingrediente: o jumatate de ceapa mica taiata fin, o fasie de ardei rosu capia(sau gogosar, sau ce aveti), o bucata de dovleac de placinta(eu am pus o bucata cam cat o palma lungime si vreo trei degete latime).
procedeu: se incalzeste intr-o cratita o lingura de ulei de masline impreuna cu ceapa si ardeiul; cand incepe sa se prajeasca de stinge cu putina apa; se lasa la inabusit la capac pana se inmoaie ceapa si ardeiul, dupa care se adauga dovleacul cubulete si putina apa pentru inabusire; in 10-15 minute dovleacul este gata; la sfarsit trebuie sa mai ramana putina zeama pentru a putea pasa dovleacul impreuna cu carnea.
Fiica-mea a ras un castron de vreo 200-250ml, asta in conditiile in care are acuma o perioada ca nu vrea nimic (din cauza dintilor cred).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

CAMRMEN mie mi-a dat pt Robert sa-i dau 1 lingurita seeara si una dimineata timp de 20 zile cat tine o pauza de bronho-vaxom, ca noi suntem in schema aia e imnunziare; nu stiu nici eu daca imi ajunge o sticla, dar daca nu vad minuni din ea, ala nu mai iau alta.

RALUCA o singura mentiune am: daca vrei sa faci calire/prajire sanatoasa, se pune apa de la inceput cu uleiul, altfel e prajire de aia rea (stiu de la o prietena care tine o cura drastica pt hepatita B). In rest, ma bucur ca v-ati revenit cu papa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

pe unde umblati?

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput